שובר לפרסום בגוגלאיך להכין תוכנית עסקית?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : shlomitabib   
רביעי, 28 מרץ 2018 09:04

יש לכם רעיון להקמת עסק בתחום מסוים? בטוחים שתגיעו בעזרתו לרווחים גבוהים ו"תעשו" לא מעט מיליונים? מוצלח ומקורי ככל שיהיה הרעיון שלכם, אם לא תגדירו אותו במדויק ותיקחו בחשבון פרמטרים שונים כחלק מההכנה שלכם לקראת הוצאת הרעיון אל הפועל, סביר שלא תצליחו לעשות זאת, או, לכל הפחות, לא "בגדול" כמו שהייתן רוצים. תוכנית עסקית היא בדיוק מה שצריך כדי לבנות נכון עסק ולהצליח אתו לאורך זמן.

בנייה נכונה – איך עושים את זה?

בניית התוכנית העסקית נחלקת לשני חלקים: מהות התכנית והפן הטכני שלה. על התכנית להיות כתובה בצורה מדויקת ומסודרת, וזהו בדיוק ההבדל בין תכנית עסקית מוצלחת לתכנית גרועה. בניית תוכנית עסקית מאפשרת לכם, כבעלי העסק החדש, להבין טוב יותר את המציאות, את הסביבה שלכם ובעיקר גם את עצמכם. תכנית עסקית נכונה היא זו הכוללת הבנת והגדרת הרעיון שעומד מאחורי היוזמה, מאחורי העסק, את בעליו (מי היזם? מה הסיפור שמסתתר מאחורי?), היא כוללת התייחסות אל השוק, היא מזכירה את המודל הפיננסי, את ההשקעה הנדרשת ואת האופן שבו ניתן יהיה להחזיר אותה, את המתחרים, את שיטות השיווק לצורך קידומו של העסק וגם את האופן שבו ניתן, בפועל, להניע את הרעיון ולהוציאו אל הפועל.

התייחסות לרעיון, העומד מאחורי העסק, הוא אחד הפרמטרים החשובים במסגרת בניית תוכנית עסקית וכל יועץ עסקי ירצה לשים עליו דגש. קורה לא אחת שבעלי עסקים, המעוניינים לפתוח עסק, מתקשים להגדיר את הרעיון של בית העסק שלכם. הקושי בהגדרתו יכול לבוא בהמשך לידי ביטוי גם בקושי בשיווקי, מה שעשוי לפגוע ברווחים ובהכנסות. הגדרת הרעיון בצורה מדויקת בשלב בניית התוכנית העסקית עוזרת להבין בצורה טובה יותר את התהליך וגם לחשוב צעד אחד קדימה. היכרות עם השוק היא פרמטר נוסף, הכרחי, בכל תכנית עסקית. יש להבין במדויק מי הוא קהל היעד שאליו פונה השירות, שאליו פונים המוצרים המוצעים וגם איך ניתן להגיע אליו. המודל הפיננסי הוא נקודה חשובה בעיקר כאשר פונים למקורות מימון שונים. כאן נכנסים לתמונה פרמטרים כמו הכנסות, הוצאות ועוד. התייחסות לכל אלה עוזרת להעריך את שיוויו של העסק ולקבל החלטות פיננסיות נכונות כבר בשלבים הראשונים שלו.

לבד או בעזרת מומחים?

מכיוון שהתכנית העסקית הכרחית לכל עסק לצורך הצלחתו והתנהלותו התקינה בהמשך (ולא רק בשלביו הראשוניים), יועץ עסקי הוא גורם מקצועי ונכון שכדאי להיעזר בו. בעזרת היועץ העסקי אפשר לבחון את כל הנקודות ההכרחיות הנדרשות להוצאתו לפועל של הרעיון הראשוני ואיך ניתן להגשים זאת באופן מעשי. ישנם לא מעט בעלי עסק בתחילת הדרך ללא ניסיון מקדים, המתקשים בהגדרת מטרותיו, קהל היעד שלו ונקודות חשובות נוספות המוזכרות בתכנית העסקית. יועץ עסקי עוזר למקד את העניין ומנחה את בעל העסק בכתיבה נכונה ומפורטת של התכנית.

פעמים רבות יזמים ובעלי עסקים טובים מאד בלספר על המוצר שלהם, על השירות המיוחד שאותו הם מציעים, אך מתקשים לעשות זאת "בתכלס". לא מכירים את השפה העסקית הנכונה ולא יודעים כיצד להציג את הרעיון שלהם בפני המשקיעים על מנת להוביל אותם בסופו של דבר להשקיע את כספם במיזם/בעסק. התוכנית העסקית, הנבנית בצורה נכונה ומקצועית, עוזרת לבעלי העסק, ליזם עצמו, להביא לידי ביטוי את הרעיון שלו בצורה פרקטית ולהגיע אל קהל היעד (המשקיעים, מקורות המימון השונים) בצורה ישירה, בשפה שאותה הוא מכיר. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים