שובר לפרסום בגוגלכולם רוצים אבטחת טיולים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : yesh   
רביעי, 17 ספטמבר 2014 08:24

 

לא מעט יוצאי יחידות קרביות נשים וגברים כאחד פונים לתחום האבטחה בכלל ואבטחת טיולים בפרט. לתחום זה ישנם הרבה נישות והנדרשת מביניהם היא אבטחת טיולים. חלקם נשארים בתחום והופכים אותו למקצוע קבע עבורם ועבור חלק מהם זו תחנת מעבר. היתרון של דרישה גוברת והולכת בתחום האבטחה מהווה פתח דרך לדורשי העבודה בתחום. היתרונות בתחום אבטחת טיולים הם הגמישות והנוחות בשעות העבודה, נוחות זו מאפשרת שילוב לימודים עם עבודה.


חובת האבטחה

 

מוסדות ציבוריים ובתי עסק ציבוריים נדרשים על פי חוק להציב מאבטחים, גם בעלי עסקים קטנים נוטים כיום לשכור שירותי אבטחה לצורכי התרעה ומניעה של גורמים עוינים. אולם בנושא אבטחת טיולים ישנו דגש מיוחד הכפוף לחוזר מנכ"ל משרד החינוך שמחייב יציאה לטיול רק בליווי אבטחת טיולים. צעירים יוצאי צבא מעדיפים את הנישה הזו של אבטחת טיולים בשל מגוון האפשרויות בנוסף על גמישות שעות העבודה. היתרונות שיש למאבטחים אלו הם שבנוסף להכשרה הרגילה הם גם עוברים הכשרות בנושא עזרה ראשונה. הדרישות ממאבטחים להבדיל משומרים הם גבוהות יותר ולכן הקבלה לתחום אבטחת טיולים קשה יותר. הסיבה נובעת מכן ששמירה מוגבלת הן ביכולת והן בהתמחות, לעיתים קרובות נבחין בשומרים שאינם נושאים כלל נשק. אולם מאבטחים הוכשרו מעבר להגנה גם לשמירה מפני פגיעה בגוף האדם.


אבטחת טיולים לא לכל אחד כמו בכל מקצוע ועיסוק גם בנושא אבטחת טיולים ישנם קריטריונים לקבלה, לרוב הקריטריונים נקבעים בהתאם לייעוד. אבטחת טיולים בבית ספר שונה לעומת אבטחה בחו"ל הידע הנדרש והיכולות שונות מבחינת ההכשרה. היסודות של הדרישות לאבטחה הם ראשית כל חוסר עבר פלילי, כשירות גופנית, 12 שנות לימוד לפחות, רישיון לנשיאת נשק, שירות צבאי מלא עם עדיפות ליוצאי יחידות קרביות. העוסקים באבטחת טיולים עוברים בנוסף להכשרה הראשונית גם רענונים והכשרות תקופתיות על מנת לשמור על כשירות ולהתעדכן בחוקים והכללים. סוגי ההכשרה לאבטחת טיולים שונה בין אחת לשנייה וזאת מהסיבה כי אבטחת טיולים שמתבצעים בחו"ל אינם בקנה אחד עם טיולים המתקיימים בארץ, יתרה מכך טיולי בית ספר שמחייבים אבטחת טיולים גם הם בעלי הכשרות שונות.

 

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים