טיפול בקשישים – כל האפשרויות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
רביעי, 12 דצמבר 2012 12:56

אם בעבר, ברור היה כי בגיל מסוים הינכם עוברים לגור בבית אבות, הרי שכיום המצב איננו כך ובהחלט ניתן לעבור לדיור מוגן או להישאר לגור בביתכם ולשכור מטפלות לקשישים. יחד עם זאת, אין להתעלם מעצם העובדה שככל שעוברות השנים, מתקשים קשישים לנהל את חייהם באופן עצמאי וזקוקים לסיוע. רמת טיפול בקשישים משתנה מאדם לאדם על פי יכולותיו ורמת מוגבלויותיו. נשאלת השאלה: מהן אפשרויות הטיפול בקשישים ?
שכירת שירותי מטפלת בבית הקשיש
אחת האפשרויות הנפוצות ביותר בכל הקשור לטיפול בקשישים הינה שכירת שירותי מטפלת כאשר הקשיש נשאר לגור בביתו. חלק מן האנשים מעדיפים לשכור אחות סיעודית וחלק אחר מעדיפים מטפלת פיליפינית. תפקידה של המטפלת הינו לסייע לקשיש בכל צרכיו על פי סיכום מראש בין עם הכנת אוכל והאכלתו, ביצוע מקלחות, טיולים קצרים מחוץ לבית ועוד.
דיור מוגן
במהלך השנים, בתי אבות רגילים החלו נעלמים מן השטח ודיור מוגן הפך להיות המוביל בכל הקשור לדיור וטיפול בקשישים. דיור מוגן מספק דירה עבור הקשיש, ארוחות בחדר אוכל ופעילויות פנאי רבות. רוב מתחמי הדיור המוגן נחשבות כיוקרתיות ולא כל קשיש יכול להרשות לעצמו להתאכסן שם.
שירותי סיעוד בבית אבות
אפשרות נוספת לטיפול בקשישים הינה מעבר למגורים בבית אבות וסיעוד על ידי אחות סיעודית. במידה ובוחרים באפשרות זו יש לקחת בחשבון כי האחיות הסיעודיות אינן אחיות צמודות כך שהטיפול אינו אישי באופן מלא. במקרים מסוימים, ניתן לבקש מבית האבות כי הקשיש ילווה באחות פרטית או לחלופין פיליפינית אשר נשכרה באופן פרטי. יש לקחת בחשבון כי לא כל בתי האבות מאפשרים זאת. 
ולסיכום, ניתן לראות כי קיימות מגוון אפשרויות לטיפול בקשישים וכל אחד יכול לבחור באפשרות המתאימה לו על פי צרכיו ויכולותיו מבחינה כספית.


 
מאמרים נוספים :

» איך לעשות סדר בביטוחים שלכם?

עולמות הביטוח, הפנסיה והפיננסים נוגעים לכל אחד במדינה אבל האמת היא שלמרות שכולנו משלמים עבור השירותים הללו לאורך מריבת שנות חיינו הבוגרים, הרי שרובנו גם לא ממש יודעים על מה משלמים, למי וכמה בדיוק. מעבר לכך גם לא תמיד...

» להתחיל לדאוג לעתיד כבר היום

רבים מאיתנו עובדים ואיננו מודעים כלל לעניין הפנסיה או הביטוח הפנסיוני שלנו. חלקנו יודעים כי המעביד התחייב בפנינו על ביטוח פנסיוני כזה או אחר, אולם איננו עוקבים בהכרח אחר הפרשת הסכומים הדרושים לביטוח הפנסיוני. פנסיה...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים