שובר לפרסום בגוגל"בשביל זה מוסך מורשה"?!

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : gigi   
רביעי, 28 דצמבר 2011 18:18

בכל פעם שיש לנו בעיה עם הגיר או עם חלק חיוני אחר ברכב, אנחנו אפילו לא חושבים על מוסך שאינו מורשה, אבל כשצריך פחחות וצבע לרכב, אנחנו אף פעם לא חושבים על מוסך מורשה. למה לשלם כל כך הרבה כסף, אם אפשר לחסוך? מתברר שגם כאן הקמצן משלם יותר.

מה הקשר בין פחחות וצבע לרכב לבין חיסכון בדלק?

עיצוב הרכבים המודרניים מתייחס לא רק למראה שלהם, אלא גם, ובעיקר, לפונקציונאליות של אותם רכבים. הרכב בנוי בצורה כזו שמאפשרת לו את חיתוך האוויר האופטימאלי, המשמעות היא שגם צריכת הדלק של הרכב יורדת. לכל יצרנית רכבים יש את השיטה המיוחדת לה ליצור את צורת הרכב הנכונה ביותר בהתייחס לכל נתוני הרכב – גודל פיזי, עוצמת מנוע, יכולת נשיאה ועוד. מסיבה זו, כשפח הרכב ניזוק, יש לבצע את התיקון בצורה הנכונה. במידה ועבודות פחחות וצבע לרכב מבוצעות בצורה רשלנית או כזו שאינה מתאימה לסוג הרכב, המכונית מאבדת מהחסכוניות שלה, והצרכן ישאיר יותר כסף בתחנות הדלק מדי חודש. מסיבה זו עדיף לשלם על פחחות וצבע לרכב מאשר לסבול מעלויות דלק גבוהות יותר.

"כל אחד יכול לעשות פחחות וצבע לרכב"

טוב, אם יש סיבה טובה לפנות למוסך מורשה עם פחחות, אז כשיש תיקוני צבע, זה לבטח מיותר. קודם כל, במרבית המקרים תיקוני צבע מצריכים גם תיקוני פחחות, ומעבר לכך, גם צביעת רכב זה עניין עדין. כך למשל, מכוניות יוקרה נצבעות בידי שני מומחים שונים באופן ידני ובכמה שלבים. מכוניות ביצור המוני אומנם נצבעות על ידי מכונה, אך הצביעה רחוקה מלהיות פשוטה. קודם כל, מומחים רבים עובדים על ההרכב הכימי של הצבע כדי להעניק לו את העמידות הדרושה בשמש, בגשם ובשלג. שנית, מעצבי הרכבים עובדים לא רק על העיצוב הייחודי, אלא גם על גוון הצבע המיוחד. בצורה זו, רכבים מסוגים שונים נצבעים למעשה בגוונים שונים. בצורה זו, המכונית האדומה של טויוטה תהיה שונה מהמכונית האדומה של מזדה. מסיבה זו צביעה במוסך לא מורשה עלולה לגרור נזקים קוסמטיים לרכב, מה שיקשה על מכירתו.

מתי עושים פחחות וצבע לרכב

פחחות וצבע לרכב זה אולי הטיפולים הכי "פופולאריים" לרכבים, שכן במדינת ישראל הצפופה מתרחשות הרבה תאונות חנייה או פגיעות מאחור, מה שמצריך תיקונים. במצב הקיים לא ניתן לרוץ למוסך, ובטח שלא מוסך מורשה, עם כל שריטה שיש ברכב. יחד עם זאת, לפעמים בעלי רכבים בוחרים להמשיך ולנסוע ברכבים עם פגוש מרוסק או עם תא מטען מחוץ לגמרי. דבר שכזה פוגע לא רק באסתטיקה, אלא גם מגביר בצורה משמעותית את צריכת הדלק. כמובן אין צורך לרוץ למוסך עם שריטה קטנה שנגרמה כתוצאה משפשוף בחנייה, אך אין להמשיך ולנסוע ברכב עם פגיעת פח משמעותית. מעבר לכך, פגיעת פח עלולה להצביע גם על פגיעות מהותיות יותר ברכב. 
מאמרים נוספים :

» מוכר את הרכב? כדאי שתקרא את זה

החלטת למכור את הרכב בדיוק כשנדמה לך שחשבת כבר על הכל, כל מה שהקונה צריך לדעת מודפס באופן מסודר שחור על גבי דף לבן במודעה שתלית על הרכב ואז מגיע המאמר הזה כדי להגיד לך עצור! אולי תצליח להוציא עוד כמה גרושים או אפילו קצת יותר...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים