שובר לפרסום בגוגלגלגלי שיניים משולבים, איך עושים את זה?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : כתיבת מומחים   
רביעי, 04 דצמבר 2013 09:57

אחד הדברים היפים עם גלגלי שיניים הוא היכולת לשלב ביניהם על מנת ליצור מגוון אפשרויות תנועה באותה המערכת. כך למשל, ניתן ליצור שילוב שיוצר החלפה בין כוח למהירות ולהיפך, או בין תנועה בכיוון אחד לתנועה בכיוון אחר בו זמנית וכדומה. איך בונים מערכת כזאת? אתם שואלים, אנחנו מסבירים.

האם כדאי לבנות מערכת כזאת לבד?

התשובה היא כן ולא. אם אתם נמצאים בשלב ראשוני מאוד, תוכלו בהחלט לבנות משהו בעצמכם, רק קחו בחשבון שהוא לא יעניק לכם תשובות ברורות ומוצקות. על מנת להיות מסוגלים להעריך את התפקוד של המערכת שלכם, תצטרכו לבנות אותה בסיוע אנשי מקצוע אותם תוכלו למצוא בסדנאות לעיבוד שבבי.

מה נדרש לבניית המערכת?

תחילה עליכם לתכנן את המערכת, ולהגיש את התכנית ההנדסית לסדנא לעיבוד שבבי. בסדנא תוכלו להזמין מערכת פשוטה העשויה מחומרים קשיחים אך זולים, כך שתוכלו לבדוק את ההיתכנות מבלי להשקיע כסף רב. פרט לנושא המרכזי של גלגלי שיניים, תצטרכו לחשוב גם על הפלטפורמה שעל גביה יורכבו הגלגלים.

כיצד בנויה הפלטפורמה?

הפלטפורמה היא למעשה בסיס אחד גדול, שעליו מותקנים מעמדים להתקנת הגלגלים בדיוק במיקום המדוייק שלהם. מעמדים אלה יכולים להיות מוטות שעליהם מרכיבים את הגלגלים, או חורים שבעזרתם מבריגים את הגלגלים למערכת. הדבר החשוב בעניין זה הוא הדיוק של פיזור המעמדים על פני הפלטפורמה.

ומה עם גלגלי שיניים?

הגלגלים הם למעשה לב המערכת, ואת לב המערכת צריך לייצר בצורה מדוייקת. בסדנת עיבוד שבבי ניתן לבצע את הייצור בצורה מדוייקת מספיק, ובצורה מהירה מאוד באמצעות מכשור אוטומטי, רק צריך תוכניות מוכנות, ורצוי ממוחשבות כך שבאמת הכל ירוץ מהר.

בסך הכל, ההבדל בין ייצור גלגלי שיניים ובין ייצור מערכת שלהם, היא הפלטפורמה אותה צריך לתכנן, וכיצד משיקים הגלגלים זה עם זה ועם רכיבים אחרים. הייצור עצמו יכול להתבצע בסדנת עיבוד שבבי, שם באמצעות מכשור מדוייק וממוכן, ניתן לייצר גם את הגלגלים וגם את הפלטפורמה בצורה מאוד מהירה ומאוד מדוייקת, ובעלות לא יותר מדי גבוהה, ועם זה אפשר לעשות את הצעד הראשון לקראת התקדמות הלאה.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים