שובר לפרסום בגוגלהתקנת פרקטים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : סוקי   
שני, 07 אפריל 2014 21:00

התקנת פרקטים

להתקין ריצוף פרקט אולי נשמע כמו עבודה פשוטה מאד, אך על ביצוע של כל שלב בתהליך ההתקנה להיות מדויק ביותר, אחרת תמצאו עצמכם עם פרקט שלא נראה טוב, בעל בעיות של רווחים בלתי רצויים, ניפוחים וגבשושיות שלא היו הכרחיות. אנא השקיעו בעבודת התקנת פרקטים, זו הולכת להיות החלטה שתלווה אתכם למשך שנים רבות. למדו את ההבדל בין התקנת פרקט עץ להתקנת פרקט סינטטי, בחרו במתקין מיומן ומקצועי, בררו את עלות ההתקנה שתתבצע והכינו את החדר להתקנת ריצוף הפרקט בצורה הבאה:

על רצפת החדר המיועד להיותת נקייה וחשוב ביותר- ישרה. אם לא תעשו זאת יווצרו הבדלי גובה בין אריחי הפרקט. פתרון מהיר ליישור הרצפה של החדר הוא השימוש ב"מדה מתפלסת". זהו חומר בתצורת אבקה, שהערבוב שלו עם מים הופך אותו לנוזלי. שיטת יישור הרצפה נעשית על ידי פיזור הנוזל באופן אחיד בכל החדר, ייבוש מהיר ויישור אחיד. בנוסף, מומלץ ביותר להניח לאריחי הפרקט לשהות בחדר המיועד למשך יום או יומיים על מנת שיתאים עצמו לרמות הלחות והטמפרטורה השוררת החדר וכך נראה את השפעות התנאים על נפח העץ לפני שהוא מותקן בצורה מסוימת.

התקנת פרקט סינטטי, פרקט למינציה, נעשית בשיטה פפשוטה של הנחה צפה מעל הרצפה הקיימת, ללא כל שימוש בדבק המקבע את האריחים למקומם. לוח למינציה מתחבר ללוח הבא אחריו באמצעות שיטת הקלקה, עד שרצפת החדר מתמלאת. יש לבחור את כיוון ההתקנה כשמומלץ להתחיל את התקנת הפרקט מהקיר הרחב ביותר בחדר אך לא חובה. פורשים את הספוג המודד בכיוון הנגדי להנחת הפרקט. כאשר מניחים את הפרקט יש לשמור על מרחק של כעשרה מ"מ מהקיר ולהניחו בצורת שורות רודפות שורות. לוח אחד מחובר ללוח שני תוך הרמה של הזכר בארבעים וחמש מעלות והורדה אל הנקבה בלוח השני עד השמע צליל ההקלקה. בסיום הרכבת הפרקט מדביקים פאנלים לקירות ואת הסף לפתח כניסת החדר.

התקנת פרקט למינציה היא שיטה אשר בשונה משיטת התקנת פרקט הלמינציה, מצריכה את קיבוע קורות הפרקט לרצפה באמצעות מסמור או הדבקה. עץ מלא הוא חומר מבודד בפני עצמו לכן אין כל צורך בספוג מבודד, כך שמניחים את קורות העץ ישירות על הקרקע ומדביקים בדבק גמיש.  הדבקה משמשת להתקנה על רצפה קיימת מבטון ומסמור משמש להתקנה על רצפת עץ קיימת המשדך משטח למשטח בעזרת סיכות או מסמרים באמצעות לחץ אויר. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים