שובר לפרסום בגוגלחשב שכר בכיר

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דניאל   
שני, 29 אוגוסט 2011 13:45

קורס חשב שכר בכיר:

אחד הדברים המיוחדים ביותר שניתן למצוא בתחום הלימודים היום זה חשב שכר בכיר. אני אישית מאוד אוהב את העבודה הזו. אני עובד בחברה גדולה ומוכרת במשק ומאוד נהנה לספר לכולם איפה אני עובד. יש איזה שהוא עניין בזה שכולם מכירים את מקום העבודה שלך, זה מיוחד- בהחלט לא כמו כולם. אכן כבוד.

מעבר לזה, בתור חשב שכר בכיר יש לי את הכבוד להיות אחראי על כלל המשכורות בחברה שבה אני עובד. נכון, אולי אתם חושבים עכשיו שזה רק עבודה, אבל בשבילי זה כבוד גדול. כל עשירי לחודש, אני מחלק תלושי שכר ליותר מ1700 עובדים שכולם מחכים שאני אתן להם את השכר שלהם. בהחלט כבוד, לפחות לי נראה ככה.

בתור חשב שכר בכיר, אני מנהל מחלקה של עובדים, אך לא סתם עובדים שבקושי הצליחו לסיים תיכון, אלא מחלקה של עובדים מוכשרים, מלומדים שסיימו קורס חשבי שכר. זה כבוד בעיני להיות האדם שאחראי על פרנסה של חברה שלמה, ישירות על פרנסה של מחלקת עובדים, בשבילי זה לא מובן מאליו בכלל.

מה כולל הקורס וההכשרה?

אני חייב לציין שהדרך אל התפקיד לא הייתה קלה בכלל, בטוח שזה לא היה משחק ילדים. עברתי את אחד המסלולים התחרותיים בתחום החשבונאות במכללה לחשבונאות ומסים. אני שמח לספר שהלימודים היו קשים מאוד ומאתגרים במיוחד.

אני רק רוצה להביא לכם קטע קטן במיוחד נספר החוקים הישראלי לדיני המס, כדי שתבינו בערך על מה היא רמת החומר המדובר:

הכנסה זו - בהיותה הכנסה שלאחר פטירה - תחויב במס הכנסה [להלן - רק "מס"] בשיעור מרבי של %40, כאמור בסעיף 125א לפקודה. בהתאם לסעיף 125א לפקודה, קובעת תקנה 6(א) לתקנות הניכויים ממשכורת שתי חלופות לניכוי מס הכנסה במקור [להלן - רק "מס במקור"], ועל המעביד המנכה את המס במקור מוטלת החובה לבחור את החלופה, שבה תוצאת המס היא הנמוכה מבין השתיים.

תחילה יש לחשב את המס כאילו שולמה ההכנסה לעובד. אם שיעור המס, כפי שחושב על פי לוח הניכויים, נמוך מ-%40, ינוכה המס על פי השיעור הנמוך. אך אם שיעור המס על פי לוח הניכויים גבוה מ-%40, ינוכה לא יותר משיעור של %40 כאמור.

אף שההכנסה היא, למעשה, הכנסת היורשים(2) - יחושב המס במקור כאילו הייתה זו משכורתו של המנוח. בחישוב המס של המנוח יש להתיר לו את נקודות הזיכוי, המגיעות לו בעבור כל שנת המס. בכך, בעת עריכת השומה, ייתכן שייווצר אצלו החזר מס שיהיה בשיעור נקודות הזיכוי החודשיות שלאחר הפטירה ועד תום שנת המס(3).

מה שאתם רואים כאן, זה באמת חלק קטן מתחום המיסים בישראל, מדובר רק על פסקה אחת מתוך החלק של פקודת המס שמתייחס אל שכר העבודה. כדי באמת להתמחות בתחום ולהיות חשב שכר, יהיה צורך בהשקעה ניכרת בלימודים, שינון החומר והמון מוטיבציה אבל הרשו לי לספר לכם שזה מאוד משתלם בסוף.

 

 

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים