שובר לפרסום בגוגלביטוח לאומי משק בית – מה חשוב לדעת

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
רביעי, 15 פברואר 2012 09:40

היחסים עם עובדי משק הבית משתנים מבית לבית. ישנם עובדים זמניים שבאים והולכים בעוד אחרים מלווים את בני המשפחה שנים רבות וכבר הופכים לחלק בלתי נפרד מההווי של הבית. זה יכולה להיות מטפלת או מנקה. לא מספי לשלם את המשכורת בזמן או להגיד תודה, כל מעסיק באשר הוא מחויב לשלם ביטוח לאומי משק בית לעובדי משק הבית. על פי החוק, יש לשלם ביטוח לאומי לעובדי משק בית תוך שבועיים מיום ההעסקה הראשון וזה כולל ביטוח לאומי משק בית לכל עובדי משק בית, מנקה או מטפלת, גנן, כל עובד משק בית חייב להיות מכוסה בביטוח לאומי שמשולם לו על ידי המעסיק. לפניכם מספר הבהרות בנושא:

עבור מי תשלמו ביטוח לאומי?
עובדי משק בית להם אתם מחויבים על פי חוק לשלם להם דמי ביטוח לאומי הם כל העובדים שמועסקים בעבודות שוטפות במסגרת הבית הפרטי שלכם או בעבודת ניקיון בבניין משותף ואז החובה היא על הדיירים באמצעות ועד הבית לדאוג לביטוח לאומי עבור עובדי משק בית. צריך לשים לב שחובת תשלום ביטוח לאומי משק בית חלה גם על מעסיקים לעובדי משק בית שאינם תושבי ישראל. חובת התשלום חלה גם על עובדי משק בית שהינם עובדים זמניים, כל עוד קשר העבודה נמשך יותר משישה ימים (גם אם לא מדובר בתקופה רציפה), הרי שהמעסיק מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי.

מדוע חשוב לשלם ביטוח לאומי משק בית?
אם לא תישאו באחריות ולא תשלמו ביטוח לאומי משק בית לעובדי משק בית, עובדי משק הבית בביתכם או בבניין המשותף בו אתם גרים אינם מבוטחים והמוסד לביטוח לאומי יכול בעתיד לדרוש מכם תשלום גבוה יותר שמגלם את סך דמי הביטוח בתוספת הצמדה, ריבית וקנסות. כמו כן, יתכן מצב בו עובד משק הבית נפגע במסגרת עבודתו והוא מגיש נגדכם תביעה לביטוח הלאומי ואם הוא לא מבוטח, אתם תיפגעו מכך במקום שהייתם מבטחים אותו והביטוח הלאומי היה דואג לכסות זאת. במקרה זה, של פגיעה ותביעה ללא כיסוי ביטוחי, המוסד לביטוח לאומי למעשה רשאי לתבוע אתכם להחזר גמלה ששילם המוסד לעובד משק הבית שנפגע.


 
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים