שובר לפרסום בגוגלטיפול באמנות ותרפיה באמצעות ביקור של חנות חרוזים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
שלישי, 10 ספטמבר 2013 15:59

אחד הדברים המרתקים ביותר בעולם הלימודים הגבוהים יהיה כשכל אדם ילמד באמת מה שהוא רוצה ולא מה שהחברה רצתה בשבילו. לא יהיה זה מפתיע אם בקרב  אלפי תלמידי הנדסה בשנה נתונה, נגלה שרובם המכריע כלל לא מתעניין במקצוע הזו ועשה זאת רק על מנת להיות רגוע בקשר למקצוע שיהיה לו בעתיד ואפילו גרוע מכך, שהמשפחה או הקרובים לו הם אלה שהחליטו בשבילו מהו התואר אותו הוא צריך ללמוד.

טיפול באמנות כתואר שני

אך יש אנשים שהולכים נגד הזרם ומאמינים ביכולתם להצליח גם באמצעות תואר מעט שונה אותו הם לומדים, תואר שלא מבטיח להם עבודה בסופו ושרק הטובים באמת במסגרת הלימודים, יזכו להיות יחידי הסגולה שבאמת יתעסקו עם מה שלמדו במסגרת הקורסים ובמסגרת התואר. אחד התארים הללו הוא לימודי אמנות, כשהלימודים הללו מתחלקים לשניים, לימודי אמנות לתואר ראשון ותרפיה באמנות, טיפול באמנות כתואר שני. אלו שחושקים להמשיך הלאה בעזרת התואר ולהיחשף לדברים נוספים במסגרת האמנות, אלו שבאמת רוצים לעסוק בתחום האמנותי בעתיד, הם אלו שימשיכו לתואר השני ישירות לאחר התואר הראשון. התואר הראשון מורכב רובו מחומר תיאורטי דוגמת קורס לתולדות האומנות או אומנות בעת החדשה, מעין קורסי מבוא שחשובים להבנה של האמנות עצמה. כמובן שגם במסגרת התואר הראשון יתקלו התלמידים בקורסים השונים במקצועות מעשיים דוגמת פיסול, ציור ואפילו אמנות ויזואלית ותנועתית יותר כמו תיאטרון.

מה לומדים במסגרת טיפול באמנות

לאחר סיום התואר הראשון, אלו שלא מצאו את עתידם בתחום האמנותי יפנו לתואר שני בתחום ריאלי יותר או ייצאו החוצה, אל שוק העבודה. לעומתם, אלה שאהבו כל רגע בעולם האמנותי יפנו לתואר השני בלימודי האמנות, תואר שמתעסק בעיקר עם טיפול באמנות. במסגרת התואר השני ייחשפו הסטודנטים גם כאן, קודם כל, אל המבואות. הפעם בניגוד לקורסים עיוניים דוגמת תולדות האמנות, יתרכזו הסטודנטים במבוא לתרפיה באמנות דרך התמקדות בחווית המטופל באמנות, חומרי האמנות השונים ומשמעותם בתהליך הטיפולי, היכרות עם גישות ושיטות שונות לטיפול באמנות וכמובן שגם התעסקות במגוון תיאוריות ומושגים מהשפה הטיפולית. אלו הם כמובן רק חלק מהלימודים אותם תזכו לעבור בתואר השני של לימודי האמנות, כל אלה למען מטרה אחת- שתוכלו באמצעות האמנות להביא להעלאת רגשותיו של המטופל שלכם, על מנת שתוכלו לשקם ולפתח את נפשו. לאחר הכשרתכם כמטפלים בעקבות הקורסים השונים ובאמצעות התנסות מעשית באמצעים שונים כמו תרפיה באמנות חזותית או תקשורת בלתי מילולית, תוכלו לעבוד כמטפלים מוסמכים בתחום.

מה מחפשים בתוך חנות חרוזים

אחת השיטות הידועות להרגעת המערכת ולהוצאת הרגשות מאנשים מסוימים, היא דווקא שיטה בה משתמשים במקומות רבים כמו בגן הילדים, אך עדיין לא השתמשו בה משום מה בקורסים לתרפיה באמנות. הכוונה היא כמובן לישיבה והתעסקות בשזירת חרוזים. כמה פשוט, ככה מתאים. באמצעות ישיבה וריכוז בעת הכנת התכשיט על ידי שזירת התכשיט זה לזה, תוכלו לחזות במטופל כשהוא רגוע ושליו, כשבנוסף תוכלו להוציא ממנו לא מעט כוונות ורגשות אותן הוא מעוניין לבטא. לצורך זה יש להגיע אל חנות חרוזים, בה תרכשו לצורך סריגת התכשיט חוטי נחושת וזהב, כשגולת הכותרת היא כמובן החרוזים.

ואם אצל חנות חרוזים אין חרוזים יפנים?

על החרוזים להיות חרוזים יפנים, מכיוון שהם החרוזים הטובים ביותר בעבור השימוש בטכניקת השזירה. החרוזים היפנים שווים בגודלם ומצופים בציפוי איכותי ולא מתקלף, מה שמאפשר יצירה ושזירה של תכשיטים בצורה סימטרית ומדויקת עם רמת גימור גבוהה. רק במידה ואין בתוך חנות חרוזים את החרוזים היפנים, ניתן לנסות ולקחת חרוזים אחרים, אך אין זו הבטחה שהתוצאה של שזירת התכשיט תהיה זהה.

 


 
מאמרים נוספים :

» טיפול זוגי - יתרונות וחסרונות

חיים כזוג הם אתגר גדול ואנו מתמודדים איתו יום יום. בחיי הזוגיות קיימים כמעט תמיד גם קשיים ומשברים. כאשר התקשורת בין בני הזוג לקויה ובעייתית וכאשר הקשיים בתפקוד הזוגי משתלטים על חיי הזוגיות מומלץ בהחלט לשקול טיפול זוגי...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים