שובר לפרסום בגוגלהכל על איכות אולפן הקלטות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : יניב   
חמישי, 20 דצמבר 2012 16:48

משחר ילדותי הייתה לי זיקה לענף המוזיקה. זכור לי, בגיל 11 בערך, פניתי להורים בבקשה ללכת לחוג גיטרה בס. נהנתי מהמסגרת ודיברתי על ליצור להקת רוק מצליחה ולטייל בכל העולם.


אבל כל חודש שעבר, הצורך במשכורת רצינית התחיל לקונן בי והתברר לי שאם אני חפץ להתקדם בענף הסאונד, אני בהחלט צריך לנכס לעצמי ידע מוזיקאלי מקיף ולמצוא אפיק מוזיקאלי שהלכה למעשה יעניק לי את האופציה להתקדם ולהתקיים כפי שראוי.אין ספק, קיימים הרבה אנשים מוכשרים שמצליחים לנגן מצוין ומנהיגים הרכב מפורסם. אך, כדי להשאיר חותמכם על עולם תחרותי זה ולנסוק לשיאים חדשים, יש קודם כל להבין היטב את התחום המוזיקאלי שבו מעוניינים להתמקצע. ועל כן, מומלץ ללמוד את הכלי בו מתמחים והן את סודות התיאוריה שקיימת. אחרי הכל, בשביל ליצור מוסיקה חדשה ולפרוץ הלאה מומלץ להצליח לא רק לחקות צלילים שכבר נכתבו בעבר, אלא כדאי ללמוד איך ליצור יש מאין.

בסופו של יום, הלהקות וההרכבים שפורצים ומתקדמים גם בארצם והן בחוץ לארץ כמו למשל הרולינג סטונס, הם מוסיקאים שבראו דבר מה חדשני, אמיתי, סוחף ומלהיב. אמת, פה ושם קיימים סיפורי סינדרלה שהצליחו לפרוץ בלי יותר מדי מאמץ, עולה השאלה - איך ניתן לדעת שהמוסיקאים הללו ינחלו הצלחה עוד כמה עשורים? הייתכן שהאלבום הבא, ההרכב הבא שלהם ועבודתם הבאה יצליחו?

ללמוד איך לנגן בביה"ס למוזיקה

עם כל האהבה למורה הפרטי שהראה לי איך לנגן אחת לשבוע, הסקתי כי אם אני רוצה שאצליח להפוך את האהבה למקצוע אמיתי, כדאי לאתר מוסד מוסיקאלי שיאפשר לי להתמקצע מהתחלה עד הסוף. מפאת זאת, חיפשתי בנרות בי"ס שמעניק לסטודנטים גם ידיעות מעשיות וגם תיאוריה. רק ככה, אני יצליח הן להיות חלק מלהקה והן לנסוק קדימה בתחום המוסיקה ואולי אפילו להיהפך נגן אולפן שמנגן עם הגדולים.

לימודי תוכנות מוזיקאליות

לעניות דעתי, בשביל להשאיר חותם בעולם המוזיקה מומלץ להבין היטב גם תוכנה ממוחשבת ובנוסף לכך את נפלאות השיווק וההפקה. לכן גמרתי אומר להירשם לקורס קיובייס ובדרך זו לפתח ידיעות בעולם ההפקה.

להתקיים מנגינה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, ז"א שמדובר בתחום שניתן למצוא בו אנשים רעבים, זו לא המציאות. למען הסר ספק, מלבד האפשרות האמיתית לעשות משכורת כמוסיקאי מופיע, יש אפשרויות פרנסה מצוינות גם לנגנים והן לאנשי הפקה. וכך למשל נגן מסוגל לעשות כסף הן מנגינה בהרכבים וגם כמורה מקצועי. אולם, בשביל לעשות את זה, מומלץ לדעת גם את הפרקטיקה וגם כיצד ללמד.

כמו גם, ישנם עוד אפיקים בענף שאפשר להתפרנס בהם, לדוגמה הפקת אלבומים להרכבים שונים. אך יתרה מכך, כדי לעשות זאת, מומלץ להשקיע בלמידת התחום ברצינות תהומית ולתפוס מעמד כמקצוען שבהחלט מסוגל להעלות לפסגה אמנים שונים.

מעוניינים גם ליצור מהאמנות קריירה אמיתית? רוצים מאוד לדעת על דרכים נוספות להתקדם בסולם? הקליקו ותקראו ב-אולפן הקלטות וקבלו מענה הולם.
www.hi.co.il


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים