שובר לפרסום בגוגלכיצד מחשבים מחיר גרם זהב ?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : יוסי בוזגלו   
שני, 14 מאי 2012 13:38

כאשר מישהו מעוניין למכור זהב, חשוב שיחשב תחילה מהו מחיר גרם זהב. חישוב זה אינו פשוט מפני שמחיר הזהב בדרך כלל מפורסם על פי אונקיות ולא על פי גרמים.

שיטת החישוב

שווי אונקייה אחת הוא בערך 31.104 גרם. על מנת מנת לחשב מחיר גרם זהב עלינו קודם כל לדעת מהו מחיר אונקית זהב. נניח שמחיר אונקית זהב טהור הוא 6031 ש"ח, כל שעלינו לעשות זה לחלק את סכום זה ב- 31.104 ונקבל את הסכום שעלינו לשלם או לדרוש עבור גרם זהב טהור. במקרה זה 31.104 : 6031 נותן לנו 193.9 שזה מחיר גרם זהב בשקלים.

החשיבות של הקרט בחישוב

חשוב לזכור שכשאנו מחשבים את מחירו של גרם הזהב אנו בעצם עוסקים במחיר של זהב טהור. זהב טהור הוא זהב 24 קרט. כאשר מדובר בזהב עם מספר שונה של קרט, לשיטת החישוב שלנו נוסף שלב קריטי נוסף.

חישוב המחיר של גרם זהב עם פחות מ-24 קרט

נניח שבידינו גרם זהב 10 קרט. בשלב הראשון נחשב את היחס בין 10 הקרט שיש לנו לבין 24 קרט ונגלה שבזהב 10 קרט יש 41.6 אחוז זהב. נניח שמחיר גרם זהב טהור הוא 193.9 ש"ח כפי שחישבנו בדוגמא הראשונה. נחשב 41.6 אחוז מ 193.9 ש"ח ויצא לנו שמחירו של גרם זהב 10 קרט הוא 80.66 שקלים.

מכירת זהב

לאחר שבדקנו כמה שווה הזהב שבידינו, נותרה בידינו ההחלטה למי כדאי למכור את הזהב. כיום ישנם סוחרים רבים המציעים למוכר הפרטי תנאים מאוד טובים למכירת זהב. ישנם שרותים רבים שמגיעים לבית הלקוח ואף מציעים ללקוח הערכת הזהב שברשותם ללא תשלום. למרות שבידכם המידע כיצד לחשב מחיר גרם זהב כדאי לא להסתפק בהערכת מחיר אחת בלבד על מנת לקבל את התשלום הגבוה ביותר עבור הזהב שבידכם.

שיטת התשלום

ישנם חנויות המשלמות על זהב בתלושים לקניית תכשיטים אך מסוחרים כדאי תמיד לבקש תשלום במזומן ובמקום. חשוב לדעת ולזכור שמחיר הזהב העולמי מתעדכן ומשתנה, כדאי וצריך לבדוק את מחירו המעודכן. 
מאמרים נוספים :

» מחיר גרם זהב והשקעה בזהב

זהב הוא אפיק השקעה פופלארי ביותר מכמה סיבות. ישנם מספר מרכיבים שבגללם זהב נחשב להשקעה מבוקשת. הראשונה היא כי זו נחשבת השקעה בטוחה יחסית שכן זהב הוא מתכת שכנראה לא תפסיק להיות בשימוש אנושי ותמיד יהיה לה ערך כלכלי. סיבה...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים