שובר לפרסום בגוגלחיתולים אקולוגיים - טוב לסביבה ולתינוק כאחד

PDF הדפסה דוא
חיתולים אקולוגיים - טוב לסביבה ולתינוק כאחד - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 26 מאי 2015 14:12

כיום ניתן למצוא חיתולים אקולוגיים נוחים, קלים לתפעול, בריאים לילדים וכמובן טובים לסביבה.

כיום החיתולים האקולוגים מעוצבים באופן שמקל מאוד על השימוש בהם, הם דומים במידה רבה לצורה של החיתול החד פעמי הנוח לשימוש ועדיין ניתנים לרחצה במכונת הכביסה וכמובן אפשר להשתמש בהם הרבה מאוד פעמים.

איך מורכבים חיתולים אקולוגיים

חיתול אקולוגי מורכב בדרך כלל כולו מבד רך שנעים לעור התינוק או התינוקת. החיתול בנוי ממספר שכבות שעוזרות לספיגה. קיימת שכבה חיצונית שמטרה למנוע רטיבות של בגדי התינוק או התינוקת. שכבה זו לרוב עשוי מניילון או מפוליאסטר אך לפעמים היא עשויה מצמר. במקרים מסויימים ניתן לנתק שכבה זו מיתר השכבות של החיתול באופן המקל על הכביסה.

יתרונות לשימוש בחיתולי בד
  • החיתולים מבד הם לרוב חיתולים אקולוגיים, כלומר ידידותיים לסביבה במידה רבה

  • חיתולי העשויים מבד לרוב אינם מכילים כימיקלים לעומת חיתולים חד פעמיים

  • נאמר כי חיתולים אלה מסייעים בתהליך הגמילה

  • החיתולים הללו נעימים יותר למגע

  • שימוש בחיתולי הבד חוסך כסף

מחקרים מראים כי שימוש בחיתולים אקולוגים מצמצם את בעיות העור מהם סובלים תינוקות רבים. חיתול חד פעמי לעומת זאת גורם ליותר "תפרחת חיתול" אצל תינוקות.

גמילה מחיתול

הגיל הממוצע של גמילה מחיתול חד פעמי הוא לרוב גיל שלוש. לעומת זאת, ילדים שחותלו עם חיתול שהוא אקולוגי נגמלו בממוצע בגיל שנה וחצי עד שנתיים. היבט זה נותן עדיפות ברורה לחיתול האקולוגי. אחת הסיבות המוצעות לכך היא ההרגשה של התינוק את גופו, החיתול האקולוגי מאפשר לילד להרגיש יותר את הצרכים שהוא עושה ובכך להיות יותר מודע אליהם.

כיום חיתולים אקולוגיים אינם מסורבלים כבעבר, הם נוחים לשימוש, ניתן לכביסה ולייבוש ללא הוראות מיוחדות והקפדה מיוחדת על מהלך הכביסה וניתנים להחלפה מהירה. מומלץ לכבס את חיתולי הבד בטמפרטורה של בין 40 מעלות לבין 60 מעלות, טמפרטורה של כביסה רגילה לכל דבר. כמובן שמומלץ להשתמש בסבון אקולוגי, אך אין הדבר מחייב. עם זאת, לא מומלץ להשתמש במרכך כביסה עבור חיתולי הבד.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים