שובר לפרסום בגוגלאיך לתבוע את המוסד לביטוח לאומי בגין מיקרוטראומה?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : עידן שלומן   
שני, 22 אפריל 2019 11:58

שנים של עבודה באותו המקום עם ביצוע פעולות חוזרות ואופן עבודה עקבי עלולים לגרום לכם למצב של מחלת מקצוע שבגינה תוכלו לתבוע את ביטוח לאומי לפיצויים. מצב נוסף שנפוץ במקרים של תביעות נזקי גוף הוא פגיעה ספציפית במקום העבודה או בזמן העבודה כמו נפילה מגובה רב, חתך שנגרם לכם או פגיעה אחרת שגורמת לכם לנזק גופני בהיקף כזה או אחר.

אל כל אלו נוספת אפשרות נוספת של תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף, כאלו שנגרמים עקב עבודה חוזרת על עצמה בעקביות, חוסר גיוון בעבודה ובעיקר שימוש באזור גוף ספציפי בעבודה, שהוא גם זה שנפגע. תביעה כזו היא תביעת מיקרוטראומה.

כיצד זכאים לתבוע בגין מיקרוטראומה?

ראשית נציין שמקרים של מיקרוטראומה הם מקרים די מורכבים להוכחה בתביעה ולכן רצוי מהרגע הראשון שאתם חושבים על כך לקבל שירות ליווי של עורך דין תאונות עבודה מקצועי.

הוכחת מיקרוטראומה מורכבת כיוון שתאם חייבים להוכיח:

 • העבודה שלכם היא כזו שחוזרת על עצמה לאורך שעות רבות במהלך כל יום ולאורך שנים ארוכות.
 • העבודה שלכם איננה מגוונת והיא מתמקדת בפעולות קבועות שחוזרות על עצמן.
 • העבודה שלכם היא בהפעלה של אזור או איברי גוף ספציפיים שהם גם הנפגעים שבגינם אתם תובעים פיצויים.
 • באילו מקרים יש תביעות מיקרוטראומה?

  תביעת מיקרוטראומה איננה רלוונטית לכל שכיר שעובד בעבודה כלשהי ולעתים די בהבדלים קטנים בין עובדים באותו המקום כדי שתהיה למי מהם הזכות לתבוע בגים מיקרוטראומה או שלא תהיה אפשרות שכזאת.

  לדוגמא עובדים במפעל ייצור שיש כאשר אחד העובדים עוסק בפריקה והעמסה של סחורה וגם בהסעה של הסחורה ללקוחות ואחסון שלה לעומת מי שכל תפקידו להעמיס ולפרוק משטחי שיש כל יום לאורך שעות ארוכות בעקביות. לראושן אין זכות תביעה אך לשני יש זכות לתבוע על פגיעה בגב או בכתפיים עקב הנזק הגופני המצטבר של עבודה כזאת.

  דוגמא נוספת היא של שתי עובדות במפעל מזון כלשהו כאשר האחת מבצעת איסוף מקו המוצרים לקופסאות כולל הישענות לפנים לאורך שעות ארוכות, ואילו השנייה לוקחת ממנה את הקופסאות שנאספו, מרכזת אותן במשטח כלשהו, אורזת ומשנעת אותן הלאה. הראשונה עלולה לסבול מכאבי גב תחתון עקב העמידה הממושכת והעבודה העקבית לאורך שעות ולכן ייתכן ותסבול ממיקרוטראומה, ואילו השנייה מבצעת עבודות מגוונות יותר על אותו פס ייצור.

  את מי תובעים ובמה זה כרוך?

  התביעה היא מול ביטוח לאומי שיכיר בפגיעה שלכם ובנזק הגופני שאתם סובלים ממנו בגין העבודה. כאמור יש להביא הוכחות לעבודה שהיא סיסטמתית וגרמה לנזק גופני באיבר או אזור בגוף שפעילים בה לאורך זמן ממושך.

  ההוכחות הללו חייבות להיות מלוות במומחים רפואיים שיאשרו שזה אכן המצב ובהוכחות משפטיות לכך שאתם עומדים בקריטריון של מיקרוטראומה לגופכם.

  התביעה היא לקבלת פיצויי כספי ואף דרגת נכות של ביטוח לאומי על כל הכרוך בכך.

  כדאי מראש לפני כל ביקור במרפאה בנושא הכאבים או תביעה עצמית, להיעזר בעורך דין מקצועי בתחום זה ואחת המובילות בתחום המתפתח של תביעות מיקרוטראומה היא עו"ד מיכל הלמן המעניקה שירותי ייעוץ וייצוג משפטי בתור עורכת דין נזקי גוף בהוד השרון.   
  STU2

  רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

  דרושים בתחום המשפטים

  חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

  חיפוש מהיר בגוגל

  מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים