שובר לפרסום בגוגלדקים בצפון

PDF הדפסה דוא
דקים בצפון - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
ראשון, 31 אוגוסט 2014 13:06

כשמדברים על דק - אותה רצפת עץ נהדרת המחפה שטחים כמו מרפסות, פאטיואים, טיילות, שבילים בגינות ועוד - ניתן תמיד להבחין באימפקט החיובי שיש לעניין על השומעים. כי משטחי דק הם באמת "קישוט" פונקציונאלי מקסים במיוחד, שמספק לכל מקום בו יותקן ערך מוסף עיצובי רב וכן תחושה ברוכה של יוקרה וטבעיות כפרית.

בעבר נהוג היה לחפות משטחי חוץ במרצפות, טוף וחצץ, בטון ושאר חומרים. כיום בוחרים רבים בחיפויי דק כפתרון האידיאלי לצורך כך. הסיבות למעבר לדקים והעדפתם הברורה על פני חיפויי משטחי חוץ אחרים רבות: האקלים הישראלי שדק העץ הולם אותו מאוד - מיעוט יחסי בגשמים שמביא גם להעדפת משטחים כמו דק על פני גינות הצורכות כמויות רבות של מים וכן הרבה שמש שהדקים ממעטים יחסית להתחמם ממנה. כמו כן הסיבות אופנתיות, שכן הדק הפך לפריט עיצובי נחשב במיוחד. ואולם יש להודות שיותר מכל הדק פשוט יפה ושובה לב, ומשדר למתבונן תחושת טבעיות והשתלבות מושלמת בסביבה.

ממלכת הדקים שבצפון

החיבה לדק אולי התחילה עם אופנת הצימרים שהתרבו כפטריות לאחר הגשם בישראל, במיוחד בצפון. מהר מאוד גילו בעלי הצימרים שחדר או מבנה פשוט ששודרג בעזרת ריהוט נעים לכדי מקום לנפוש בו אינו אטרקטיבי מספיק ושהביקוש הגדול הוא דווקא לצימרים מעץ בעלי לוק כפרי שמספק לאורחים, כנראה, בריחה מהמציאות האורבנית עתירת הבטון והמלט. וכך, כבר שנים מקושטים כפרים, קיבוצים ויישובים רבים בצפון בצימרי עץ רומנטיים ונעימי מראה, המושכים אליהם תרייות מהארץ ומחו"ל.

כשהחלה אופנת הדקים לתפוס תאוצה בשנים האחרונות קל היה להבין ששילוב דקים באזור הצפון עם ביקתות העץ של הצימרים הוא ברור מאליו ואכן ההזמנות לא איחרו להגיע. מראה של דקים בצפון הארץ - המשדרגים את בקתות הצימרים, את בריכות השחייה הצמודות אליהן, ואת הגינות, השבילים ומתחמי הבילוי באזור - הפך לנפוץ יותר ויותר. מרפסות הצימרים בצפון חופו בדק עץ חמים ופרקטי, שהשתלב נהדר עם נדנדות העץ שהתנועעו בחצרות, עם הסגנון הטבעי והחמים שבעלי הצימרים רצו להקנות למתחמים, והרבה אנשים החלו מתלהבים ממשטחי הדקים בצפון, חיקו את האופנה היפה והביאו את הדקים מהצפון אל ביתם ולאזורים אחרים ברחבי הארץ.

כיום אנו עדיין רואים דקים בצפון אבל יש בהחלט "זליגה" של הדקים למבחר בתים, חצרות, גינות, ואף לאזורים ומתחמים ציבוריים, כמו למשל הדקים הגדולים ורחבי הידיים שהתקינה עיריית תל-אביב בנמל וכן על הטיילת היפה של העיר שנראית היום, בזכות הדק היוקרתי המחפה אותה, יפה ואטרקטיבית מאי-פעם.
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים