שובר לפרסום בגוגלבתי אבות בבת ים על חו. הים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דודו כגן   
חמישי, 01 נובמבר 2018 20:50

בת ים היא עיר תוססת ומלאת חיים. היא נחשבת לעיר מרכזית למדיי הפונה לחוף ים מרהיב. תושבי העיר והאזורים הסמוכים אוהבים ללכת לחוף הים ולבלות במרכזי הקניות עד אור הבוקר. אך לצד התושבים הצעירים, ישנם גם אנשים מבוגרים הזקוקים לסיוע ותמיכה. בתי אבות בבת ים פותחים את שעריהם בפני הקשישים ומציעים להם בית מחסה ראוי.

בתי אבות בבת ים – מתי צריך לשקול להעביר את המטופל

ההחלטה להעביר את האדם לבית האבות אינה קלה לאיש. ההשלכות של ההחלטה אינן פשוטות, וזה אומר כי על המטופל לשהות במקום סגור מבלי היכולת לראות את בני משפחתו בכל עת. עם זאת, לעתים אין ברירה אלא להעביר את המטופל לבית אבות. אז מתי כדאי לבחון בתי אבות בבת ים ולשקול להעביר לאחד מהם את המטופל? אלה כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב:

  • המצב הרפואי של המטופל – לא פעם מצבו הרפואי של המטופל מצריך השגחה תמידית. לעתים מדובר במחלות מורכבות כמו אלצהיימר או דמנציה אשר אינן מאפשרות למטופל לבצע פעולות בסיסיות באופן עצמאי כמו אכילה, שתייה, רחצה או ניידות.
  • לא להיות לבד – במקרים רבים נאלץ הקשיש להישאר לבד בביתו במשך זמן רב. ילדיו הגדולים עובדים מהבוקר ועד הערב, ובת זוגתו נפטרה לפניו. השהייה בבית אבות מספקת לא רק תמיכה רפואית, אלא גם תמיכה חברתית. בבית האבות מצוי הקשיש בחברת קשישים אחרים, ואף מבצעים עבורו פעילויות שונות ורבות. כך, קשישים בבית האבות נהנים ממגוון רחב של הפעלות שמעבירים להם מדריכי תעסוקה:  פעילויות לקראת החגים, הצגות, הופעות מוסיקליות ועוד.
  • רצונו של המטופל – במקרים מסוימים המטופל עצמו בוחר להגיע לבית אבות, זאת במידה והמטופל צלול בדעתו ויכול לבצע החלטות באופן עצמאי.
  • סיווג המטופל – את המטופלים המגיעים לבית האבות מסווגים לפי קטגוריות שונות: תשושים, תשושי נפש, עצמאיים או סיעודיים. לאחר ביצוע אבחנה רפואית, נשלח המטופל למחלקה שלו.

לא חייבים לבחור בית אבות באופן עצמאי

בחירת בית אבות מבין מגוון רחב של בתי אבות בבת ים יכולה להיות קשה. בהיעדר המלצות של בני משפחה וחברים, ילדיהם של מטופלים רבים מתקשים לבחור את בית האבות המתאים עבור יקירם. לשם כך, ניתן לפנות ליועצת גריאטרית אשר תסייע לבני משפחתו של המטופל לקבל את ההחלטה הנכונה. היועצת פורשת בפני בני המשפחה את כל האפשרויות: היא מספקת להם את כל המידע הרלוונטי על בתי האבות ובודקת אם הם זכאים לקוד מטעם משרד הבריאות. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים