טיפים לכתיבת עבודות אקדמיות

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : jordan78   
ראשון, 19 אוגוסט 2018 12:26

עבודות סמינריון בפתח ואתם במטח! תהיו בטוחים שאתם לא היחידים. כאשר תקופת העבודות מתחילה, אף אחד לא אוהב אותם וגרוע יותר, כמה תלמידים פשוט הולכים לאיבוד ולא יודעים מה לעשות

מה הם אמצע טווח מאמרים?

לעתים קרובות, תלמידים עשויים להתבלבל על מה עבודת סמינריון צריך להכיל. הם לא באמת מחקרים, אבל יותר מאשר דרך לדון בנושא או להתווכח בעד או  נגד נושא, בדרך כלל משהו שכבר דנתם עליו בכיתה.

עבודת מחקר, לעומת זאת, היא בדרך כלל ארוכה יותר, העבודה בוחנת נושא לעמוק ועשויה לכלול ציטוטים רבים ומחקרים רבים.

טיפים חשובים לכתיבת עבודה סמינריונית

לפני שאתה בוההים מול מסך המחשב ומוכנים להתמודד עם כתיבת העבודה הסמינריונית, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בתהליך.:

נושא - עם המרצה שלכם נותן לכם נושא, אתם מסודרים. אם אין לכם נושא, ייתכן שיהיה עליכם להציע נושא לפרופסור שלכם ולראות אם זה מאושר. אל תבחרו נושא שאין לו שום קשר למה שאתם לומדים.

מחקר - בטח אתם יכולים פשוט להתחיל לכתוב, אבל האם מה שאתם כותבים בכלל הגיוני? בטח שאין לכם זיכרון צילומי ואתם יודעים את כל מה שנאמר בכיתה. לפני שאתם מתחילים לכתוב את העבודה הסמינריונית שלכם, עליכם לבצע מחקר ולחפש מקורות שיעזרו לכם לכתוב את העבודה.

לחלק לחלקים - אל תכתבו את הסמינריון כגוש אחד. עליכם לחלק את העבודה לחלקים. אתם צריכים לתת הקדמה לנושא, ואז לכתוב את הגוף ואז לתת סיכום ומסכנות לגבי מה העבודה.

להשתמש במקורות - אל תכתבו דברים שאתם לא יודעים. תחקרו את הנושא שאתם רוצים לכתוב עליו לעמוק. חשוב גם להשתמש במקורות. מה שכן, אל תשמשו רק בויקיפדיה. (רוב הפרופסורים באמת לא אוהבים מקורות אך ורק מויקיפדיה כמקור בלעדי)

לכלול רק נתונים רלוונטיים - נסו לא לכתוב דברים מיותרים יותר מידי ולהתרכז בנושא עצמו. אם גלשתם לדברים לא רלוונטים, זה סימן של כתיבה לא מקצועית.

דקדוק - נסו לעבור על הדקדוק בעבודה שלכם ולנסח משפטים נכונים מבחינה דקדוקית ותחבירית.  יש כמובן להימנע משגיאות כתיב.מבחינת הדקדוק - אף אחד לא רוצה לקרוא משפט שנמשך לנצח.

להיות יצירתיים - מצאו דרכים לדון בנושא שלכם בצורה יצירתית. זה יהיה פשוט יותר מהנה לקרוא עבודה שיש בה יצירתיות.

קחו רק ממקורות נאמנים - בעולם של היום של האינטרנט, ישנם יותר מדי מקורות מקוונים שלוו דווקא הכי נאמנים. תבחרו את המקורות שלכם בקפידה ונסו למצוא רק מקורות נאמנים.

מאמר בחסות חברת פקולטי - כתיבת עבודות אקדמיות

 


www.seo-uri.co.il/