שובר לפרסום בגוגלהיתרונות של חיפוי פי וי סי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
שישי, 20 אפריל 2018 12:36

חיפוי רצפה של בניין לא יכול להיות עניין קל בייחוד כאשר יש מגוון רחב של ריצוף שזמין בימים אלה. יש ריצוף שבנוי באופן טבעי ופחות יקר לעומת ריצוף פסיפס או גרניט, והוא הפי וי סי. למרות שהומצא בשנת 1863 על ידי פרדריק וולטון, ריצוף מסוג זה הפך פופולארי רק מאז 1950. למרות שהיה נרחב בשימוש בבניינים למגורים ומסחר, היה שפל בשימוש של חיפוי רצפה זה לאחר המצאת ריצוף ויניל.

עם זאת, גם בעולם המודרני נראה כי פי וי סי לרצפה עדיין נחשב שימוש מקובל בהתחשב בכל היתרונות והחסרונות שלו. ריצוף זה מורכב מרצף של מוצרים אורגניים הכוללים שמן פשתן, קמח עץ, רוזין, אבן גיר ויוטה. היתרון הגדול ביותר אשר שומר על הדרישה של חיפוי זה הוא עליית היכולת לחתוך ולעצב את ריצוף לבחירה שלנו. התוצאה היא עיצובים נהדר בהתאם ליצירה של המשתמש. כמו כן הטבע של פי וי סי כחומר מתכלה מתאים לתקופה של אנרגיה ירוקה.

גם היותו אנטי אלרגני הופך את החיפוי להיות מתאים לבתי ספר, והיותו עמיד במים הופך אותו לעדיף באופן נרחב עבור אמבטיה, מטבח וכדומה. בל נשכח כי כאשר יש יתרון במוצר, אנחנו לא יכולים לשכוח כי יש גם כמה חסרונות עבור חומר  שאינו עמיד בחום ישיר ממנו יש להימנע ורצפות אלה חייבים להיות מוגנות מפני לחות.

תחזוקה פשוטה אך קבועה של ניגוב בקביעות ושימוש בחומר ניקוי עדין ייתן חיים ארוכים יותר עבור פי וי סי לרצפה. ניתן לשחזר את השמנים הטבעיים האבודים שלו באמצעות כמות קטנה של שמן לתינוק. אם רצפה כזו מתחזקים כראוי, ריצוף זה יכול להיות זול מאוד בגלל תוחלת החיים שלה העלות הראשונית נמוכה. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים