כרטיס עובד מאובטח

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : תומר   
שלישי, 19 נובמבר 2013 12:02

כרטיס עובד משמש כתעודת הזיהוי של העובדים. אם בעבר כרטיס עובד שימש את העובד להחתמת שעון הנכוחות בכניסה ויציאה מהעבודה, הרי שהיום, כרטיס עובד משמש לשימושים רבים החל מזיהוי במסעדה של הארגון ועד לכניסה לרשתות המאובטחות של הארגון לאחר זיהוי ביומטרי. התחכום של כרטיסי העובד הקיימים היום מאפשר לארגונים לזהות את העובד בכל נקודה בתוך הארגון ומחוצה לו ופותר גם את בעיית הפיקוח והבקרה של נוכחות העובדים שעובדים מהשטח.

כרטיס עובד רב שימושי

כרטיס עובד רב שימוש הוא כרטיס עובד המשמש לא רק להחתמת כרטיס הנוכחות אלא לשימושים רבים המחייבים את זיהוי העובד. כרטיס עובד הוא מעין תעודת הזהות של העובד בכל אגף של הארגון כמו בבית הספר של הארגון בו קיימים שעוני נוכחות הרושמים שעות הדרכה, במסעדות הנותנות שירות לארגון בו יכול העובד להעביר את כרטיס העובד שלו במטרה לקבל היתר לאכול ארוחה במסעדה, בכניסה לרשת המחשבים המאובטחת של הארגון ועוד.

כרטיס עובד לעובדים מהשטח

עובדים מהשטח אינם יכולים להגיע פיזית לארגון על מנתל החתים את כרטיס העובד בשעוני הנכוחות של הארגון ולכן הם צריכים פתרון מעשי יותר של החתמת כרטיס עובד מרחוק. אחד הפתרונות העומדים היום לרשות אותם עובדים הם כרטיסי עובד וירטואליים שהם למעשה תוכנה הקיימת ברשת המחשבים שהעובדים יכולים להיכנס אליה מכל מחשב, להתחבר בעזרת שם משתמש וסיסמא ולרשום את הנוכחות שלהם.

כרטיס עובד מאובטח

נושא אבטחת המידע הולך והופך חשוב וגדול יותר עם האתגרים הטכנולוגיים והעברת כל הידע אל רשת מחשבים המתחברת לרשת האינטרנט, בעבור ארגונים רבים, זיהוי של העובד לפני כניסתו לרשת הוא כורח המציאות ולכן כרטיס עובד כתעודת זהות מאובטחת יכול להוות הפתרון הטוב ביותר.

אחת הדרכים ליצור כרטיס עובד מאובטח הוא לעגן את הזיהוי של כרטיס העובד בטביעת אצבע. את הכרטיס הביומטרי מכניס העובד לתוך קורא כרטיסים או מקלדת מיוחדת המזהה את העובד באמצעות טביעת האצבע שהוא מספק לאחר הכנסת הכרטיס. כרטיס ביומטרי הוא הדרך הטובה ביותר לזהות את העובד לפני כניסתו לרשת הארגון ולעקוב אחר זהות המשתמשים ברשת.