שובר לפרסום בגוגלהקסם שבראטרו

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : שיר פוסטצי   
רביעי, 24 נובמבר 2010 12:15

מה זה שחזור רהיטים?זה רסטורציה לרהיטים שלנו - זה בעצם ניתוח פלסטי של עולם העתיקות של ימינו, סוג של ניתוח פלסטי לריהיטים שלנו, הרהיטים שלנו עוברים שיקום, שיפוץ ושחזור של פרטים נלווים לרהיט בהתאם למבנה שלו ולגילו ולפעמים הרהיט ובד טיפול רב עד שהוא ובד למצב הקודם שהיה, כלומר שיפוץ כללי עד למצב חדש.
אז איזה רהיטים היום שווה להעביר רסטורציה (הכוונה שיחזור): שעוני קיר, פרצלנים, רהיטים, תמונות, מסגרות, מנורות ועוד. מה תפקידה העיקרי של רסטורציה? זה לשמר את הפריט ואת הסיפור שעומד מאוחריו, את סיפור השורשים של המשפחה.

חומרים לעבודה
אם איזה חומרים בדרך כלל מבצעים שיחזור רהיטים.
עבודות שלד, עבודות ריפוד, תיקונים, צביעה. לפעמים לוקח לפריט לעבור כמה שלבים ולפעמים ריהוט שעבר שיפוץ קטן כמו צביעה והחלפת ידיות למשל והרהיט נראה מצויין.  כל השיחזורים נעשים על השכבה העליונה שמסתירה את הפגעים המעידים גיל הרהיט.
כיום ניתן לראות שישנו ביקוש רב לרהיטים ישנים שעברו שיחזור, אצל מפיקי אירועים, באולומות אירועים ובגני אירועים, היום משתמשים בזה גם לתפאורת הצגות, סרטים, ועוד.
היום אפשר להגיד שאין סוף ליופי ולעיצוב, ולא פלא שדווקא הרהיטים או הפריטים שעברו שחזור הם אלו שזוכים לפופולאריות וביקוש אצל אספנים ומעצבים בכל תחומים ונימכרים אף במחירים גבוהים יותר מרהיטים מודרניים של היום. למען  האמת לא צריך להיות פרופסור גדול על מנת להבין שלפריטים עתיקים יש ערך חומרי בכל הזמנים.
האהבה לעתיקות ולראטרו התגלתה כבר מיזמן אם זה בשירים, באופנה, באקססוריז, בעיצוב שיער, בסגנון איפור (כשעשיתי קורס איפור ראיתי שאנו חוזרים לראטרו) ובעיצוב חללים שונים. מעניין מה כל כך מושך אותנו בפריטים עתיקים, למה אנו במאה ה- 21 עדיין נמשכים לאביזרים עתיקים? זה ישאר בגדר תעלומה. 
מאמרים נוספים :

» כך הגשמתי חלום – לימודי איפור מקצועי

חברה טובה שלי, לומדת בקורס איפור מקצועי. שנים רציתי לפרגן לעצמי ואיכשהו, תמיד מצאתי את עצמי מוותרת על החלום הזה לטובת משהו אחר... הפעם אמרתי לעצמי שאני לא מוותרת, וביקשתי להצטרף אל החברה לשיעור ניסיון בבית הספר לאיפור...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים