שובר לפרסום בגוגללמה משמש אותנו מרכז רפואי? במה הוא שונה מבית חולים?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : shira   
רביעי, 21 אוקטובר 2015 10:53

אתם בוודאי נתקלתם לא פעם ולא פעמיים, במרכזים הרפואיים השונים, אשר פזורים ברחבי הארץ. אולם, מהו בעצם מרכז רפואי? האם הוא דומה או שונה מבית החולים? מתי אנשים יעדיפו לפנות אליו ולא לבית החולים? באופן כללי, הן בית החולים והן המרכז הרפואי, עוסקים באותו תחום - ואל אלו גם אלו פונים אנשים חולים, במטרה לקבל טיפול רפואי הולם ברמה גבוהה. עם זאת, כמובן שבין המרכז הרפואי לבית החולים יש גם מספר נקודות שוני, אשר חובה לעמוד עליהן.

 

אז מהן נקודות השוני?

●       פרטי מול ציבורי - רוב בתי החולים בישראל (אם כי לא כולם) הם חלק ממערכת הבריאות הציבורית-ממשלתית. המרכזים הרפואיים לעומת זאת, הם מרכזים פרטיים. אמנם גם עליהם חלה רגולציה והם פועלים ברישיון משרד הבריאות - אולם הפניה אליהן היא שונה, וגם התשלומים הם שונים, אם כי כמובן שלהשפעה הפרטית, יש גם אפקטים חיוביים מאד.

●       טיפולים מהירים ונקודתיים - בבתי החולים השונים, הטיפול עלול להיות ארוך מאד, להימשך זמן רב, ולעתים כאשר אתם תקבעו תור לטיפול או לניתוח, כל עוד הדבר לא נחשב דחוף, אתם תיאלצו להמתין שבועות ואף חודשים. בפניה אל מרכז רפואי לעומת זאת המצב הוא שונה - שכן משך ההמתנה לתור הוא קצר במיוחד, כך שאפשר לקבל טיפולים שונים, בלוח הזמנים אשר מתאים לכם.

●       שירות קרוב לבית - ישנם לא מעט מרכזים רפואיים, שנמצאים יותר בסמוך לאזורי מגורים. בתי חולים יש לזכור הם מבני ענק, והנסיעה אליהם היא לעתים ארוכה מאד. לעומת זאת, אם יש צורך בטיפול מהיר וקטן, פניה אל מרכז רפואי שפתוח 24 שעות ביממה, יכול להיות בהחלט אפשרות הולמת.

 

והאם יש עוד נקודות דמיון?

חשוב כמובן לזוכר שבין כל מרכז רפואי לבתי החולים יש עוד נקודות דמיון, והנקודה המרכזית היא כמובן המקצועיות של הצוות הרפואי. למעשה, חלק ניכר מהרופאים והצוות הרפואי במרכז הרפואי, הם אנשים שעובדים מקביל גם בבתי החולים הציבוריים, אלא שבמרכז הם עובדים מול לקוחות פרטיים, מה שמאפשר לתת ללקוחות הללו קשב מעולה, ויכולת ייעוץ ברמה גבוהה אפילו יותר. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים