שובר לפרסום בגוגלהגירה לקנדה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר שובל   
שבת, 18 ספטמבר 2010 14:34

קנדה ידועה כמדינה מערבית מפותחת ועשירה שמאפשרת בתנאים יחסית נוחים הגירה אליה והתאזרחות.ישנם מספר לא מועט של מסלולי הגירה לקנדה.

משך תהליך ההגירה לקנדה תלוי במסלול ההגירה. חלק מהקטגוריות, כגון מסלול איחוד משפחות לבני זוג, מאפשרות הגירה לקנדה תוך פחות משנה, כשבאחרות התהליך יכול להמשך מספר שנים. לאחר אישור בקשת הגירה תונפק אשרת מהגר למבקש ובני משפחתו.לאחר ישיבה של 1095 ימים מצטברים (במהלך 4 השנים שקודמות לבקשת האזרחות) יכול תושב קבע להגיש בקשת אזרחות. לאחר תהליך התאזרחות שנמשך כ-16 חודשים מוענקת אזרחות קנדית. תהליך ההתאזרחות כולל מבחן ידע על קנדה. כמו כן נדרשת שליטה בסיסית באחת משפותיה הרשמיות של קנדה (אנגלית או צרפתית).

הגירה לקנדה במסלולים כלכליים מתבצעת דרך מסלולים פדראליים, התכנית של קוויבק, ותכניות מועמדי הגירה פרובינציאליות. ההבדל בין התכניות הוא בזהות הגורם שלו נתונה הסמכות להחליט על עמידה בקריטריון ההגירה.

במסלולים הפדראלים שכפופים לחוק ההגירה הפדראלי, הממשלה הפדראלית של קנדה אחראית על בדיקה של כל מרכיבי הבקשה. בתכניות הפרובינציאליות המשרד של הפרובינציה אחראי לקבל ההחלטה הנוגעת לקריטריון ההגירה שנקבע בתכנית ההגירה של הפרובינציה. באופן עקרוני הגירה היא תחום פדראלי אך פרובינציות חתמו על הסכמים מול הממשלה הפדראלית שמאפשרים להן שליטה על בחירת מהגרים לשטחן בהתאם לצרכיהן הכלכליים. קוויבק היא מקרה נפרד מכוון שלפרובינציה הצרפתית יש חוק הגירה מלא משלה. בכל המסלולים רק הממשלה הפדראלית מאשרת ומנפיקה אשרות הגירה לאחר שהמהגרים עברו את הבדיקות המנדטוריות הקבועות בחוק: בדיקה רפואית, בדיקת עבר פלילי, ובדיקת רקע סיווג ביטחוני.

המגמה של קנדה בשנים האחרונות, בראשות הממשלה הקונסרבטיבית של סטיבן הרפר, היא להקשיח את מדיניות ההגירה. המיתון העולמי היווה מרכיב מרכזי בהחלטות שקשורות לנוהלי אישור הצעות עבודה של עובדים זרים וקליטת בקשות הגירה חדשות. דרישות הסף לאורך כל הספקטרום הועלו. נוהלים חדשים במשרד משאבי אנוש של קנדה מקשים על הנפקת אישורים למעסיקים לגייס כח עבודה זר ולהשיג עבורו ויזת עבודה לקנדה, ורשימת מקצועות מועדפים מצומצמת וסגורה הקטינה משמעותית את מספר האנשים בעולם שזכאים לאשרת הגירה כעובד מיומן במסלול הפדראלי של קנדה. הדלת עדיין פתוחה למי שעלה בידו להשיג הצעת עבודה ממעסיק קנדי. הצעת עבודה מאושרת היא קרש הקפיצה הטוב ביותר להגירה. היא תאפשר לאדם להגיש בקשה במסלול הפדראלי לעובדים מקצועיים ותוביל להענקת נקודות נוספות, או לחילופין תאפשר שהייה ארוכה מספיק בקנדה שתוביל לזכאות בדרכים אחרות, כגון מסלול הניסיון הקנדי.

 

 

 


visa2canada.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים