שובר לפרסום בגוגלג'קוזי: מטרות שונות, דגמים שונים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אביב יועצים   
ראשון, 02 ספטמבר 2012 09:36

אנשים מבצעים פעולות זהות מסיבות שונות. בעולם הצרכנות אנחנו רואים הרבה מאוד מקרים שבהם שני לקוחות קונים מוצר אחד זהה אבל כל אחד מהם עושה זאת מסיבה שונה ולמען מטרה שונה: יש מי שקונה ספר כדי לקרוא אותו ואילו צרכן אחר רוכש את אותו הספר כדי להציג אותו לראווה וליצור לעצמו תדמית כלשהי. הצרכן הנבון יודע לגלות מה המטרה שלו כאשר הוא רוכש מוצר כלשהו ולהתאים את הקנייה למטרה.

כאשר הצרכן המושכל רוכש ג'קוזי הוא מודע לכך שישנן מטרות שונות לרכישה שכזו. כיוון שהוא מודע לכך שיש מטרות שונות – סיבות שונות לרכישת המוצר – הוא גם מודע לכך שהמטרה שלו צריכה להשפיע על הבחירה של הדגם המסוים שאותו הוא רוכש. הבה נבחן כיצד המטרות השונות שיש לרכישה של ג'קוזי לחצר יכולות להשפיע על בחירה מבין דגמים שונים של בריכות ספא.

פינוק מעל הכול

עבור רובם של הצרכנים, ככל הנראה, מטרת הרכישה של בריכת ספא היא מעל הכול שיפור באיכות החיים. מערכות ספא נתפסות באופן ראשוני כמוצר שמבטיח הנאה רבה ופינוק לצרכן ובני ביתו. כיוון שהמטרה העיקרית של רכישת מערכת ספא היא לשפר את איכות החיים הביתית הרי שהבחירה בין הדגמים השונים מבוססת, או צריכה להתבסס, יותר מכל על פרמטרים של הנאה: מהן הפונקציות שמציע דגם כזה או אחר מבחינת פינוק והנאה.

העיקר זה הבריאות

אנשים רבים, צרכנים לצד יצרנים, מהללים תכונות בריאותיות שונות שיש לטבילה בג'קוזי. המוצר נתפס כמרכיב בשמירה על הבריאות ואפילו כתרומה משמעותית לטיפול בבעיות בריאותיות שונות. מי שבאמת רוכש ג'קוזי כדי לשמור על הבריאות מצד אחד או לפתור בעיות בריאותיות מצד שני חייב לבחון את הפרמטרים שיש להם קשר למטרה הזו. אם המטרה של הרכישה היא בריאותית חשוב יותר לבדוק מהו הדגם "הרפואי" ביותר ולא מהו הדגם המפנק ביותר.

איזו מין שלווה

בריכת ספא יכולה להיתפס כמקום שנועד לרגיעה. חשוב להבדיל בין פינוק – שמבוסס על הנאה – ובין רגיעה – שמבוססת יותר על שלווה והתנתקות. ישנם דגמי ג'קוזי שעונים על דרישות ההתפנקות אבל אינם מרגיעים בגלל גורמים כמו עיצוב, אופי הבריכה, סוגי הזרמים וכן הלאה. ההבדל בין פינוק ורגיעה גם בא לדי ביטוי בכל הנוגע למיקום המוצר: בנקודה שמבטיחה שלווה או בנקודה נגישה לכולם כדי שניתן יהיה ליהנות מהמוצר מבלי שמחפשים אחרי שקט ופרטיות.

בונים תדמית

תפקיד נוסף שצרכנים שונים מטילים על המוצר הזה הוא עזרה בבניית התדמית האישית והעסקית. אולי לא רבים יודו בכך, אבל רכישת ג'קוזי גם נועדה להראות את העושר של הרוכש ולהפגין עוצמה. מובן מאליו שבמקרים אלה יש להעדיף את הדגמים הראוותניים יותר ו/או את אלה שבאים בעיצוב מתאים לתדמית שאותה מבקש ליצור הצרכן.

בחינת הרכישה של מערכת ספא בהתאם למטרות השונות שיש לצרכן יכולה להיות דוגמה מצוינת לדרך שבה נוהג צרכן מושכל שמבקש לשלוט על תהליך הצריכה. אם נבחן את הדוגמה הזו נוכל לראות כיצד הדבר בא לידי ביטוי גם בתהליכי רכישה של מוצרים אחרים. הכרת התהליך הזה תסייע לצרכן לצרוך בתבונה.


www.aviv-etgar.co.il/
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים