שובר לפרסום בגוגלהייחודיות של Zigbee

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : בלה   
ראשון, 17 נובמבר 2013 10:51

בתרגום פשוט, Zigbee הוא למעשה ריקוד הדבורה. המשמעות היא התהליך בו הדבורים מתקשרות אחת עם השנייה לצורך מציאת הצוף ומקור הפרחים הטוב. בהשלכה לעולם ה IT, המושג Zigbee גם כאן פירושו תקשורת אולם בניגוד לעולם הטבע של הדבורים, מדובר בתקשורת נתונים של מכשירים חשמליים וממוחשבים שונים בסביבה הביתית או המשרדית. בתרגום פשוט יותר, Zigbee הוא למעשה סוג של תחנת עגינה המשמשת לשליטה ובקרה במקור אחד על כל מקורות המיחשוב בבית או במשרד.

מהו Zigbee?

Zigbee הוא למעשה פרוטוקול תקשורת שעובד על תקשורת אלחוטית ומחבר בין כל מכשירי החשמל והתקשורת בסביבה הביתית או המשרדית. באמצעות ה Zigbee ניתן לחבר את כל השלטים בבית לתחנת עגינה אחת שממנה ניתן לשלוט בכל הציוד האלקטרוני בפשטות ובקלות. ה Zigbee מאפשר חיבור של שלטי טלוויזיה, מערכות מתריעות, חיישנים למיניהם ועוד. הקישור בין כל השלטים והעזרים בסביבה הביתית או המשרדית הוא קישור אלחוטי אולם עושה שימוש בכל אחת מהתחנות באופן נפרד על מנת שלא לפתח תלות בין התחנות השונות במקרה שאחת מהן מפסיקה לפעול.

הייחודיות של Zigbee

רבים עשויים לשאול את עצמם במה Zigbee יכול להקל על החיים עם הימצאות טכנולוגיות מתקדמות שהוכיחו את עצמן לא פעם כמו ה WIFI או הבלוטוס, התשובה היא שבניגוד לטכנולוגיות קיימות רבות, ה Zigbee מאפשר תקשורת נתונים לטווחים ארוכים במיוחד במהירות מירבית. ה Zigbee מאפשר תקשורת בקצב איטי שמעניקה אבטחה מרבית ואמינות ברמה גבוהה מאוד. בנוסף, היכולת של הרשת לפעול גם במצבים בהם אחת הנקודות קרסה הופכת את ה Zigbee לתקשורת נתונים יעילה לכל מצב ואזור.

עלות ותחזוקה

העלות של מערכת ה Zigbee היא נמוכה במיוחד, מדובר בעלות של כמה דולרים בודדים בעבור יחידה אחת. נתבי ה Zigbee עולים אפילו פחות ממחיר של נתב תקשורת אלחוטית WIFI. מבחינת התחזוקה של Zigbee, מדובר במערכת מתוחכמת ומתקדמת שמאפשרת שימוש איכותי ויעיל בכל השלטים והמכשירים בבית או במשרד ולכן מצריכה מינימום של תחזוקה עבור מערכת המאפשר העברה של וידאו וקול במכשיר אחד. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים