איך בוחרים חברה לייעוץ כלכלי?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר   
שני, 12 פברואר 2018 15:56

איך בוחרים חברה לייעוץ כלכלי?

אם החלטתם לעשות את הצעד החשוב והמבורך של פנייה לשירותי חברות ייעוץ כלכלי, קודם כל חשוב להדגיש את העובדה שמדובר בצעד אמיץ, לא פשוט וחיובי מאד מבחינתכם. אנשים פרטיים, משפחו ואפילו חברות עסקיות, קטנות כגדולות, אינם מצליחים להביא את עצמם להבנה כי הם זקוקים לכך (זאת כמובן במידה והם אכן זקוקים לכך), ומדובר בתהליך שיכול לשפר את איכות חייכם באופן אישי. או לחלופין להצמיח את העסק שכם לבלי היכר, במידה ואתם בוחרים באפיק הסקטוריאלי הזה. עם זאת, חשוב לזכור שלא כל חברה לייעוץ כלכלי היא אכן איכותית ובעלת תוצאות מבטיחות כפי שהיא מעידה על עצמה, וישנם כמה עקרונות מפתח שכדאי לעקוב אחריהם כדי להזות את החברות הטובות באמת.

שלב ראשון - בדקו שיש מה לראות

מאד לא מומלץ לבחור בחברה אשר אין לה מה להראות לכם מבחינת "תיק עבודות", וכל שכן כזו שמבטיחה לכם הבטחות מעורפלות שאינכם יודעים כיצד לכמת אותן לאחר מכן. גם אם מדובר ב"סודות מקצועיים" ובכלים שאתם אמורים לרכוש רק לאחר ביצוע העסקה ובמהלך תהליך הליווי עצמו, אין כל סיבה שלא תקבלו כמה כללים מרכזיים לרושם ולקבלת רעיון כללי, וזאת בכדי ש"יהיה לכם עם מה לעבוד" ותוכלו לדעת האם הכיוון הכללי של החברה הנתונה מוצא חן בעיניכם או לא.

שלב שני - קוהרנטיות

אל תתפתו ללכת שבי אחרי חברות שנציגיהן אומרים הרבה סיסמאות, כאלה שחלקן אפילו עשויות לסתור זו את זו. בהמשך לנאמר בכלל הקודם, חפשו את הרציונל העומד מאחורי השיטה שבה נוקטת החברה שאותה אתם בוחנים, ונסו להבין אם יש קו מנחה שלאורו נבנה כל התהליך כולו.

שלב שלישי – המלצות אמיתיות

היום כדי למצוא חברה לייעוץ כלכלי, כמו למעשה כמעט כל תחום אחר, אם ברצונכם לקבל המלצות וחוות דעת אודות החברות השונות אך להיות בטוחים שאתם מקבלים זאת מאנשים אמיתיים, יותר ממומלץ להצטרף לקבוצות הרלוונטיות ברשתות החברתיות, וכך להבטיח שהדעות שתקבלו יהיו אמיתיות ומהימנות. כמובן שתמיד צריך להיזהר מזיופים, אפילו בענקית כמו פייסבוק, אך כל עוד תקפידו להישאר בקבוצות הנישה הרלוונטיות (והסגורות לעיתים) כך יגדל הסיכוי שתמצאו חברות טובות ואיכותיות שבאמת מתאימות לכם.
 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים