שובר לפרסום בגוגלאומנות התאורה למטבח - מלאכת מחשבת

PDF הדפסה דוא
אומנות התאורה למטבח - מלאכת מחשבת - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 17 ינואר 2017 16:41

שלוש גישות, או שלוש אסכולות עם תרצו, מכתיבות את ההתבוננות הכללי של רוב בני האדם למטבח: המטבח כמרכז יצירה, המטבח כאזור עבודה, והמטבח כלב ליבו של הבית. הגישות לעיתים משתלבות זו בזו, וחופפות בחלקן, אך התחושה והאווירה במטבח זה או אחר ברורה לרוב לאחת משלוש הגישות הללו.

אומנות התאורה למטבח נועדה לפשר בין האסכולות, או לשזור ביניהן, או להפך - במידה והחזון שלכם ברור ומובהק לאחת משלוש האסכולות - לחדד את הבחירה שלכם ולהביא אותה לידי ביטוי בעזרת גופי התאורה הנכונים ביותר לכם.

מכאן ניתן להסיק, ובצדק, כי גם מלאכת השמת התאורה במטבח (ולפעמים בכל חדר) היא שילוב של אומנות, עבודה ואהבה, ולעיתים רק אחד מהשלושה.

איך בוחרים גופי תאורה למטבח?

השלב הראשון הוא להבין מה הוא המטבח בשבילכם, אחד מכל השלושה, או כל השלושה גם יחד? שימו לב כמה זמן אתם נוהגים לבלות במטבח, והאם הייתם רוצים לשנות את הזמן? חלקנו מבלים במטבח פרקי זמן ארוכים, או כי אנו אוהבים מאוד לבשל, או כי הבישול איטי ולא נוח עקב עיצוב לקוי של המרחב. אחרים מבלים מעט מאוד במטבח, שוב, בעקבות אחת מהסיבות הנ"ל או סיבות אחרות.

כאשר אתם יודעים כיצד ייראה הזמן שלכם במטבח, תוכלו להתאים את התאורה המתאימה למטבח שלכם, רק לא לפני שתבינו כיצד אתם חשים כלפי המטבח והבישול בו, והאם אתם מתכוונים להתקין בו גם פינת אוכל או שהוא רק מרכז ההכנה.

רעיונות לגופי תאורה

תאורת מטבח בימינו משתמשת בכל סוגי גופי התאורה. ספוטים חזקים ומדויקים שופכים אלומת אור חדה ובוהקת על משטחי העבודה כדי לאפשר חיתוך בהיר וסביבת עבודה נוחה. אור רך וחמים נשפך על פינת האכילה כדי לייצר אווירה מזמינה ורגועה, ופיזור נבון של גופי תאורה עומדים, מנורות קיר ומנורות תקרה יהפוך את המטבח שלכם למרחב מהנה במיוחד, לשהות ולבישול.

אור חם או קר, לא רק באווירה, אלא בטמפרטורה, מוטב למקם בהתאם לצורך, והשימוש בתאורה חכמה מוסיף עוד אווירה לחלל. היכנסו למטבחים שונים, חושו את האווירה, וקחו אתכם את ההבנה מה היה נעים ומתאים גם לתאורת המטבח שלכם. 
מאמרים נוספים :

» גופי תאורה למטבח

לבחור גוף תאורה צריך לבדוק כמה פרמטרים הקשורים בו - סוג נורת הלד שמתאימה לו, עוצמת האור שאפשר לפלוט ממנו, מה כמות החשמל שגוף התאורה צורך וכמובן שיקולים של עיצוב גוף התאורה - מה מותאם יותר לחדר המדובר? גוף תאורה עומד או...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים