שובר לפרסום בגוגלהשקעה בשטיחים אינה יקרה ותורמת ליפי חדר הילדים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ubebig@gmail.com   
שלישי, 17 יוני 2014 09:08

הורים רבים מעוניינים בעיצוב חדרי ילדים לילדיהם, שיתבסס על יצירת אווירה נעימה בחדר, שמירה על סדר בו, וכן בחדר שיבטיח את בריאותו של הילד. כך שניתן יהיה לעצב את החדר באופן מהיר ובמחיר סביר ביותר.

השקעה כדאית בשטיחים לחדר הילדים:

  • שטיחים צבעוניים לחדר הילדים אינם כרוכים בהשקעה גדולה
  • שטיחים בהדפסים מיוחדים של דמויות מעולם הילדים, או ציורים בצבע
  • שטיחים בדגמים של כוכבי לכת, או רשת כבישים, ועוד שפע של דוגמאות להנאת הילדים
  • צבעי השטיח גם מכתיבים את הצבעים השולטים בעיצוב החדר
  • שטיח תוחם המיועד לישיבה ולבילוי

בעיית אחסון החפצים של הילד

כפי שידוע לכולנו אחד הגורמים החשובים ביותר המאפיינים חדרי ילדים הוא אחסון מלאי החפצים שלהם. יש להקפיד על כך שהצעצועים והמשחקים השונים של הילד יאוחסנו בחדר באופן שיקל על גישת הילד אליהם. החפצים המסודרים על גבי מדפים נמוכים,יאפשרו לילד גישה אליהם ללא עזרת מבוגר.

החינוך לסדר אצל הילדים

אחסון הצעצועים השונים בחדר באופן מאורגן ומסודר ילמד את הילד מגיל מוקדם לשמור על סדר בחדרו האישי ובחפציו. כדאי ורצוי לסדר את הצעצועים והמשחקים של הילד על פי נושאים נפרדים, כדי לפתור את הבעיה של אחסון החפצים הרבים שלעיתים פזורים על פני כל החדר. שיטה זו אף תחנך את הילד לשמירה על  סדר. כי, לעיתים, חיפוש אחר צעצוע בודד יביא לתוהו ובוהו בחדר.

נגישות החפצים לילד

אזורי האחסון של החפצים  של חדרי ילדים הם בעלי חשיבות רבה בתכנון החדר. יש לדאוג לכך שהצעצועים המשמשים באופן מיידי את הילד יהיו נוחים לגישה ובגובה העיניים שלו. עדיף לאחסן את מכלול החפצים בחדר בתאים קצרים ככל האפשר. זאת כדי למנוע מצב בו הגישה לערימות הצעצועים בחדר תהייה קשה.

אחסון חפצים שאינם בשימוש במקומות גבוהים בחדר

אמנם חשוב לאפשר מגע נוח של הילד עם כל החפצים שבחדרו, אך ההורים אינם חייבים לוותר על אזורי אחסון פוטנציאליים הממוקמים במקומות גבוהים יותר בחדר הילדים. המדפים המונחים במקום גבוה יותר ולאורך הקירות יכולים לשמש לאחסון יעיל של חפצים שונים שכבר אינם בשימוש.

יש לציין שעיצוב חדר השינה באופן המתאים לילדים וכן להורים, יביא לירידה ניכרת בחילוקי הדעות והמריבות המתעוררים כתוצאה מאופן סידור החדר. ההורים אף יכולים להקציב סכום מסוים לריהוט החדר עבור הילד המתבגר ולתרום בכך לפיתוח כישוריו בהתנהלות בכספים.


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים