שובר לפרסום בגוגלטיפול בתת מודע

PDF הדפסה דוא
טיפול בתת מודע - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ביאונט   
חמישי, 14 יוני 2018 11:50

תת-המודע של האדם היה ונשאר אחת התעלומות הגדולות של המחשבה האנושית. גם במאה ה-21, המסתורין עוד לא התפוגג מסביב לתת-מודע, מהותו, דרכי פעולתו, והצורה בה הוא משפיע ומכוון את נתיב חיינו, לטובה או לרעה. הבנה של התת-מודע יכולה להביא לשליטה ולהכוונה של נתיב חייכם, ושימוש בו ככלי להגעה למחוז חפצכם בחברה, בעסקים ובזוגיות.

אז מה זה בכלל התת-מודע?

על-פי מודל הנפש הפרוידיאני, התודעה האנושית אינה גורם אחיד. ניתן להמשיל אותה כשלוש שכבות או רבדים נפרדים – המודע, הסמוך למודע, והתת-מודע. לשיטתו, התת-מודע הוא מחשבות, רגשות ותחושות שאנו מדחיקים מהרובד המודע של תודעתנו, כלומר נמנעים מלהצהיר לעצמנו שאנו אכן חושבים את המחשבות הללו, או מרגישים את הרגשות או התחושות הללו.

טיפול בתת מודע

לא רבים יודעים זאת, אך ישנם מטפלים המציעים טיפול אישי בגישה קצת שונה; גישה המתמקדת בחדירה לתת- המודע של אדם, לפחדיו ולתשוקותיו, וטיפול נקודתי בבעיות הניצבות בחייו האישיים והמקצועיים. הטיפול בתת-מודע מתבסס על הנגשת המטופל לתת-המודע שלו – הסודות שהוא מסתיר מעצמו. באמצעות החשיפה העצמית, המטופל לומד על עצמו, ולומד להשתחרר מהפחדים ומהחומות המנטליות שהוא מציב לעצמו. מטופל שעובר את הטיפול בהצלחה, הוא מטופל שלו יותר, ובטוח יותר בעצמו. אדם אשר רודף אחרי שאיפות חייו, וביתר מיקוד, יעילות, ואמון עצמי.חיבור למודעות על תביא את אותם אכויות אשר היו קיימות בכם אי שם לידי פריצה ומכאן לאותם ההצלחות להם אתם שואפים להגיע. אותם תדרים אשר יורדו יביאו בכם את היצירה לאותו שינוי אשר בו אתם חפצים.

מחשבה יוצרת מציאות

האם הרהרתם פעם כיצד תפיסתכם העצמית משפיעה על מאורעות חייכם? לעיתים, כאשר אנו לא מאמינים בעצמנו שנוכל לבצע דבר מסוים בהצלחה, "למרבה הפלא" אנחנו אכן לא מצליחים. אם תגידו לילד כל חייו שהוא גרוע בריצה, לא מופרך להניח שבתחרות הראשונה הוא יסיים במקום אחרון, ללא קשר ליכולותיו הפיזיות. זהו אפקט פיגמליון - נבואה שמגשימה את עצמה. אז איך עושים את השינוי?

רבים מזלזלים בכוחה של המחשבה הטהורה והממוקדת ליצור שינוי משמעותי, חיובי וארוך-טווח באיכות חיינו, ובתפיסתנו את העולם ואת עצמנו. כוחה של המחשבה הוא מעורר השתאות ופליאה. אנו יכולים לשנות את מסלול חיינו ע"י התמקדות באלמנטים החיוביים של אישיותנו.

יצירת שפע

מה הוא שפע בעינכם? שפע חומרי? רגשי? אולי רוחני? חשוב שנדע לכוון את התת-מודע שלנו, וליצוק ממנו מעיין בלתי נדלה של שפע, שירווה את דרישתנו לשפע בכל תחומי החיים, האישיים, המקצועיים והרוחניים כאחד. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים