שובר לפרסום בגוגלכיצד מבוצע חישוב תשלום ארנונה?

PDF הדפסה דוא
כיצד מבוצע חישוב תשלום ארנונה? - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 28 יולי 2015 12:55

כיום ניתן לראות 4 שיטות לחישוב תשלום ארנונה, כאשר לכל עירייה יש שיטה משלה לחישוב התשלום. בישראל אין פיקוח על השיטה מה בוצע החישוב ולעיתים, ההבדלים בין שיטת חישוב אחת לשנייה יכולים להגיע להפרשים של עד 25% בגובה התשלום שיקבע לתושבים.  כמובן, ארנונה הוא מס חשוב מאוד, אשר מאפשר לעירייה לנהל את העיר בצורה נכונה ולהעניק לתושבים את כל השירותים אשר הם זקוקים להם אך יחד עם זאת, חשוב שהעירייה תיקח בחשבון את היכולות של התושבים ולא תגיע לחישובים גבוהים מידי אשר יפגעו ברמת החיים של התושבים וביכולת התשלום שלהם.

השיטות לחישוב הארנונה

כאמור, יש 4 שיטות לחישוב תשלום ארנונה. השיטות הללו הן:

 • חישוב השטח נטו – חישוב של כל השטח של הדירה, מבלי לכלול מרפסות. חישוב השטח כולל כל חלק אשר נמצא מתחת לקירות, פנימיים וחיצוניים.

 • חישוב השטח ברוטו – חישוב של כל שטח הדירה כולל החלק היחסי של הדירה בחדר מדרגות משותף, אשר נקבע תוך השוואה של גודל הדירה אל כל שאר הדירות בבניין.

 • חישוב שטח הפנים של הדירה – חישוב הנקרא גם בשם נטו – נטו וכולל את כל השטח, כולל מרפסות שהינן מקורות, אך לא כולל שטח הנמצא מחוץ לקירות החיצוניים של הדירה כמו מרפסת פתוחה וכן אינו כולל שטחים אשר נמוכים יותר מגובה התקרה המינימלי כפי שנקבע בצו הארנונה.

 • חישוב שטח מוצמד – חישוב הנקרא גם בשם ברוטו – ברוטו והוא כולל את כל השטח, כולל כל תוספת אפשרית כמו חניה, מחסן, חלק יחסי של הדירה בחדר מדרגות, בגג הבניין ובעוד שטחים משותפים. ישנן ערים בהם מחושב גם החלק היחסי של הדירה בחדר האשפה ובחניה משותפת (לא פרטית).

 • כיצד מבוצע תשלום ארנונה

  ניתן לבצע תשלום ארנונה בעירייה אחת לחודשיים או באופן שנתי. ישנן עיריות המאפשרות לבצע את התשלומים הללו דרך האינטרנט וכך חוסכות זמן המתנה יקר, אופציה אשר תושבים רבים בוחרים בה. בכל מקרה, חשוב לשמור קבלות המעידות על ביצוע התשלום לכל מקרה.
   
  STU2

  רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

  דרושים בתחום המשפטים

  חיפוש עבור עורכי דין - אתר משרות

  חיפוש מהיר בגוגל

  מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים