שובר לפרסום בגוגללוחות חשמל - מערכות חשמל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מיקי ליבוב   
חמישי, 11 אוגוסט 2011 14:34

לוחות חשמל הם חלק בלתי נפרד במערכות חשמל. בכל פעם כשפוקדת אותנו הפסקת חשמל בבית, אנו רצים החוצה אל הלוח כדי לבדוק האם קפץ הפקק או שמה מדובר בתקלה כוללת ורחבה יותר, על מנת שאולי נוכל לפתור את הבעיה באופן עצמאי. זוהי פחות או יותר האינטראקציה היחידה שלנו עם חלקים חשובים אלו, שאנו נוטים לקחת כמובן מאליו.

 

במאמר הזה אשר לפניכם ננסה ללמד אתכם קצת אודות לוחות חשמל – מהו תפקידם, מדוע הם כה חיוניים במערכות חשמל שונות, ומדוע חשובה איכות ייצורם על ידי חברה אמינה ומנוסה בתחום זה.

 

כך זה עובד

 

ראשית נפתח ונסביר מהם בעצם לוחות חשמל, כדי שנוכל להבין מדוע הם מהווים חלק כה חשוב במערכות החשמל שלנו.

 

בעצם מדובר במעין מערכת, שהיא הקישור בין מקור האנרגיה (תחנת כוח של חברת החשמל, מצבר, גנרטור וכן הלאה) לצרכן של אותה אנרגיה. כלומר, זהו החלק שמעביר את החשמל אל הצרכן. יש לזכור שלא תמיד מדובר על צרכן ביתי אחד – ישנם לוחות חשמל גדולים, שאחראים לאספקת אנרגיה למשרד שלם, למפעל, לשכונה, לחבל ארץ וכן הלאה. ככל שצרכי אספקת האנרגיה גדולים יותר ומורכבים יותר, כך גם מורכב תכנון הלוח המתאים למשימה.

 

זהו אינו התפקיד היחידי שלהם. לפעמים הלוחות אמונים גם על הפעלה אוטומטית ובקרה של מערכות חשמל שונות. למשל, כשאורות במוסד כלשהו נדלקים באופן אוטומטי בשעה מסוימת של היום, ומכובים אוטומטית עם בוא הבוקר. כמו כן, הם גם מספקים הגנה בפני תקלות ותאונות פוטנציאליות, כמו התחשמלות, קצר חשמלי, פגיעת ברק, עומס יתר על המערכת ועוד כהנה וכהנה. אמצעי ההגנה משתנים מלוח ללוח, אולם כולם כוללים בתוכם מפסק ראשי.

 

איכות הציוד

 

אנרגיה זו היא חיונית בעולם המודרני – למזגן, לתאורה, למחשבים, לייצור ולתעשייה ולכל פן אחר בחיינו. אך כמובן היא גם עלולה להיות מסוכנת במקרים של עומס יתר ודומיו. לכן חשוב שלוחות חשמל יהיו בטיחותיים ובעלי הגנות מתאימות, וכן גם חשובה בטיחותו של הארון בו הם קבועים. בישראל יש תקן מיוחד של מכון התקנים הישראלי לייצור מרכיבים אלו – ת.ת. 22.

 

טיפולי תחזוקה תקופתיים גם הם מומלצים, שכן הם מבטיחים את בטיחותן ותקינותן של מערכות חשמל, ומאריכים את חייהם. הם חשובים במיוחד במפעלי ייצור, שבהם תקלה יכולה להשבית את כל פס הייצור ולגרום להפסדים עצומים. הטיפולים כוללים גם ניקוי ושטיפה בלחץ גבוה בחומרים מיוחדים וייעודיים לצורך זה. 
מאמרים נוספים :

» אנרגיה סולארית - ייצור אנרגיה מהטבע‎

-בעת האחרונה אתם נוכחים למפנה בענף השימוש במערכות סולאריות. בעת האחרונה רבים שמים לב להליך של הזדהמות כדור הארץ הנהיה לפחד של ממש ואסטרטגי לכל המתגוררים בתבל. אנרגייה ירוקה ומערכות סולאריות ביתיות הן הפתרון לסוגייה...

» אנרגיה סולארית - על המהפכה של האנרגיה מהטבע

מערכות אנרגייה סולארית -גורמות מהפכה ומפנה אמיתי בענף החשמל והאנרגייה מהטבע. בזמן האחרון בני אדם ערים לשלבים של זיהום ולכלוך העולם ההופך לפחד ממשי ואסטרטגי לכל סוגי האוכלוסייה בעולם. אנרגייה טבעית ומערכות סולאריות...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים