שובר לפרסום בגוגלזיהומים בנרתיק

PDF הדפסה דוא
זיהומים בנרתיק - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : תמר   
שלישי, 02 פברואר 2010 02:53

רובנו אומנם לא מדברות על זה בפומבי, אך זיהומים בנרתיק הם הסיבה השכיחה ביותר לביקורנו אצל רופא נשים.


הסימפטומים הם: גרד, תחושת בעירה, ריח רע והפרשות מרובות.
עפ"י נתונים מחקריים, לפחות 75% מהנשים יסבלו מפטרת בנרתיק לפחות פעם בחיים ולפחות מחציתן יחוו אותה גם בפעם השנייה.

ישנם שלושה גורמים עיקריים להיווצרות זיהומים בנרתיק: זיהום בקטריאלי, טריכומונאס ופטריית השמר קנדידה.
פגיעה באיזון פלורת הנרתיק גורמת לשגשוג חיידקים מחוללי מחלה ופטריות שמרים.  אלה, משנים את אקולוגיית הנרתיק על-ידי שינוי החומציות והפרשת רעלנים לתוך הרקמה המקומית. הגורם העיקרי לזיהום נרתיקי הוא פטריית הקנדידה. זוהי פטרייה טפילית השוכנת באופן קבוע במערכת העיכול ובמערכת המין הנשית בריכוזים נמוכים. במצב אופטימלי בו פלורת המעיים והנרתיק (ריכוז חיידקים "טובים" השוכנים באזורים אלה דרך קבע) מאוזנים, ישנה סימביוזה בין החיידקים "טובים" לבין אוכלוסיית הקנדידה ).ישנו איזון בין שתי האוכלוסיות).
כאשר ישנה ירידה בכמות החיידקים "הטובים", כמו למשל לפני קבלת הווסת או במהלך ההריון או עקב נטילת אנטיביוטיקה/סטרואידים/גלולות למניעת הריון, הקנדידה משגשגת ומתפתח זיהום בנרתיק.

התסמינים הנפוצים של זיהומים בנרתיק הם: גרד, אודם, תחושת בעירה בעת מגע מיני או השתנה, כאבים והפרשות מרובות מלוות בריח רע.

איך מטפלים בזיהומים בנרתיק?

ראשית יש לבדוק את סוג המזהם ואת חומרת הזיהום ע"י לקיחת משטח לתרבית ולרגישות.

הטיפולים המקובלים, הכוללים תכשירי אנטיביוטיקה בבליעה ו/או תכשירים אנטי-פטרייתיים מקומיים, מצליחים להתמודד עם זיהום וגינלי, אך יש להם תופעות לוואי והם אינם מונעים את הישנות הבעיה. כמובן, זיהומים חוזרים גורמים לנזק ברירית הנרתיק, שמהווה נקודת פתיחה עבור זיהום וגינלי נוסף.

טיפול אלטרנטיבי לבעיית זיהומים בנרתיק משלב שיטה מיוחדת של חימום מבוקר של הנרתיק ותהליך של חיטוי המקום ע"י שיטת הזלפת אוזון. בצורה כזו ניתן להתגבר על זיהום נרתיקי, במהירות וביעילות, ואף לבנות רירית נרתיק בריאה, שתמנע את הישנותו של הזיהום בעתיד.

• החימום נעשה ע"י מכשיר רפואי, המייצר חום בנרתיק באמצעות מים חמים בטמפרטורה משתנה ומבוקרת. החימום הורס את הגורם המזהם, מרחיב את כלי הדם ומסייע בזרימת החמצן ובחידוש הרירית.
זיהומים בנרתיק מטופלים על ידי הרופא, בטיפול שנמשך כ-40 דקות, ואינו מצריך הרדמה ואינו כואב. יש לחזור עליו בין שלוש לשש פעמים, לפי קביעת הגינקולוג, בהתאם לחומרת הזיהום הנרתיקי ושכיחותו. 

• החיטוי נעשה באמצעות הזלפת אוזון לנרתיק למשך 30-20 דקות. האוזון נמצא יעיל ביותר לחיטוי ולהרס כל מזהם שאיתו הוא בא במגע. לאוזון גם יכולת חדירה גבוהה לרקמות, שבזכותה הוא חודר ביעילות לרירית הנרתיק. שם הוא הופך תוך מספר דקות בחזרה לחמצן - הדרוש מאוד להתחדשות הרירית. הטיפול באוזון בטוח, אינו כואב ואין לו תופעות לוואי. 
מאמרים נוספים :

» פטריה בלשון

היא תופעה נפוצה שמופיעה אצל תינוקות, נשים, גברים וקשישים, בצורה של שכבה לבנה או כתמים לבנים על הלשון או על דפנות הלחיים וקצות הפה.מדוע נוצרת פטריה בלשון?הסיבות להיווצרות פטריה בלשון רבות, בין היתר ניתן למנות את הגורמים...

» שיטות לאבחון קנדידה

הסימפטומים הקשורים בקנדידה הם כה רבים, שונים ובלתי קשורים, כך שאם לא נעשות הבדיקות הנכונות, אי אפשר לאבחן כראוי את התפרצות הפטרייה.אבחון מוטעה יגרור טפול לא מתאים ואפילו יכול לעשות יותר נזק מתועלת.   רק בדיקה מעבדתית...

» קנדידה - סוגים וגורמים לגדילת יתר

candida albicans () הוא מין של שמר (פטרייה) דיפלואידי. C. albicans גורמת לזיהומים מזדמנים בבני אדם, לרוב בחלל הפה ובנרתיק. באופן רגיל שמרים אלו של חיים עם האדם בסימביוזה ומצויים במערכת העיכול ולאורך כל פתחי הגוף (מהפה עד פי הטבעת...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים