שובר לפרסום בגוגללבנות אימון עם מכשיר כושר

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ציוד כושר   
רביעי, 21 ספטמבר 2011 09:08

המודעות בנושא של הכושר גדלה בימינו, כאשר יותר ויותר אנשים מבינים שההרגלים הנוכחיים שלהם פשוט אינם בריאים – שעות ממושכות מול המחשב, אכילה לא מוקפדת וכמובן חוסר מוחלט בפעילות גופנית הניע אנשים רבים לבחור בפעילויות הגופניות השונות.

בין הפעילויות הנפוצות ניתן למנות את חדר הכושר – מקום שאינו משמש רק לכושר, אלא גם למפגש חברתי, בין השאר, ומספק לנו לא רק את ההנאה שבכושר והחיטוב, אלא גם את האינטראקציות השונות עם האנשים בעלי האינטרס המשותף לנו.

 

אך דווקא בחדר כושר, חשוב מאוד לדעת איך להשתמש בכל מכשיר כושר, וזאת כדי למצות את הפוטנציאל המלא שלו. כמו כן, חשוב לדעת איך לעבוד נכון עם מכשיר כושר על מנת שלא נפגע בעצמנו במהלך הפעילות.

וכל זאת בצד, מכשיר כושר הוא הכלי שמשמש אותנו במלאכת הכושר, ומספק לנו את ההתנגדות הרצויה כאשר אנחנו רוצים להתחיל בפעילות.

 

בדרך כלל, מכשיר כושר מתמקד בקבוצת שרירים אחת, אותה הוא מחזק באמצעות חזקה של פעולות שונות.

מכיוון שבדרך כלל מדובר על קבוצת שרירים אחת בלבד, הקבוצה הנגדית לה אינה מקבלת את החיזוק הרצוי, ולכן חשוב מאוד להקפיד על עבודה על קבוצות שרירים נגדיות.

מכשיר כושר עבור ה"צד השני" של השרירים מספק לנו גם את העבודה הזאת.

 

בנייה של תוכנית אימון עם מכשיר כושר

כאשר אנחנו מגיעים אל חדר כושר, זה בדרך כלל מתוך מטרה מסוימת – להראות חטוב יותר, להשיל במשקל או כל סיבה אחרת שעשויה לנו.

דווקא מהבחינה הזאת, קל מאוד להיכנס אל מלכודת של "עכשיו", ומכיוון שכך לפגוע בנו יותר מאשר לעזור.

לא נדיר לשמוע על אנשים שפצעו את עצמם בגלל מעמס יתר, במיוחד בזמן הראשוני של הפעילות הגופנית – התוצאה היא שאנחנו עוזבים לחלוטין את הנושא ושוכחים ממנו.

עבודה על מכשיר כושר צריכה להיות מתונה – היא צריכה להבנות בצורה הנכונה, ביחד עם השרירים שאנחנו מאמנים.

כמו כן, חשובה מאוד המנוחה, המתיחות והרבה מאוד נוזלים ותזונה נכונה על מנת לבנות את השרירים מחדש, כאשר אנחנו מאמצים אותם באמצעות מכשיר כושר.

מכיוון שכך ובהתאם לזאת, חשוב מאוד ליצור לעצמנו תוכנית אימונים מפורטת ואיכותית, אשר יכולה לעזור לנו ליצור את ההרגלים הנכונים לפני שאנחנו מתחילים לפגוע בעצמנו.

באמצעות תוכנית עבודה נכונה על מכשיר כושר, אנחנו יכולים למנוע מבעוד מועד את כל הטעויות האפשריות, הפציעות השונות ואת הטרחה המיותרת.

 

בחירה של מכשיר כושר

אך לא פחות חשוב מכך, אנחנו צריכים לדעת מה בדיוק אנחנו רוצים לשפר – אילו שרירים אנחנו רוצים לחזק, על איזה קבוצות אנחנו רוצים לעבוד וכן הלאה.

כל זאת נעשה באמצעות מחשבה מעמיקה, אשר מלווה בהתייעצות עם מומחים בתחום.

הבנה של אילו שרירים צריכים להיות מחוזקים עוזרת לנו לבחור מכשיר כושר אשר מתאים לצרכים האישיים שלנו - מכשיר כושר שכזה יכול ליצור עבודה מדויקת ואיכותית על קבוצות השרירים, לחזק אותן ולבנות את הכושר שלנו לעבר המטרה המיוחלת שלנו.

 

בסופו של דבר, צריכה להיות לנו מטרה מול העיניים כאשר אנחנו עובדים על השרירים ומנסים ליצור כושר – האם אנחנו רוצים שרירים מנופחים, האם אנחנו רוצים להשיל במשקל או שאנחנו פשוט רוצים להראות קצת יותר חטובים?

תהיה הסיבה אשר תהיה, המהות חשובה – באמצעותה אנחנו יכולים לבחור מכשיר כושר על מכשיר כושר אחר, ולדעת איזה מכשיר כושר יעיל בשבילנו בעוד איזה מכשיר כושר אינו שימושי לנו. 
מאמרים נוספים :

» תיקון הליכון – מתי הוא נדרש?

ההליכון האהוב עליכם שבק חיים והוא מצידו, לא שלח רמז ולו קטן, שמשהו עומד להשתבש איתו. הוא  פשוט החליט ליטול לעצמו הפסקה יזומה. אז לא, זו לא סיבה אמיתית לצחוק, רבים הם המתאמנים שאינם יכולים להסתדר בלי ההליכון שלהם ולכן, אם...

» אליפטיקל מכשירי כושר

אליפטיקל מכשירי כושרבעבר אם אדם רצה לשמור על כושר גופני, היה עליו לצאת החוצה להליכה או ריצה. לרדת לחוף היום או ללכת לבריכה כדי לשחות. היום המצב שונה ניתן לשמור על כושר גופני, לחזק את השרירים או לחטב את הגוף בלי לצאת החוצה,...

» מדריך כושר אישי מסביר איך ניתן לעשות אחלה אימון כושר בבית

1.Power Wheelגלגל עם ידיות צדדיות המתאימות להחזקה בידיים או להשחלת כפות הרגליים המאפשר אימון במישורים וטווחי תנועה שונים.יתרונות האימון : בעזרת הפאוור וויל ניתן לאמן את כל הגוף : לחזק את החזה, את  הידיים, את הרגליים, את הגב...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים