שובר לפרסום בגוגלהכול על לימודי גרפיקה :

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אריאל   
חמישי, 26 יולי 2012 10:21

אנשים להם אהבה לעיצוב, אומנות וטכנולוגיה יכולים למצוא עצמם נהנים לעסוק בתחום הגרפיקה. מדובר על תחום אשר חולש על תחומים רבים נוספים ואין ספק כי יש דרישה גבוהה במיוחד למעצבים גראפיים בדרגים שונים במגוון רחב של עסקים. תפקידו של המעצב הגרפי כיום הוא רב, עליו לעצב מוצרים ומותגים ולהפוך אותם לשיווקיים ולפקח על ההליך עד לשלב הפקתו. תחום זה מחייב ידע רב בתחום המחשבים, העיצוב והפרסום בכדי להניב תוצאות גבוהות.

בעשור האחרון לימודי עיצוב גרפי הולכים והופכים למבוקשים יותר ויותר. ככל שהמחשבים והטכנולוגיה תפסו תאוצה כך תחום זה התחדש וכיום הוא נחשב מקצוע בפני עצמו. המעצב הגרפי כיום חולש על תחומים רבים ולו תפקיד חשוב – עליו לקבוע את המאפיינים העיצוביים של מוצרים ולהביאם לדפוס. תפקידו של המעצב הגרפי מתפרש על פני ידע רב תחומי בעיצוב ובמחשבים שכן תחום זה משלב בין טכנולוגיה, תקשורת ואומנות. למעצב הגרפי צריכה להיות נגיעה בכל אחד מתחומים אלו כדי להצליח בתחום.

מה לומדים?

לימודי גרפיקה מתפרסים על פני תחומים רבים כאשר נושאי הלימוד מתחלקים לנושאים מתחום העיצוב, מתחום הקדם דפוס, מתחום ההדפסה ומתחום ההפקה. הלימודים כוללים נושאים רבים ולמידת תוכנות המשמשות את המעצב הגרפי כגון פוטושופ, פריהנד ועוד. לימודי פוטושופ הם בגדר חובה עבור כל אדם המעוניין להתמקצעות בלימודי גרפיקה. תחומי העיסוק של בוגרי הלימודים הם רבים וכוללים בין היתר מנהלי עיצוב והפקה בבתי הוצאה לאור, מעצבים במשרדי עיצוב, עצמאיים עם משרדי הפקה ועיצוב ומבקר איכות בקבוצות מחקר.

כיצד יש לבחור מסגרת לימודים?


בחירת מסגרת הלימודים צריכה להיעשות לאחר בחינה מעמיקה של תכני הלימוד במוסדות השונים, מומלץ גם לבדוק האם מתקבלת תעודה בסיום הלימודים ומהו ערכה בשוק העבודה. רבים מהאנשים שמעוניינים להתמחות בלימודי גרפיקה בוחרים לשלב את לימודיהם יחד עם לימודי מולטימדיה מפני שמדובר בשני תחומים חופפים, המצריכים ידע בשניהם. כמו כן, אם ברצונכם ללמוד תחום ספציפי מתוך לימודי הגרפיקה ניתן ללמוד במסגרת קורסים כגון קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטור, קורס פלאש וכן הלאה.. 
מאמרים נוספים :

» מתלבט בין לימודי מולטימדיה לקורס עיצוב אחר?

נמאס שהלימודים מכתיבים לך את החיים? נסו דרך אחרת. גם אם אתם משוחררים טריים, או קרה ומצאתם את עצמכם בגיל ארבעים, עומדים בצומת דרכים, אין ממה להתחרפן ולוותר. קיימים בעידן הנוכחי מגוון עצום של נושאי לימוד שיאירו את עיניכם...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים