שובר לפרסום בגוגלכושר גופני לילדים – השקעה נבונה לעתיד

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דני דואני   
רביעי, 30 מאי 2012 15:42

אורח וסגנון החיים של הדור הצעיר של היום, שונה בתכלית השינוי ממה שהיה עד לפני מספר עשורים.  בעבר כלל יום טיפוסי של ילד הליכה ברגל (או באופניים) לבית הספר ובחזרה, שעות לימודים מצומצמות (יחסית להיום), ומשחקי כדור או פעילות אחרת ברחוב או במגרש אחר הצהריים. כיום, מגיעים רוב התלמידים לבית הספר ברכב, שעות הלימודים ארוכות יותר, ואת מרבית הזמן הפנוי הם מבלים מול הטלוויזיה או המחשב. התוצאה המיידית של אורח חיים זה הוא כושר גופני ירוד ומשקל עודף אצל למעלה משלושים אחוז מהילדים בגילאי בית הספר היסודי, המלווה בבעיות חברתיות ובעיות בריאות קשות שבדרך כלל הולכות ומחריפות עם התבגרות הילד. התשובה והפתרון לבעיות אלה הוא שינוי אורח החיים של הדור הצעיר בצורה מבוקרת ומודרכת, עידוד העיסוק בספורט ופעילות גופנית אחרת והצבת היעד של כושר גופני משופר כמטרה אליה הם צריכים לשאוף ולהגיע.

תכנון נכון וזהיר לתוצאות בטוחות

כאשר עומדים בפני בחירת תוכנית של שיפור כושר גופני, אימונים או מסלול ספורט לילד, יש לזכור כי צורת החשיבה שלו ויכולת ההתמודדות שלו עם קשיים שונה לחלוטין מזו של המבוגרים. בסופו של דבר, ילדים צריכים ליהנות מהפעילות אותם הם מבצעים ולחוש סיפוק והצלחה מהספורט בו הם עוסקים. במידה ולא, הם פשוט יחדלו מכך כעבור זמן קצר (יש לזכור כי יכולת ההתמדה והסבל שלהם מוגבלת יחסית למבוגרים). הכנסת הילד למסגרת של פעילות ספורטיבית יכולה להתבצע כבר מגיל הגן, אך מחייבת התייעצות מוקדמת עם רופא, שיבחן את בריאותו (לחץ דם, מחלות ספציפיות), כושרו ויכולותיו הגופניות יחסית לבני גילו, וימליץ על כווני פעילות כלליים. קיימות אפשרויות רבות, מגוונות ומהנות של מסלולי כושר גופני, התעמלות וספורט לילדים הכוללים שחייה, התעמלות קרקע ומכשירים, משחקי כדור שונים, רכיבה וטיולים, וניתן להתאים לכל ילד תחום ממנו יוכל ליהנות.

מדריך אישי לילד – ליווי מנצח

עבור ילדים שלא עסקו בעבר בפעילות של כושר גופני או ספורט בצורה מסודרת, מומלצת מאוד האופציה של מאמן כושר אישי לילדים, מאמן המכיר את התחום ויודע לשלב בזהירות ובהדרגה (ובמידת הצורך גם לעודד) את הילד בפעילות, מלווה אותו באופן צמוד ומציב לו מסלול מובנה עד להגעה ליעדים של כושר גופני משופר והורדת משקל עודף.

מאמן כושר אישי עובד עם הילד בשעות ובסביבה הנוחה לו (ילדים רבים הסובלים מבעיית כושר גופני לקוי ועודף משקל מתביישים וחוששים לעסוק בספורט ליד חבריהם), ובדרך כלל יביא את הילד לתוצאות מהירות יותר מאשר בשילוב הילד בקבוצה. מדריך כושר אישי יכול לעבוד עם הילד בבית, בחצר, במגרש ספורט בו בחר הילד ומגיל מסוים גם בחדר כושר (שם הפיקוח וההדרכה חשובים שבעתיים). בכל מקרה, ההשקעה הכספית של השתתפות במסגרת ספורטיבית תחת הדרכה אינה גדולה (מרבית קופות החולים גם משתתפות במסגרות אימון שונות), ועם מעט מודעות, זמן והשקעת מאמץ אנו יכולים לשנות את עתידם של ילדינו.


gofitness.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים