שובר לפרסום בגוגלחניה לנכים

PDF הדפסה דוא
חניה לנכים - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : בקי דקל   
שבת, 23 יולי 2011 22:46

חניית נכים

אני נתקל רבות בתופעה שמחמירה והולכת של נהגים חצופים ועבריינים שאין להם הרשאה לחניה בחניית נכים שתופסים חניה מהזקוקים לה.

יש נהגים שמשתמשים בתו שפג תוקפו שנלקח ממאן דהו, יש שמשתמשים בתג תקף שאינו שלהם - האם ניתן להם ממישהו אחר? יש מי שאינם נכים שמשתמשים ברכב עם תו נכה

ואף אחד לא עושה דבר לכפות את חוק חניה לנכים.

א. מכל מלמדי הסכלתי...

ב. היום חוויתי עוד תופעה שראויה לתיקון.

חניתי בחניית מסומנת כחנייה לנכים. רק שנכים כדי לצאת ולהיכנס לרכבם עליהם לפתוח את הדלת לכל רוחבה. בחניה שבה נתקלתי, בראשל"צ להכנס לאוטו היה בלתי אפשרי כי לא ניתן לפתוח את הדלת דיה כדי שאוכל להיכנס כי הרכב שחנה לשמאלי נצמד אלי למרות שמדבקת רכב נכה צמודה לחלונות הרכב. נאלצתי להמתים למעלה מחצי שעה עד שהגיעה בחור צעיר והוציא את רכבו. למותר לציין שהרכב חנה בחניית נכים [ צפופה ] וללא תו חניה.

איני יודע מהו התקן המחייב לחניית נכים כך שהנהג יוכל לפתוח את הדלת ממש ולא רק סדק צר ...\ זה היה די סיוט.

לפני מספר שנים החליטו במשרד התחבורה לנפק תו חניה נוסף לבעל רכב נכה אם ברשות מי ממשפחתו מצוי רכב. תו נכה כפול לא יכול לשמש את הנכה. אבל הוא בהחלט משמש את בני משפחתו לתפיסת מקום חניה של נכה הזקוק לחניה. מה הועילו החכמים בתקנתם במתן תו נוסף? למי דאגו במחשבה המטופשת הזו ? הרי רק נזק בכך.

אין כל הגיון וסיבה למתן התו הנוסף. התו הנוסף מנוצל על ידי בני משפחה  שאינם             רשאים להשתמש בתו כשאינם מסיעים את הנכה בגינו ניתן התו. ניתן לראות את התופעה בניצול לרעה בחופי הים, בקניונים, ברכב מסחרי ועוד.

חובה לפקח על שימוש וניצול לרעה של תו הנכה שעליו ולכך גם נועד, לשמש אך ורק את הנכה כשהנכה מצוי ברכב.

גם תו שניתן או יינתן לרכב אחד, זה המוכר ע״י הביטוח הלאומי, מנוצל לא אחת ע״י בני משפחה שאינם רשאים לכך. באין פיקוח ואכיפה התופעה פושטת ומביאה לכך שהזכאים המורשים לא מוצאים חניה כשהם זקוקים לכך.

תו הנכה חייב ליות תואם את מספר הרכב הרשום. אך אין פיקוח על כך.
מאחר והרישום ישנו במסופי המשטרה ופקחי העיריה אין פשוט מכך שהמורשה בין אם שוטר או פקח, כשנתקלים ברכב עם תו ישן שאינו תקף מאז נכנס התו בגודל כרטעס אשראי, יבדקו במסופים ובמקרה הצורך יטפלו בעבירה.

לדוגמה, הגעתי ל'טופ דן' במקום יש שלוש חניות לנכים, אחד הרכבים שחנה במקום המיועד לרכב נכים חנה רכב פרטי פיז'ו 308 בצבע כהה, מס' 25-417-68, . בחזית החלון הקדמי היה מוצב תו חניה משולש ירוק שכבר אינו בתוקף ובנוסף גם לא היתה זהות בין מספר הרכב הרשום בתו לבין הרכב החונה , התו שייך לשני רכבים: 31-971-60, ו - 32-474-60. הנהגת, בחורה צעירה ודינמית. לשאלתי השיבה "תתעסק בעניינים שלך"..

מקרה אחר – כמעט באופן קבוע אני רואה באותו מקום רכב סוברו שבחלון הקדמי תקוע תו מיושן שאינו בתוקף, מקופל, ולא ניתן לזהות לאיזה רכב מיועד התו. פנייה ל 100 הובילה לפניה ל 106.. מאוחר יותר קיבלתי טלפון בו נאמר לי שפקח עירוני הגיע למקום וראה שלרכב יש תו נכה ... ?!  ואכיפה איפה?

הקלות של מתן תו חניה מדהים אותי -

אני מוטרד מתופעה של קלות יתר של הצפת תווי נכים. למשל כיצד נותנים תו חניה לספורטאי שמשתתף בתחרויות שמצריכות רגליים חזקות וזריזות, כשבסיום התחרות הספורטאי נכנס לרכב עם תו נכה ??????

לסיכום:
א. לבטל מתן של שני תווים לנכה אחד.            
ב. לוודא אכיפה

ג. שטח החניה שיאפשר פתיחת דלת

בקי דקל


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות
 • נהג חלוקה על רכב
  לחברת שליחויות במרכז דרוש נהג חלוקה רציני ואחראי לשעות 8:30-18:00. תנאים טובים
 • נהגים-משאיות וסמי טרילריים כללי
  לחברת הובלה ושינוע וחלוקה דרושים /ות נהגים /ות באשדוד /כנות /צריפין /נתב"ג/בית שמש/קרית אתא/חיפה/דרום מהות המשרות: נהגי /ות חלוקה לקמעונאים /רשתות שיווק. שכר בהתאם. נהגי...
 • עובדי ניקיון ותחזוקה / נהגים / אבטחה
  הכוורת מחפשת עובדים/ות כללים לניקיון / אחזקה/שמירה ואבטחה נהג טרקטור בובקט המשרה ללא ניסיון קודם וזמינות מיידית תנאים מעולים מהיום הראשון + נסיעות ממוקם בכל...
 • נהג/ת סמיטריילר עם נסיון באריאל
  במסגרת התפקיד: הובלת סחורות ללקוחות החברה הובלת תוצרת ממפעלים וממחסני החברה. לא מדובר בעבודה פיזית. חובה ניסיון בתחום. * המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד
 • נהג/ת 15 טון עם נסיון ! כנהג חלוקה לפחות שנתיים אריאל והסביבה
  הובלת סחורות ללקוחות החברה הובלת תוצרת ממפעלים וממחסני החברה משרה מלאה. * המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד
 • הכוורת בע"מ
  לחברת הכוורת בע"מ דרושיםות עובדיםות כללים , אחזקה וניקיון נהגי טרקטור נהגי בובקט תנאים מעולים מהיום הראשון + נסיעות העבודה במשרה מלאה חלקית בכל רחבי...

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים