שובר לפרסום בגוגלהשפעת המוסיקה על ילדים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
חמישי, 21 אוקטובר 2010 13:50

 

כהורים אנו מקפידים לתת לילדנו את הטוב ביותר במהלך כל חייהם. המזונות הבריאים ביותר, החינוך האיכותי ביותר וכמובן אהבה. הרצון שלנו לאפשר לילדינו לבטא את עצמם במגוון דרכים בטוחות ופרודוקטיביות מביא חוקרים רבים בתחומי התפתחות הילדים לבדוק מגוון רחב של תחומים והשפעתם על התפתחות הילד. הפעם תעסוק הכתבה בחשיבותם של כלי נגינה ומוסיקה להתפתחות ילדים.

כלי נגינה, מוסיקה והתפתחות קונטיבית

מחקרים רבים נעשו בנושא חשיבותה של המוסיקה והכרת כלי נגינה שונים עבור ילדים ונוער. על פי מחקרים אלו, עולה כי עולם המוסיקה הוא חיוני ובעל תרומות רבות להתפתחותו של הילד. פיתוח מיומנות מוסיקלית וחשיפת ילדים לסוגים שונים של כלי נגינה כבר בגיל צעיר, מסייעים להתפתחות התחומים ההכרתיים, הקונטיביים והקומוניקטיביים של הילד.

איזה כלי נגינה לבחור ?

הורים רבים נתקלים בדילמה לגבי סוג כלי נגינה שכדאי לקנות לילד, כאשר בפועל הבחירה צריכה להיות שלו. אין הכוונה לגיל הרך (אזי מומלץ לחשוף את הילד למגוון רחב של כלי נגינה מבוססי צעצוע), אלא לגילאי 8 ואילך. לקיחת הילד למרכז כלי נגינה או חנות כלי נגינה וחשיפתו לכלי נגינה שונים, תסייע לו לבחור בזה אילו הוא נמשך ביותר.

שיעורי נגינה

יש חשיבות רבה לבחירת מורה נגינה שמכיר את תחומי העבודה עם ילדים. כלי נגינה עלולים להפוך לאבן ללא הופכין במידה ולא משקיעים במציאת מורה נגינה איכותי, שיכול להתחבר לילד ולהרחיב את מיומנותו המוסיקלית באופן ספציפי לכלי שנבחר. רישום ילדים לחוגי מוסיקה קבוצתיים עשויים למנוע מהילד תשומת לב חשובה אותה הוא יכול לקבל ממורה נגינה פרטי ועל כן אינם מומלצים בשלבים הראשונים.

הילד מסרב לנגן

הורים רבים פונים אליי בשאלה מה לעשות כאשר הילד לא מעוניין לנגן יותר. במצבים כאלו החלפת כלי נגינה היא הדבר הראשון שאני ממליצה עליו. אם הילד ניגן על אורגן ופתאום איבד עניין, נסו לברר האם הוא מיצה את האורגן או איבד עניין במוסיקה. הציעו לילד כלי נגינה חלופי כמו גיטרה אקוסטית , או כל דבר אחר שהוא מראה עניין לגביו. אם לאחר כל התהליך אתם עדיין מבחינים בחוסר עניין מצד הילד, השתדלו לא ללחוץ, אין טעם להפוך תחביב למטלה מעייפת.

 

 

 

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים