שובר לפרסום בגוגלכנס סיום - קידום נערות למדעים - אשדוד

PDF הדפסה דוא
כנס סיום - קידום נערות למדעים - אשדוד - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : עירית מנחם   
חמישי, 24 יוני 2010 21:41

קידום נערות למדעים – כנס סיום תש"ע - פרוייקט ביוזמתה של עירית מנחם.

ב-11.9.2010 יום שישי התקיים כנס הסיום של התכנית קידום נערות למדעים - פרוייקט של מועצת הנשים בעיריית אשדוד בשיתוף אלתא מערכות. אורחת הכבוד בכנס היא נשיאת האוניברסיטה הפתוחה – פרופ' חגית מסר ירון. בכנס השתתפו יהודה פרנקל הממונה על החינוך, דוד אפלבאום ראש מנהל משאבי אנוש באלתא ומכובדים נוספים.

פרוייקט נערות למדעים הינו פרוייקט המיועד לבנות כיתות ט' בעלות נטייה למדעים.הפרוייקט מעצים את הבנות, מחזק את ביטחונן העצמי, מציג בפניהם נשים מצליחות כמודלים ופותח להם צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה. הפרוייקט מסייע להן לפני ההחלטה החשובה בבחירת מסלולן לחיים.

הפרופ' חגית מסר ירון דיברה על "מדע, טכנולוגיה וחיי יום- יום". ההרצאה הייתה מעניינת מאוד,  יש לציין במיוחד את הרעיון של השימוש בטכנולוגיה לקידום המדע והדוגמא של השימוש בתשתית הסלולרית הקיימת וזמינה ופרוסה בכל העולם למדידת הגשם כיום.

דברי הפרופ' חגית לנערות:

בנות יקרות

שיעורן  של הנשים הבוחרות לעסוק במדע וטכנולוגיה קטן ביחס לחלקן באוכלוסיה. קידום נשים במדע ובטכנולוגיה הוא אינטרס כלכלי ותרבותי, לא פחות מאשר חברתי. הכלכלה דורשת כוח אדם מוכשר במדע וטכנולוגיה. פוטנציאל החוקרים יגדל אם יותר נשים יפנו לתחומים אלו; אי שילובן של נשים מוכשרות הוא הפסד כלכלי למדינה, אשר משקיעה משאבים רבים בחינוכן; מדעניות תתרומנה להרחבת תחומי המדע - הן בתחומי מחקר חדשים והן באופן השונה שבו ייעשה המחקר. אני פונה אליכן בקריאה לשקול לבחור במקצועות המדעיים, להתמיד, ללמוד ולהצליח כי אתן מסוגלות ומוכשרות. אל תרתענה ממקצועות בעלי דימוי גברי, בחרו בצורה מושכלת ללא קשר למגדר.  אם אתן טובות - אף אחד לא יוכל לעצור אתכם. עלו והצליחו.

 

 

את הכנס הינחתה ברב חן יועצת ראש העיר למעמד האשה הגב' אתי אטיאס. היא מאמינה ודוחפת את פרוייקט קידום נערות למדעים וכן פרוייקטים אחרים לקידום בנות כדוגמאת נמ"ש. בכנס שמענו את סיפורי הבנות המשתתפות בפרוייקט וכיצד הפרוייקט השפיע עליהן. מר יהודה פרנקל שיבח את הבנות ואמר שכדי להעלות את אחוז המצליחים ולומדים פיסיקה ומדעים יש להשקיע בבנות שהרי הן פוטנציאל בלתי ממומש. דוד אפלבאום , נציג אלתא מערכות, ציין את הפרוייקט לחיוב והבטיח שאלתא תמשיך לתמוך בפרוייקט בשנים הבאות.

הזמרת נטע גנון הנעימה לנו את הבוקר בשיריה ובמיוחד בביצוע מוצלח של I did it my way.

ואכן כל אחת בדרכה שלה תמשיך ותתקדם – בהצלחה לכל בנות המדעים – אשדוד.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים