שובר לפרסום בגוגלדירות להשכרה בתל אביב - מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה שכירות?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : uptown TLV - דירות בתל אביב   
שלישי, 02 אוגוסט 2016 23:51
דירות להשכרה בתל אביב -
מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה שכירות?
 • אזור מגורים - כאשר מחפשים דירות להשכרה בתל אביב רצוי לדעת שישנם בתל אביב אזורי מגורים שנחשבים לאזורים טובים כגון הצפון הישן ,מרכז תל אביב, שכונת שדרות רוטשילד ונווה צדק.
 • בדיקת תשתיות בדירה להשכרה – לחץ מים , חיבור לגז , מיקום לחבר מכונת כביסה , מקום למקרר בגודל סטנדרטי ובדיקת מזגנים. לרוב שמחפשים דירות להשכרה בתל אביב הביקוש הוא גדול וזמן הבדיקה שניתן לכם הוא קצר אז תכינו רשימה מראש.
 • תשלומים נלווים - ועד בית , ארנונה , גז , מים , חשמל ורק כך לחשב את מחיר השכירות האמיתי.
 • טוב לבדוק האם קיימת חנייה בבניין והאם יש חנייה באזור שהחלטתם לשכור את הדירה. דירה להשכרה בתל אביב פעמים רבות תעלה יותר במקרה שיש לה חניה פרטית.
 • פרויקט תמ"א 38 או שיפוץ חיצוני לבניין - כיום בתל אביב יש הרבה בניינים שמתוכננים להתחיל פרויקטים של תמ"א 38 ובדיקה מוקדמת תחסוך לכם הוצאות רבות.
 • בדקו היטב את האזור – לכל לקוח יש דרישות שונות שיכולות לעזור לו להחליט אם לחתום על דירה להשכרה שהוא אהב. משפחות צריכות בתי ספר וגנים קרובים, שותפים אוהבים קירבה למקומות בילוי וחוף הים, סטודנטים צריכים יציאה מהירה מהעיר לכיוון המכללות. בדקו את האזור שבו אתם רוצים לגור וחפשו את המקומות הקרובים החשובים לכם.
 • השוואת מחירים - בדקו ברשת מחירי שכירות לדירות להשכרה דומות באזור כדי לראות שהעסקה כדאית בשבילכם. קחו בחשבון שלרוב במחירים של דירות להשכרה בתל אביב המפורסמים ברשת נתונים למשא ומתן.

מה חשוב לבדוק בחוזה של דירות להשכרה בתל אביב?

 

 • זיהוי בעל הדירה - חשוב לבדוק כי מי שחותם על חוזה השכירות האו בעל הנכס או מורשה חתימה מטעמו. זהו עניין פשוט לאימות: כל שעל השוכרים לעשות הוא להוציא נסח טאבו עדכני שיעיד על כך (נכנסים לאתר באינטרנט וזה עולה כ 15 ₪ ). קרו מקרים בעבר שבהם גילו שוכרים כי חתמו על חוזה שכירות שלא עם בעל הדירה ומצאו עצמם בסיטואציה לא נעימה ללא דירה להשכרה וכספם לא הוחזר.
 • תשלומים ומיסים – בדירות להשכרה נהוג כי השוכרים משלמים את תשלומי ועד הבית ומיסי ארנונה. לפעמים השוכרים זכאים להנחה, שמתקבלת במקרים של עולים חדשים, חיילים , סטודנטים, משפחות חד הוריות ועוד. כמו כן חלים על השוכרים תשלומים נוספים של חשמל ,מים אינטרנט כבלים וכו. יש לוודא כי בחוזה השכירות יצוין שהשוכרים ישלמו רק את המסים ותשלומים החלים על שוכרי דירה, ולא התשלומים החלים על בעלי הדירות כמו היטלים ותשלומים חד פעמיים לוועד הבית אשר אינם כהוצאות שוטפות, כגון תיקון או שיפוץ מעלית, פרויקט גינון ,צביעה של חדר המדרגות, זיפות הגג ועוד.
 • תיקונים ובלאי סביר - לפני חתימתכם על חוזה השכירות יש לבדוק את תקינות מערכות הדירה: מזגנים, דוד שמש, חשמל, אינסטלציה וגז, במקרה הצורך כדאי להביא בעל מקצוע שייתן חוות דעת. אומנם בחוק בעל הדירה אחראי לתיקון כל מערכות הדירה אך רצוי לציין בחוזה השכירות שבעל הדירה אחראי לתיקונים אלו. כמו כן בעל הדירה אחראי לתיקונים שהינן נובעים מבלאי סביר או טבעי. רצוי לעשות פרוטוקול כניסה לדירה להשכרה ולציין את הליקויים הקיימים.
 • שנת אופציה (אפשרות לשכור את הדירה לשנה נוספת) – זכות לשנת אופציה בדירה להשכרה בתל אביב חשובה מאוד. זכות זו נותנת לשוכר את האופציה להאריך את תקופת השכירות לתקופת שכירות נוספת, לרוב בדירות להשכרה בתל אביב עלייה של עד 5 % בדמי השכירות בתקופת שנת האופציה היא סבירה. סעיף האופציה מנוסח בהסכם, כך שהשוכר יוכל לבחור אם לממש את שנת האופציה או לא ובכך יבטיח לעצמו שנתיים של שכירות בדירה.

 

ערבויות וביטוחים
 • ערבות בנקאית: כיום בדירות להשכרה בתל אביב רוב בעלי הדירות דורשים פיקדון כספי או ערבות בנקאית. כאשר אתם נדרשים לעשות בנקאית לדירה להשכרה ההליך הוא די פשוט, פונים לבנק ומבקשים להוציא ערבות בנקאית , הבנק מקפיא את הסכום הנדרש מחשבונכם או מחשבון חיסכון ומנפיק לכם את הערבות אותה אתם נותנים לבעל הדירה. רצוי לציין שהבנק לוקח עמלה.
 • ערבים שחתומים על החוזה: ערבים שחותמים על חוזה השכירות בדירה להשכרה בעצם מתחייבים לכל התחייבויות השוכר לחוזה. זוהי בטוחה נוחה לשוכר והיא מעמידה אותו בסיכון די נמוך מאחר שהוא לא נדרש להוציא סכומים כספיים אלא לספק ערבים שיחתמו גם הם על חוזה השכירות. רצוי לציין כי יכול להיות מצב לא נעים במקרה שמחליטים לתבוע אותו ואת הערבים.
 • שטר חוב: כיום דירות להשכרה בתל אביב כמעט כל בעלי הדירות דורשים שיצורף לחוזה שטר חוב עליו חותמים הערבים בנוסף לכל ערבות אחרת שהוא דורש. שטר החוב הוא בטוחה די נוחה כי לא נדרש מכם השוכרים להוציא כל סכום כספי נוסף אלא להחתים ( לרוב את ההורים ) על מסמך שמחייב אותם לשלם את הנזקים ו/או החובות שנותרו. רצוי לציין כי בעל הדירה יצטרך לעבור הליך ארוך בבית המשפט וכמו כן להוכיח כי באמת הסכום שהוא דורש אכן מגיע לו. כיום בדירה להשכרה במרכז תל אביב ובצפון הישן בעלי דירה דורשים שטר חוב בסכומים של כ -30,000 ₪ בחתימת שני ערבים.
 • ביטוחים – בדירות להשכרה בתל אביב בדרך כלל בעל הדירה הוא אחראי לביטוח מבנה והשוכרים אחראיים לביטוח צד ג' וביטוח תכולה ( לא חובה לבטח בביטוח תכולה).רצוי לציין שלרב בעלי הדירות יש ביטוח מבנה ומגיע כבר עם ביטוח צד ג' ( בדקו עם בעל הדירה כדי לחסוך כסף)

 

שיהיה לכם בהצלחה במציאת דירות להשכרה בתל אביב.
בדקו אצלינו באתר בעמוד דירות להשכרה למגון דירות בכל תל אביב. מרכז הפעילות של אפטאון זה בצפון הישן ומרכז תל אביב.
בזל, ירמיהו, שדרות בן גוריון, בן יהודה ,דיזנגוף, סוקולוב , בוגרשוב ,גורדון , פארק הירקון ,פרוייקט yoo ועוד..

 


www.uptowntlv.com
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות
 • דרושה מניקורסטית
  דרושה מניקורסטית למקום חדש ומרענן באזור אונבריסטת בר אילן. משרה מלאה (5-6) פעמים בשבוע, משרה חלקית (2-3) פעמים בשבוע, בשעות הבוקר והצהריים. שכר גבוה, תנאים...
 • דרושות מחנכות לגיל הרך לגן ילדי הטבע בת"א
  גן דמוקרטי בתל אביב דרושות מחנכות ומחנכים למגוון משרות לשנת הלימודים הבאה- ספט' 19 (תחילת עבודה מיידית) הזדמנות להצטרף לצוות מחנכות/ים צעירים בעלי רוח חינוכית...
 • דרוש/ה ספרן/ית בבית ספר
  דרוש/ה ספרן/ספרנית למשרה מלאה בבית ספר , לניהול , ארגון והפעלה מקצועיים של הספרייה בבית הספר לציבור המורים והתלמידים, מתן שירותי ספריה,ביצוע פעילויות חינוכיות ופעילויות...
 • דרוש מדריך/ה במועדונית
  דרוש/ה מדריך/מדריכה למועדונית ברמת שקמה 100 אחוז משרה. בעל/ת תואר אקדמי בתחומי חינוך או תעודת הוראה. בעל/ת נסיון בעבודה והדרכה עם ילדים בסיכון . בעל/ת...
 • לעמותת אופנים דרושים מדריכים
  מדריכים בעלי ראייה וראש גדול הרואים בעבודה עם ילדים שליחות חברתית ותרומה לקהילה (העבודה היא בסביבה צעירה ודינמית)
 • דרוש/ה מנהל/ת משרד
  התפקיד כולל ניהול יומנים, הזמנת ציוד, הקלדות, הצעות מחיר וכל הניהול השוטף של המשרד. תפקיד מעניין ומאתגר המשרה בראש העין
 • דרושים סוכני נדל"ן מובילים לתחום הנדל"ן המסחרי
  דרושים סוכני מכירות מובילים שנושמים מכירות יודעים לעבוד תחת לחץ, בעלי יכולת בין-אישית גבוהה, שלא פוחדים להיכנס לתחום הנדל"ן המסחרי המבוקש !! לרשת משפחתית ומובילה...
 • דרושה יועצת יופי
  יועצת היופי יושבת לראיון ואבחון עם לקוחות חדשות וותיקות לשם מכירת סדרות טיפולים ומוצרים. העבודה כוללת מכירות של טיפולים מתקדמים בעזרת מכשור, רופאים ופלסטיקאים.  
 • לחברת בניה מובילה באזור עפולה דרוש מנהל פרויקט
  ניהול ופיקוד צוותים של קבלני משנה ניהול הזמנת חומר תיאום בין גורמים באתר קריאת תוכניות והוצאת כתבי כמויות תנאים טובים למתאימים
 • דרוש/ה מזכיר/ה רפואי/ת- למרפאת נשים פרטית
  תפקיד פקידותי הדורש לענות ולחזור לטלפונים, קביעת תורים, סידור והנהלת המרפאה, מילוי דוחות של הרופאה וכד'. המשרה כוללת עבודה בימי שני- חמישי, משעות הצהריים המוקדמות...

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים