שובר לפרסום בגוגלגז או חשמל מה עדיף ובטוח יותר

PDF הדפסה דוא
גז או חשמל מה עדיף ובטוח יותר - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דוד רביבו   
ראשון, 28 פברואר 2010 21:50

1) גז הוא חומר רעיל - דליפה ממנו עלולה לחנוק ולהרוג. וקל מאוד להגיע לדליפה - רוח שכיבתה חלק מהלהבה, ילד שסובב כפתורים, לחץ גז נמוך. דליפה בברזי הכיריים שהאטימה שלהם היא בסך הכול גריז. וכמובן התבלות של הצנרת גומי ושלא נדבר על צינור גומי שישתחרר. במסגרת עבודתי נתקלתי בכמה וכמה כאלה. [במגזר החרדי נוהגים להשתמש בדבר שנקרא בלך, במקום פלטה על חשמל והסכנה בזה כפולה ומכופלת]

2) בבעירה לא תקינה של מוצר צורך גז מופק גז רעיל הנקרא .C.O [ בבעירה תקינה מופק גז C.O. 2 ]גז רעיל זה גורם לעייפות כאבי ראש ויכול לגרום למוות מספיק 3600 חלקים למיליון מוות אחרי 3 דקות [ C.O. מתחבר לכדורית שבדם בזמן שאנו נושמים הוא ללא ריח טעם או צבע. המקום היחידי לטיפול הוא בעיר חיפה בתא לחץ].

3) בנוסף לפוטנציאל החניקה של גז - הוא גם עלול להתפוצץ. יותר בתים ניזוקו מהתפוצצות גז מאשר מכל גורם אחר, ומידי פעם נהרגים דיירים . חדשות וואלה, יום רביעי, 9 בינואר. רוסיה: 8 הרוגים בפיצוץ בעקבות דליפת גז בריטניה: 11 פצועים בפיצוץ של מיכל גז בבניין מאת: מערכת וואלה! חדשות יום ראשון, 3 בינואר 2010, 19:51

4) גם עלות הגז לכל קלוריה מופקת הוא גבוה יותר מאשר חשמל. הגז במרכזיות גז יקר בהרבה מבלונים בבית הפרטי ויש תשלום קבוע לחברת הגז גם ללא שימוש כלל, ריבית, תוספת תשלום בבנק אחר ובכלל חשבון הגז שלכם ברור לכם עם כל הטריקים.

5) בבית פרטי יש לעקוב אחר מלאי הגז בבלונים להזמין מבעוד מועד בלון חדש. שכחת? אין ארוחת צהריים. הפסקות חשמל יש מעט מאוד - אמינות ההספקה של חברת חשמל גבוהה מ-99.9%. חברת החשמל מחויבת לתקן תקלות במיידי [הזמנתם טכנאי גז פעם והוא הגיע במהירות. כאן מדובר בסכנה ממשית].

6) בקרת העוצמה של להבות הגז היא גסה במיוחד - 2 דרגות בדרך כלל המסומנות בבירור, עם רצף לא מוגדר ביניהן. בכיריים חשמליות יש לעיתים קרובות 5 ו-10 דרגות חום מוגדרות היטב, כך שניתן לשחזר מתכון בישול בדיוק רב. והעוצמה הנמוכה ביותר יכולה להתאים לבישול איטי במיוחד, הרבה יותר חלש מגז. וכמובן, לא רצוי להשאיר גז דולק בלהבה חלשה לבישול איטי לשעות ארוכות מטעמי בטיחות, פיזור החום: בכיריים חשמליים פיזור החום הוא מלא ואחיד, ומאפשר בישול יעיל המשיג תוצאות טובות יותר כיריים חשמליים יכולות לשמש פלטה לשבת.

7) כיום יש כיריים חשמלים ללא צורך בחיבור 3 פאזות והם עולות כ 1000 שקל [ בחיבור דירה לגז חברות הגז גובות כ1800 שקל כשרק חלק יחסי וקטן הולך לפיקדון כ 300 שקל.

8) עוד לא דיברנו על המראה הנאה של כיריים קראמיות מבריקות ועל נוחות הניקוי המתבצע תוך פחות מדקה עם מטלית העוברת על משטח חלק ואחיד. מי שניקה כיריים גז, יידע להעריך את ההבדל. [כמה פעמים יש תקלות למיניהם בכיריים גז, להבות צהובות, השחרת סירים, דיזה שנסתמה. חיישן בטיחות לא תקין [טרמוקפל].

9) לדעתי יש פשוט להוציא את כיריים הגז מחוץ לחוק לשימוש בבית או בכלל באזור מגורים כנסו לאתר משרד התשתיות ותיקראו שכול 1 קילוגרם גז שווה ערך ל2 וחצי קילוגרם T.N.T משמע מיכל גז של 12 קילוגרם זה 30 קילו T.N.T מיכל של 48 קילו גז זה 120 קילו T.N.T מתחילים לחשוש ..... מה דעתכם על צוברי הגז, יודעים חשבון? אסונות בגז קיימים כול יום אבל לא מפורסמים ראו הוזהרתם.

10)] ולשאלתם... תשובתי, אני לא עובד או קשור לחברת חשמל, וכן קשור לחברות הגז לא יכול שלא לשתף את מי שאפשר במסקנות, ובמה שאני יודע וראיתי במסגרת עבודתי בכל נושא הגז והבטיחות שאני יכול לומר לכם שואפת לאפס 000000

ובכל מקרה - אם הצלחתי בתגובתי זאת להציל נפש אחת בעתיד - דייני.
דוד רביבו – טכנאי גז מוסמך
גז יקר ובמיוחד מסוכן אם יש שאלות אשמח לשמוע מכם במייל: revivor5@walla.com


www.gastech.info/


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים