שובר לפרסום בגוגלהסכם זכיינות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלכסיי קוגן   
ראשון, 29 אפריל 2018 19:55

זכיינות היא קונספט שמספק יתרונות משמעותיים הן ליזם שרוצה לפתוח עסק חדש והן לרשת ששואפת להתרחב. עבור היזם היתרונות העיקריים הם ההישענות על מותג מוכר ואהוב, על ידע רחב היקף שהצטבר ברשת לאורך שנים ובמספר רב של סניפים והאפשרות לרכוש חומרי גלם במחיר משתלם במיוחד בזכות גודלה של הרשת. עבור הרשת היתרונות הבולטים הם האפשרות להתרחב מבלי להשקיע סכומי כסף גבוהים, חיזוק המותג ורתימת השאפתנות, החריצות והיצירתיות של היזם לטובת הרשת כולה.

במקביל לפוטנציאל הרב של זיכיון, חשוב לזכור שמדובר במערכת יחסים עסקית מורכבת מאוד, שכן בסופו של דבר הן ליזם והן לרשת אינטרסים משלהם - וגם אם במרבית המקרים האינטרסים חופפים, הרי שייתכנו גם מקרים שבהם ישנה התנגשות בין האינטרסים. על-מנת לצמצם את החיכוכים ולהבטיח התנהלות מיטבית של שני הצדדים בכל סיטואציה שעשויה להתפתח לאורך תקופת הזיכיון, חשוב לגבש הסכם זכיינות מפורט ובהיר.

הסכמי זכיינות הם אינטרס הן של הרשת המזכה והן של הזכיינים. כששני הצדדים מודעים באופן מלא ומדויק לחלוטין להתחייבויות שלהם אלה כלפי אלה ולזכויותיהם, קטן הסיכון כי יפרוץ סכסוך של ממש בין הרשת לבין הזכיין - סכסוך שיוביל לפגיעה בשני הצדדים. בין השאר כולל הסכם זכיינות התייחסות למשך הזיכיון ולתנאים שבהם תוארך תקופת הזיכיון, לזכויות הזכיין במקרים שבהם הרשת מפרה את ההסכם וכן לזכויות הרשת במקרים שבהם הזכיין מפר את ההסכם, ליכולתו (או יכולתו) של הזכיין למכור את הזיכיון לצד שלישי ובאילו תנאים, מגבלות שמוטלות על הזכיין בתום תקופת הזיכיון, שמירה על סודיות מסחרית ועוד.

באופן טבעי מומלץ להפקיד את מלאכת ניסוח הסכם הזכיינות בידי עורך דין מנוסה בתחום זה - עו"ד שמודע היטב לצורך לעגן בחוזה את האינטרסים של שני הצדדים וליצור מצב של Win-Win אמיתי. 
מאמרים נוספים :

» ביטול הסכם זכיינות

אמנם החיבורים בין רשתות לזכיינים מבוססים אך ורק על אינטרסים עסקיים הדדיים, אולם אין זה מופרך להשוות את האינטראקציה הזו למערכת יחסים זוגית. בפרט כדאי לזכור כי בתחילת הדרך, במרבית המקרים, ישנה התלהבות הדדית וגם הרשת וגם...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים