שובר לפרסום בגוגלגז מזגנים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : הרלי   
רביעי, 30 מרץ 2011 17:56

מזגן קונבנציונאלי פועל על ידי דחיסת גז, בעל מאפיינים מיוחדים, כמו נקודת רתיחה נמוכה מאוד. בשנים האחרונות נפסל הגז המוכר והוחלף לסוגי גזים אחרים וזאת בשל הכלור המצוי בגז כששיחרורו לאוויר פוגע באוזון. אגב, הכלור הוא גם זה הפוגע בנערים השואפים ממנו.

ב- גז מזגנים חדש, בו אנו משתמשים, קיימת תערובת של מספר גזים שונים. הגז הישן בעל מגבלות וחסרונות רבים ובשל המעבר לגז החדש נאלצו חברות המזגנים לשנות את חלקיו השונים של המזגן ובכך לייקר אותו משמעותית.

בארצות מתקדמות, שונות, גז מזגנים הישן אסור בשיווק כבר מספר שנים, כך גם בארצינו.

בשנה האחרונה הוגבל משמעותית יבוא הגז הישן המכונה R-22 וכך הדרישה לעומת ההצע עלתה מאוד ומחירו של גז R-22 עלתה במאות אחוזים. אם בעבר הלא רחוק נאלצנו לשלם עבור גז מזגנים רגיל, מהסוג הישן, מחיר מסויים, הרי שכנראה בקייץ הקרוב נאלץ לשלם פי שניים.

אחת הבעיות העיקריות, שאנו נתקלים בהן, היא שלא ניתן למלא גז מזגנים מהסוג החדש המכונה R-410.

במזגנים בהם זורם גז R-22 בעיה גדולה אף יותר למערכות מיזוג מרכזי.

תיקון דליפת גז, למזגנים עם הגז הישן, הפכה ליקרה מאוד וחסרת פרופורציות.

במערכות מיזוג כאלה, כדאי לבצע הסבה לגז החדש, אך גם פתרון זה הוא יקר ומורכב וישנן חברות בודדות המבצעות פעולת הסבה לגז.

עם כל הכבוד לסביבה, לחור באוזון ולהתחממות הגלובאלית, מי שנאלץ לעמוד בנטל המחירים הגבוהים של מילוי גז מזגנים, זה אנו, הצרכנים, שנאלצים לשלם מחיר גבוה הרבה עבור מילוי גז.

הפתרון הוא לרכוש מזגן חדש, אך מה לעשות שרכשת מזגן לפני כ- שש שנים במחיר מלא ואף אחד לא עדכן אותך שבעוד כ- 7 שנים תצטרך להחליף מזגן, כיוון שהגז נפסל לשימוש.

לכן, בפעם הבאה שאתה נאלץ להזמין טכנאי מזגנים ומחיר התיקון יקר יחסית, כדאי לשקול את החלפתו של המזגן, למרות שניתן לתקנו וזאת מאחר ובעוד זמן, לא ארוך, לא תוכל למלא גז מזגנים R-22 ותאלץ להחליפו רק בשל חוסר גז.

 

גז מזגנים | מבית הראל

© כל הזכויות שמורות


www,avmizoog.co,il
 
מאמרים נוספים :

» אופן פעולת המזגן

כיצד המזגן פועל והאם להתחשב בגודל החלל של החדר על מנת לבחור מזגןעקרון הפעולה של המזגן נובע מעקרונות התרמודינמיקה:הרתחה: הפיכת נוזל לגזעיבויי: הפיכת גז לנוזלומכאן שפעילותו של המזגן העברת חום על ידי שינוי מצב צבירה של...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים