שובר לפרסום בגוגלהעובדים של מפעל יציקה והעובדים שמייצרים גששים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
ראשון, 20 אוקטובר 2013 12:31

הישראלים מפונקים. הקביעה הזו היא לא קביעה שתהפוך את העולם מאחר שדומה וכמעט כולם השלימו עם העובדה הזו והעניין די ידוע. הישראלים רוצים שהכל יגיע אליהם על מגש של כסף. את הקניות מהסופר הם כבר לא עושים בעצמם אלא מקבלים עם שליח, לבחור רכב זו עבודה יותר מדי קשה בשבילם אז הם מעדיפים לעשות ליסינג דרך העבודה והשיא הוא כמובן זה שהם אינם מוכנים לעבוד בכל עבודה שהיא ולאחר מכן מתלוננים על מחסור בעבודות.מיהם העובדים של מפעל יציקה?


לא בכדי ישנם פועלים זרים רבים המגיעים לכאן לארץ. הם מוכנים לעבוד בעבודה פיזית וקשה תמורת שכר יחסית זעום, וכך גם המעסיקים מעדיפים את זה שיעשה עבודה טובה ולא יתלונן ואחריי הפטריוטיות. אחד המקומות אותם מאיישים עובדים זרים הם מפעלים שתרומתם למהלך התקין של חיי היומיום היא קריטית. אחד המפעלים הללו הוא מפעל יציקה. מה בדיוק מייצר אותו מפעל? קחו למשל דוגמא פשוטה שתעזור לכם להבין את החשיבות במפעל זה ועם אילו חלקים הוא מתמודד. היה ומכונית יוצאת מכלל שליטה, או אפילו לא שמה לב היכן נגמר הכביש ומתחילה המדרכה, הולכי הרגל יהיו בבעיה. לכן, העובדים החרוצים שנשכרו לעבודה במפעל היציקה יכינו אבני שפה, כאלה שיונחו בין הכביש למדרכה, ולא רק שהם יהפכו את החיים לנוחים יותר אלא גם לבטוחים יותר. גם בבחינת אי הדגשה של מעברי חצייה אבני השפה מקבלים תפקיד בולט. מאחר שמכוניות רבות חוצות את הכביש ועולות על מעבר החצייה, המעבר נמחק כמעט לחלוטין ולא מאפשר לנהג לראות שהוא עומד בפני אחד כזה, דבר שיכול לגרום לאסון אם באותו הזמן הולך הרגל יחליט לצעוד אליו. סימון המעבר בפסים הלבנים יהיה מה שימנע את הבעיה הזו.

מה מייצרים בתוך מפעל יציקה

אם עדיין לא השתכנעתם בחשיבות המפעל הנה עוד דוגמא שתעזור לכם להבין למה עדיף לקחת את העובדים החרוצים במקום את הישראלים שמעדיפים להתלונן, שהרי בסופו של דבר הבטיחות היא חלק בלתי נפרד בחיינו. קחו לדוגמא יום ממוצע בו אתם הולכים ברחוב. המבט שלכם תמיד מופנה קדימה, אתם עם שקיות הקניות ביד מהמכולת הסמוכה ובראש כבר מתנגנת לכם איזו מנגינה ששמעתם ברדיו של הירקן, כשהמחשבה היחידה שעוברת בראשכם  היא שעוד זמן לא רב אתם מגיעים הביתה. מה רבה הייתה הפתעתכם כשלפתע אתם מועדים על פתח ביוב, מקבלים מכה חזקה ברגל ונוקעים אותה או רחמנא ליצלן אפילו נופלים לעומקו של הבור. אז נכון, לאחר שייחלצו אתכם בשלום או יפנו אתכם לבית החולים לקבלת טיפול, יחל השלב בו תחפשו את מי לתבוע. אבל נראה לי שניתן לומר בבטחון מלא שמכסה ביוב של מפעל יציקה שיוצר על ידי העובדים החרוצים יהיה פתרון טוב הרבה יותר מאשר לחפש את האשמים בנושא.  

ומי מייצר גששים וחיישנים?


את העובדים הישראלים ניתן למצוא במפעלים הרבה פחות מאסיביים ממפעלי היציקה, מפעלים בהם מיוצרים חלקים עדינים יותר או חלקים אלקטרונים, כמו למשל גששים או חיישנים שונים. אמנם ריכוז ושקט נפשי הן תכונות חשובות כשמנסים להרכיב את החלקים הללו, אך דבר זה אינו מצריך עבודה פיזית כמעט בכלל.

תפקידם של גששים

התפקיד של הגשש הוא לתעד בעזרת הסנסורים פרמטרים שונים הקשורים לטמפרטורות, עובדה המאפשרת לגלות סיבות לכשלים במערכות שונות. היתרון הגדול של גששים היא העובדה שהם יכולים לעבוד בטמפרטורות גבוהות מאוד, למרות שהייצור עצמו לא מתרחש בתנאים כל כך קיצוניים שהרי אם כך היה הדבר, כנראה שגם אותם הפועלים הזרים היו מייצרים. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים