שובר לפרסום בגוגלהשקפות חדישות בעולם המיחשוב התעשייתי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אריאל   
רביעי, 04 ינואר 2012 11:51

עולם השרתים עובר פיתוחים מפליגים בתקופתנו אנו – משרתי מחשב בודדים שנלחמים על כל טיפת משאב פנוי, עכשיו מדובר על חוות שרתים שלהם עשרות, מאות ואף אלפי מחשבים המשתתפים בחלוקת בעוצמת מחשוב ומספקים כיום לקונה פרטי את מה שלפני זמן מה קיבלו רק ענקי תעשיה.


במאמר זה, נרד לעומקם של שניים מהמושגים השגורים בעולם זה ונראה מה הם אומרים.

מה אומר הביטוי אחסון אתרים?

בכל הזדמנות ששומעים על בניית אתר, בהזדמנויות רבות רואים את המונח "אחסון אתרים". אם כן מהו אותו אחסון אתרים נשגב שהכלל מציינים?
מדובר בסך כל הפעולות ההכרחיות בשביל לתת מענה מלא עבור האתר – לספק פלטפורמה לתחזוקתו, אפשרות לצרף כתובת (“שם דומיין"), מתן מספיק שטח אחסון בשביל הנתונים של האתר וכיוצא בזה. התהליך הנקרא "העלאת אתר לאוויר" מהווה בעיקרו של דבר העלאת סך הקבצים המשתייכים לאתר לשרת אחסון האתרים והוצאה לפועל של כל ההגדרות ההכרחיות לתצוגה התקינה שלו.

כל זה נשמע הגיוני. מדוע ולמה יש תחרות כל כך גדולה בתחום?

הסיבה לכך היא שקיימים מגוון גורמים שבאים לידי ביטוי בתחום אחסון האתרים. ספקי אחסון אתרים שונים אחד מרעהו בשירות שהם משווקים, שטחי האחסון לקבצים שמתאפשרים לכם (היינו, כמות המידע שאפשר לאחסן באתר), קצב הגלישה, כמות הניצול של משאבי ספק האחסון, עוצמת שרת הקבצים וכן הלאה. בנוסף לכך, גורמים כגון האם השרת מוקצה לכם בלבד או שווק לכם וללקוחות נוספים משפיעים על המחיר הסופי. שירותי תמיכה, טיפול שוטף וסיוע טכני גם הם מחוייבים בתשלום ובאים לידי ביטוי בחשבונית לתשלום.

מהו מחשוב ענן?

אנחנו שומעים את הביטוי הזה בתדירות גבוהה ובכל מקום, ונוצרת התחושה שמדובר ב"הבאזז-וורד" החדשה ברשת. מחשוב ענן הוא קודם כל גישה – שעל פיה כל הקבצים והנתונים של הלקוח נשמרים ברשת ולא בצורה לוקלית. לאורך הזמן, התפיסה עצמה שונתה כך שמחשוב ענן מתאר כיום סטטוס שבמסגרתו משווקים שירותים ותוכנות דרך הדפדפן. הדוגמאות הפשוטות לגישה זו הן אתרים שמאפשרים שינוי של תמונות, כתיבת מסמכים, קבלת ושליחת דואר אלקטרוני וכן הלאה – דרך הדפדפן, ומכל מחשב בעל חיבור לאינטרנט. השם עצמו נגזר מצורת ההמחשה של הגישה: אם מבקשים לצייר את זה, אז בשרטוט ההתקשרות לא מתבצעת מול עמדת מחשב יחיד אלא מול מאות ואלפי שרתים ברשת שזוכים ליצוג על ידי "ענן". בעת קבלת שירות מהענן, הנתונים שלכם עשויים להיות מועברים משרת שמצוי בשכונה שבה אתם נמצאים, או משרת מחשב שממוקם בארץ אחרת – בצורה שקופה לכם, באופן מהיר וחלק מספיק כדי שזה לא יזיז לכם באמת. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים