שובר לפרסום בגוגלהחשיבות של שערי ההמרה של מטבעות זרים עבור הציבור

PDF הדפסה דוא
החשיבות של שערי ההמרה של מטבעות זרים עבור הציבור - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
רביעי, 25 אפריל 2012 12:57


בעולם קיימים מאות סוגי מטבעות שונים ומשונים, לכל מדינה יש מטבע מרכזי - לעתים אפילו יותר ממטבע יחיד! - אשר משמש את הכלכלה של המדינה. אנחנו מתגוררים בכפר גלובלי – דהיינו ישנם קשרים ענפים של סחר עם מדינות שונות, המשפיעים בצורה ישירה על כל אחד מבינינו. בגלל זה, שער ההמרה בין המטבעות הזרים השונים נהפך להיות גורם קריטי ובסיסי בכל הקשור לכלכלה.
קיימות שפע סיבות המובילות לכך שאדם יראה שהוא נוטות בשערי המרת מטבעות חוץ – בין אם מדובר בעיסוק שלו ובין אם מדובר באדם פרטי שאין לו עניין בכלכלה. בשורות הבאות נציין מספר סיבות כאלה.

חשיבות שערי ההמרה לתיירות ונסיעות

המקום הראשון שבמסגרתו תיתקלו כנראה בצורך למצוא את שערי ההמרה הוא בתחום התיירות והנופש. כשיוצאים לנופש במדינה אחרת, אחד הדברים שתבחנו (יחד עם אטרקציות ומזג אוויר) יהיה המטבע הנהוג באותה מדינה וכיצד ממירים אותו לשקל ישראלי חדש.
לפעמים ישתלם יותר להמיר בבנק, בחלק מהפעמים אצל ממיר כספים ויש מקרים שבהם האופציה הזולה ביותר מבחינת הריבית תהיה להמיר פעמיים – למשוך בארץ דולרים, לבדוק מהו שער הדולר במדינת היעד ולהמיר את הדולרים למטבע המקומי. הכל תלוי במידת המחקר שתרצו לבצע לצורך זה לפני הטיול, כמות הכסף שדרושה לכם והריבית שאתם מוכנים לסבול – שכן, יש עמלה יחד עם כל המרה...

בדיקת שערים לקראת קניות ברשת

אנחנו חיים בעולם ממוחשב, ובהתאם לכך יש להניח שרבים מכם כבר ביצעו קניות באינטרנט בשלב כזה או אחר. מדובר באופציה זולה משמעותית על פני הקניות בארץ במקרים רבים, כשהחיסרון הוא עלות ומשך המשלוח. היות והמיסוי צומצם לאחרונה, אנשים רבים יותר ויותר התחילו לגלות את היתרונות שבשופינג באינטרנט.
כיוון שכל האתרים בחו"ל מנוסחים ומעוצבים באנגלית מסודרת ותקנית, זה לא פשוט להבחין מאיזו מדינה החנות פועלת – אבל לפעמים כדאי לבחון נושא זה. אם החנות פועלת, לדוגמא, מתוך סין, אבל פונה לקהל אירופאי – יתבצעו שתי המרות: אחת מהשקל ליורו לפי שער היורו העדכני ואחת מהיורו ליואן. ייתכנו עמלות כפולות ובגלל זה מתרחשים מקרים שבהם משתלם יותר לשלם במטבע שונה מזה שמוצג באתר כברירת מחדל.

שוק ההון וכלכלה

עבור אלו שמתעסקים בכלכלה באופן כללי, בורסה וסחר במטבע חוץ, אין צורך להרחיב את הדיבור – שערי ההמרה עקרוניים אפילו יותר מלבדוק מיילים בבוקר. אנשים כאלו ידעו לציין בעל פה את כל השערים החשובים ביותר – דולר, יורו, ין יפני ואחרים, והחרוצים גם יכירו שערים כמו שער הפאונד ומטבעות חשובים נוספים. מי שעיסוקו סובב את עולם הבורסה, ההבדלים היומיים האלו עשויים להתפרש לרווחים עצומים – לכן כדאי מאוד למצוא מקור טוב שמציג שערי המרה עדכניים ולהכניס אותו לשגרה היומית.

 


 


 
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים