שובר לפרסום בגוגללמה לי דיאטנית עכשיו

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : יוסי בוזגלו   
חמישי, 17 מאי 2012 15:18

דיאטנית (או דיאטן) היא בעל מקצוע שתפקידו לספק ייעוץ וליווי בכל הקשור בתחום התזונה והדיאטה. דיאטנית היא בדרך כלל אדם בעל השכלה בתחומי התזונה שמספק לאנשים שירותי ייעוץ לגבי הרגלי האכילה שלהם במטרה לשפר את איכות החיים שלהם. השירותים הללו ניתנים בהקשרים שונים כמו צורך לרדת במשקל או להתאים את התזונה למצב בריאותי מסוים, אך גם אנשים ללא בעיות מיוחדות יכולים להעזר בשירותים של דיאטנית בכדי לשפר את איכות התזונה שלהם.

 

מה תפקידה של דיאטנית

תפקידה של דיאטנית הוא לספק ייעוץ והכוונה בנוגע לתזונה. בדרך כלל דיאטנית תעבוד על מנת להשיג תוצאה מסוימת, כמו למשל ירידה במשקל. בכל מקרה העבודה של הדיאטנית תהיה תלוית מטרה ומקרה ותפקידה הוא לעזור לאדם לסגל לעצמו את הרגלי התזונה המיטביים בעבורו. בדרך כלל עבודה עם דיאטנית תכלול בניית תפריט אישי נכון בעבור האדם וכן הקנייה של הרגלי תזונה נכונים. דיאטנית כמו כן יכולה לייעץ כיצד להתאים את התזונה  למצבים רפואיים שונים שמחייבים תזונה מיוחדת.

 

איך מוצאים דיאטנית

כמו כל בעל מקצוע אחר, גם דיאטניות או דיאטנים מפרסמים את שירותיהם במקומות שונים וניתן להגיע אליהם באמצעות חיפוש קל בספר טלפונים או באינטרנט. עם זאת, מאחר ומדובר במקצוע שיכול להיות לעיתים מורכב לא מומלץ לפנות לשירותה של דיאטנית סתם כך אלא לנסות ולמצוא אחת שיכולותיה מוכחות ו\או שיש לה כישורים וניסיון המתאימים לצרכים הספציפיים שלכם. תמיד כדאי לקבל המלצות על כל בעל מקצוע לפני ששוכרים את שירותיו, ובמקרה של דיאטנית במיוחד.

 

איך נראית העבודה עם דיאטנית

העבודה על דיאטנית כוללת בדרך כלל מספר פגישות בתדירות ואורך משתנים שבמסגרתן אנו מקבלים ייעוץ והכוונה לגבי נושאי תזונה ומבצעים מעקב אחר ההתקדמות שלנו. בדרך כלל תרצה דיאטנית שעימה אנחנו עובדים להכיר אותנו, את הצרכים שלנו ואת ההרגלים הקיימים שלנו בכדי למצוא דרך שבה אנחנו יכולים לשפר את איכות חיינו דרך תזונה נכונה. ברוב המקרים הדיאטנית תרכיב לנו תפריט יומי אישי שמפרט את כל מה שאנחנו יכולים וצריכים לאכול, והמשימה שלנו תהיה לעמוד בו.

 

 אילו תוצאות ניתן להשיג בעזרת דיאטנית

כאמור לעיל, שירותי הייעוץ של דיאטנית יכולים להשיג מטרות שונות כאשר המשותף לכולן הוא שיפור הרגלי התזונה שלנו. במקרים רבים אנשים פונים אל שירותיה של דיאטנית על מנת לרדת במשקל. עם זאת, זוהי אינה הסיבה היחידה לפנייה לסוג כזה של שירות וגם אנשים המתמודדים עם מצבים בריאותיים שונים פונים לייעוץ תזונתי על מנת לשפר את מצבם. 
מאמרים נוספים :

» משטר דיאטה

משטר דיאטהבזמן האחרון כולם עושים דיאטה. המודעות למראה החיצוני גדלה מאוד בשנים האחרונות בקרב גברים ונשים כאחד. פתאום הכרס הקטנה הופכת למטרד וגוררת אחריה עשרות תירוצים והתנצלויות. רבים מתחילים לעשות דיאטה רק כדי שלא...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים