שובר לפרסום בגוגלהאם היבוא מחול מוזיל עלויות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : איתן   
שני, 27 אוגוסט 2018 13:40

אחת הדיונים הבולטים בתחום הצרכנות בשנים האחרונות, מתעסק בשאלה, האם יבוא מחול מוזיל את העלויות של המוצר. יש לכך הרבה דוגמאות, לצורך מאמר זה אנחנו נבחן את הנושא מהיבט של רהיטים. האם כשאנחנו בוחרים לייבא מוצר מחו"ל, אנחנו בהכרח מוזילים את העלות של הרכישה או להיפך.

כשאנחנו מדברים על יבוא מחול, זה יכול להיות יבוא אישי וזה יכול להיות יבוא דרך חנות או גורם אחר שיבצע את זה עבורנו או לחילופין, הוא ייבא ואנחנו נקנה את זה ממנו.

מן הסתם, יש יתרונות מסוימים ליבוא מחול, בראש ובראשונה עצם זה שאנחנו יכולים ליהנות ממבחר הרבה יותר גדול של מוצרים, וכן אם אנחנו בוחרים לעשות יבוא אישי, הרי שאנחנו יכולים לייבא רהיטים שאין אותם כלל בארץ ואף אחד לא מוכן לייבא מסיבות שונות. בדרך כלל זה קשור לכך שאין לזה קונים בישראל או שחנויות ואנשים שעוסקים בתחום, בכלל לא בוחנים אופציה של ייבוא מוצרים כאלה.

אך אחרי שאנחנו מסתכלים על היתרונות, אנחנו צריכים להסתכל על העלויות. כאן זה כבר סיפור אחר. ייבוא מחול יכול לייקר במידה מסוימת, אפילו ניכרת, את עלות המוצר. מעצם זה שצריך לבצע הובלה שלו דרך הים לארץ, יש צורך לשחרר אותו מהנמל וכן לשלם עליו מסים מסוימים, אחרי זה יש צורך גם לשנע אותו אל החנות, זה יכול לייקר את העלות שלו, הן ביחס לעלות המקורית והן ביחס לרהיטים אחרים שאנחנו יכולים לרכוש בישראל.

צריך לזכור, כשאנחנו רוכשים רהיט מחו"ל, הן ביבוא אישי עצמאי והן ביבוא דרך חנות, לעיתים כל הפעולות שציינו נעשות אך ורק עבור הרהיט שלנו, וזה שונה מאשר אם רוכשים ריהוט מחנות שמוכרת רהיטים ישראלים, ואז אותה חנות לא צריכה לבצע את כל התהליך שציינו, ומה שהיא כן מבצעת (למשל שינוע), הרי שהיא עושה את זה עבור מספר רהיטים ולכן העלות מתחלקת ביחס אליהם.

אנחנו יכולים למצוא חנויות רהיטים בבאר שבע, תל אביב, ירושלים ומקומות אחרים שמציעות לנו אפשרות לייבא מחו"ל דרכן וכן כמובן לקנות רהיטים מקוריים שלהן.

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים