שובר לפרסום בגוגלחממה וירטואלית ראשונה בישראל - ליזמים, רעיונות וסטארט-אפים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : erez eyal   
שבת, 04 יולי 2015 08:10

בישראל פועלות כ 20 חממות טכנולוגיות. כאלו שקיבלו זיכיון מהממשלה להפעילן במסגרת תכנית החממות של המדען הראשי של משרד הכלכלה.

בחממה כזו, בעלת השליטה, בדרך כלל, היא חברה גדולה שיש לה עניין בהפעלת זרוע פיתוח בתחומי פעולתה. זאת, ביחד עם שותפים נוספים. לדוגמה : חברות ענק כטבע, פיליפס, האצ'ינסון ונילסן הבינלאומיות.

לחברה המתקבלת לחממה יש יתרון של ההיכרות מקרוב עם שותף איסטרטגי בפוטנציה.  באותה מידה ברור שתועדף חברת פרוייקט העוסקת בפיתוח בתחום המעניין את בעלי השליטה בחממה.

תהליך הקבלה לחממה טכנולוגית הוא מעין "אודישן" כאשר מאות פונים ממויינים, חלק מהם מוזמנים לפגישות היכרות בחממה ולהצגת נושא הפרוייקט והפיתוח המוצעים. מבין המתראיינים והמתמיינים - רק אחדים בכל שנה עוברים בהצלחה את הסינון הפנימי ומועלים ל"שלב הגמר" הוא הוועדה במסגרת המדען הראשי.  וועדה זו מוסמכת לאשר תוכנית פיתוח, המקנה לחברת הפרוייקט זכות להתקבל לחממה.

אישור הוועדה מקנה לחברת הפרוייקט זכות לפתח את הרעיון במימון ממשלתי (בדרך כלל של כ 85% מ 2 מיליון ש"ח, למשך שנתיים) ומימון משלים של יתרת התקציב על ידי החממה.   כל זאת, בכפוף לתנאים ולנהלים המקובלים, שהבולט בהם הוא ביצוע הפיתוח בחממה ושמירת הקניין הרוחני (IP) בישראל.

במסגרת החממה מקבלת חברת הפרוייקט מקום עבודה (גם אם מאוד מצומצם) ושירותים מקצועיים : ניהול הפיתוח העיסקי, יעוץ וניהול שוטפים בנושאי שיווק, העסקת עובדים, ניהול ספרי החשבונות, הגשת דו"חות למדען הראשי ומוסדות כביטוח לאומי ומס הכנסה, יעוץ משפטי (לעיתים משולם בנוסף ובנפרד), תכניות העשרה ופיתוח צוות, שירותי משרד וכדומה.

החממה הוירטואלית הראשונה בישראל - Eֹ_TEAM מציעה ליזמים בתחילת הדרך, לחברות מאוד צעירות (בשלב שלפני SEED) ולחברות סטארט-אפ שירותים מקצועיים במסגרת מצומצמת, חסכונית בהוצאות, של הכנה  לשלבים הבאים : מיון לחממה, הכנה לוועדת המדען והכנת חומרים לתכניות עיסקיות ולגיוס הון.  עיקר ההבדל בין חממה "רגילה" לבין החממה הוירטואלית הראשונה הוא בכך שנמנע הצורך בתשלום שכירות על מקום ושירותי משרד. במציאות של היום - כשאפשר לפעול מהבית, ממרחב עבודה זמין עדיף (זול או חינמי) - אלו הוצאות שכדאי לחסוך בשלביו הראשוניים של מיזם !

החממה הוירטואלית מספקת מומחים בעלי ניסיון עשיר בתחומי טכנולוגיה, ניהול כספי ותיפעולי, ידע בהתנהלות ובהכנת חומר המועמדות לוועדות קבלה במסגרות הבאות : לחממה טכנולוגית, למדען הראשי ולמשקיעים והשתתפות בתכניות המשך.

מחירי השירותים מתחשבים בצעירותה של החברה, לא נדרשת תמורה בהון מניות (אקוויטי), כפי שנהוג בחממות,  והתעריפים נוחים במיוחד.

לפרטים פנו אלינו במייל  E_TEAM_2014@walla.com.

להתראות !


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים