שובר לפרסום בגוגלדק סינטטי – מרפסת בסטייל

PDF הדפסה דוא
דק סינטטי – מרפסת בסטייל - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
רביעי, 23 מרץ 2016 13:27

היום כשכמעט לכל אחד יש מרפסת, אם זה בדירה או בבית פרטי, המרפסת הפכה להיות כחלק אינטגראלי בעיצוב הבית. היום הקו המוביל שמעוצב בבית ממשיך אל תוך המרפסת או המרפסת מקבלת עיצוב משלה. היום מעצבים מרפסות בעזרת אלמנט עצובי הנקרא – דק. יש דק שהוא מעץ טבעי ויש דק סינטטי.

ההבדל בין דק סינטטי לדק טבעי

דקים מעץ הם ריצוף למרפסת שנעשה מעץ טבעי. העצים אינם נכרתים ללא פיקוח אלא מיובאים מארצות שבהם יש פיקוח על המנסרות ועל כריתת העצים. העצים המגיעים למנסרות האלו עוברים תהליכי ניסור ועיבוד על מנת להכשיר אותם לשמש כריצוף למרפסת – לשמש כדק. סוגי העצים המשמשים כדק טבעי הם עצי אורן, עצי טיק, עצים בורמזיים, עצי איפאה, עצי אירוקו ועצי קרוליינה. דק סינטטי הוא ריצוף למרפסת שלעיתים לא מכיל עץ בכלל. הדק נראה כמו עץ טבעי אך הוא סינטטי. במיוחד כשהוא מעוצב כמו לוחות עץ. לעיתים לא ניתן לראות בכלל את ההבדל.

הבדלים נוספים

ההבדלים בין דק סינטטי לדק טבעי לא נגמרים במראה ובחומר הגלם. יש גם הבדל במגע. כמובן שהדק הסינטטי אינו מרגיש, לא נותן לך תחושה כמו הדק מהעץ הטבעי. זה מרגיש חלק לעומת החספוס של העץ הטבעי. בדק מהעץ הטבעי בשונה מהדק הסינטטי יש צורך לתחזק ברמה חודשית ולעיתים אף שבועית. במיוחד מפני מזיקים המוצאים את מקומם בעץ הטבעי. כמו שהיו עושים זאת בטבע. ההבדל האחרון הוא באיכות הסביבה. אין ספק כי דק סינטטי הוא הרבה ידידותי לסביבה ואינו תורם להיעלמות של יערות בעולם.

הבדל גם במחיר

כמובן שהמחיר מאוד מדבר כאשר באים לבחור בין דק טבעי לדק סינטטי. המחיר של דק מעץ טבעי הוא מאוד גבוה. מכיוון שמדובר מחומר גלם מאוד יקר, שהוא עץ. עץ שלא נכרת בארץ אלא מיובא בדרך כלל מאירופה. דק שדורש מיומנות זהירה מאוד בהתקנה והוצאות רבות סביב תחזוקה של העץ. לעומת זאת דק סינטטי הן לוחות מיוצרים פה בארץ, ההתקנה שלו יותר פשוטה והוצאות סביב תחזוקה הם כמעט אפסיות. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים