שובר לפרסום בגוגלהגשת תביעת לשון הרע והוצאת דיבה בישראל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : עידן שלומן   
שני, 18 פברואר 2019 14:07

חופש הביטוי מעניק אפשרות לכל אזרח במדינה להביע את כל מה שהוא מעוניין להביע בפומבי, אך חשוב מאוד לשים לב שלא חוצים את הגבול הדק משימוש בזכויות של חופש הביטוי לצד של לשון הרע, הוצאת דיבה או פגיעה בפרטיות של מישהו אחר.

הגבול בין חופש ביטוי וכל הדברים השליליים שציינו הוא כאמור דק מאוד, ורבים עוברים אותו ביודעין או שלא ביודעין, ויוצרים מצב בו הם חשופים בפני תביעה בגין לשון הרע או עכב פגיעה בפרטיות.

מהי לשון הרע או הוצאת דיבה?

לשון הרע / הוצאת דיבה נוגעת למצב בו אדם אחד מפרסם דבר מה פוגעני כלפי אדם אחר וגורם בכך לפגיעה בשמו הטוב ואו ביכולת שלו להתפרנס במשלח ידו ואו לנזקים אחרים שאותו הפרסום גרם.

חשוב לציין שפרסום פומבי הוא פרסום שלא התקיים רק בין שני אותם אנשים ולכן גם אם היה רק אדם אחד נוסף שנחשף לעניין, ייתכן ומדובר על הוצאת דיבה, אם כי לרוב מדובר על מקרים בהם החשיפה גדולה יותר ולכן גם רמת הנזק שנגרם היא גבוהה יותר.

מהי פגיעה בפרטיות ?

פגיעה בפרטיות של אדם יכולה להתרחש בכמה אופנים, אך לרוב מדובר על מקרים בהם נחשפו בפומבי פרטים אישיים, אינטימיים או סודיים של אותו האדם. מצב זה פוגע בפרטיות אותו אדם ובזכות שלו לצנעת הפרט ולכן גם הוא רשאי לתבוע פיצוי על כך.

במי נעזרים כדי לתבוע או להתגונן בפני תביעות שכאלו?

במידה ואתם מעוניינים לתבוע בעניין פגיעה בפרטיות שלכם או נזקים שנגרמו לכם עכב לשון הרע / הוצאת דיבה, או במקרה ומדובר על ההיפך, ואתם נתבעים על כך שאולי ופגעתם במישהו אחר בדרך שכזאת, הרי שאתם זקוקים לשירותי עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה המתמחה בנושאים הללו כדי שייעץ לכם ויעניק ייצוג משפטי מקצועי במידת הצורך.

למרות שרבים חושבים שקל להם להבין אם מדובר בעבירה כלשהי ולכן זכותם לתבוע או להגן על עצמם בפני תביעה, הרי שרק עורך דין מומחה לתחומים הללו יודע את החוק על בוריו ויודע לשים לב לשני נושאים עיקריים:

1. האם אכן יש כאן עילה לקיים תביעה בגין לשון הרע או פגיעה בפרטיות.

2. האם מדובר על נזק שאכן נגרם ויש פיצויי שייתכן ובית המשפט יפסוק בעניין זה.

3. האם יש עילה אך לא ניתן להוכיח נזק ועדיין יש מצב לפיצויי סטטוטורי ללא הוכחת נזק.

את כל אלו יכול רק עו"ד לשון הרע והוצאת דיבה לנתח ולהחליט מה מצב הלקוח שפנה אליו.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות
 • מזכירה למשרד עורכי דין
  מזכירה למשרד עורכי דין במגדל התאומים 2 ברמת גן (ליד הבורסה) , משרה חלקית , שעות עבודה 9-14 . לדוברי/רות עברית ורוסית
 • דרוש/ה עורך דין למשרד מוביל בנתניה
  למשרה מלאה , ניסיון של שנתיים בדיני עבודה , נזיקין , ביטוח לאומי ,פוליסות וליטיגציה
 • דרוש עו״ד מנוסה לדיני עבודה
  למשרד עורכי דין קטן ואיכותי במרכז תל אביב המתמחה בדיני עבודה דרוש/ה עורך/ת דין מתחיל/ה משרה מלאה א'-ה' 9:00-17:00. דרישות התפקיד: – נסיון של שנה...
 • דרוש טרום מתמחה למשרד עורכי דין ברמת גן
  משרד עורכי דין המתמחה בתחומי הליטיגציה האזרחית-מסחרית, לשון הרע, דיני עבודה ונזיקין מחפש טרום מתמחה חרוץ, מסור ובעל יכולת למידה. המשרה מיועדת גם לסטודנטים עם...
 • דרוש עו״ד מנוסה לדיני עבודה
  למשרד עורכי דין קטן ואיכותי במרכז תל אביב המתמחה בדיני עבודה דרוש/ה עורך/ת דין מתחיל/ה משרה מלאה א'-ה' 9:00-17:00. דרישות התפקיד: – נסיון של שנה...
 • דרוש/ה עורך/ת דין בתחום הנזיקין
  למשרד עו"ד בתחום הביטוח והנזיקין בחיפה דרוש /ה עורך /ת דין מנוסה. היקף משרה כ-1/2 משרה – שכר בהתאם לשעות העבודה. דרישות: 2 עד 5...

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים