שובר לפרסום בגוגלמאמר בנושא טיסות לתאילנד

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : motekoo   
חמישי, 10 פברואר 2011 22:23

תאילנד מסורת נסיעות חגים ותנאי מחייה למטייל.

 

הדגל הלאומי - הדגל עוצב מחדש ב-1917 על ידי המלך ראמה ה-6 במטרה ליצור אחדות לאומית תאית, כאשר שלושת הצבעים ביחד מסמלים את אחדות האומה והוא נקרא טרירונג.

צבעי הדגל - אדום- מסמל את הלאום.
לבן- מסמל את הדת

וכחול- מסמל את המלוכה.

סמל תאילנד - בסמל מופיע גרואודה המסמל את הבודהיזם ואת ההינדואיזם.

לוח שנה – תאילנד מקדימה את המערב ב-543 שנה בלוח השנה התאילנדי, לפיו החל העידן המודרני עם לידתו של בודהה (ולא של ישו).

חגים ציבוריים -11 חגים ציבוריים קיימים בתאילנד:

1 בינואר - ראש השנה האזרחי.

11 בפברואר - יום הירח המלא- מאגה.

6 באפריל - יום שושלת צ'אקארי.

12-14 באפריל - ראש השנה התאי.

5 במאי - חג הכתרת המלך.

10 במאי - יום הירח המלא - ויסאקה.

8 ביולי - יום הירח המלא - אסאלה.

12 באוגוסט - יום הולדת המלכה.

23 באוקטובר - חג צ'אלאונגקורן.

5 בדצמבר - יום הולדת המלך.

31 בדצמבר - ערב ראש השנה האזרחי.

החגים הם סיבה טובה לבצע טיסה לתאילנד

בריאות - באופן כללי רמת הרפואה בבנגקוק הינה טובה מאוד. בבתי החולים פרטיים בערי השדה רמת הרפואה טובה, בבתי החולים הממשלתיים, בערי השדה הרמה הכללית- סבירה.

בכל בתי החולים קיים בית מרקחת. כמו כן, נמצאים בתי המרקחת במרכזים מסחריים וברחבי העיר. מומלץ להשתמש בשירותי בתי המרקחת בבתי החולים.

תרופות- רצוי להביא מהארץ תרופות לשלשולים, הקאות וכאבי ראש, תכשירים נגד יתושים, שמש וכו'. חשוב לפנות למרפאה למטיילים לפני הטיול, להתייעץ עם רופא המשפחה ולעשות ביטוח נסיעות לחו"ל שממשיך את הטיפול באירוע שקרה בחו"ל גם בארץ.-לא כל חברות הביטוח עושות זאת.

דואר ותקשורת - שירות הדואר התאי יעיל ואפשר למצוא בכל עיר בית דואר.

שעות פתיחה : יום ב' - ו' - 08.00-18.00 .

טלפונים: הקוד מחו"ל לתאילנד – 66.

הקוד מתאילנד לחו"ל - 001 .

בבנגקוק יש שרות טלפונים 24 שעות 7 ימים בשבוע. תעריפי הטלפון זולים יותר אחרי שעה 21.00 וזולים עוד יותר אחרי חצות.

כל הטלפונים הסלולאריים מן הארץ עובדים.

עיתונות וטלוויזיה- קיימים שני עיתונים יומיים בשפה האנגלית : בנגקוק פוסטBangkok Post , והאומה The Nation.

ערוצי טלוויזיה בשפה האנגלית: סי.אן.אן  וסקאי במלונות הגדולים.

לבוש - מזג האוויר חם ולח כל השנה. רצוי להביא בגדים קלים ורחבים ולהסתפק בעליונית קלה אחת בלבד. ניתן ללכת בקפקפים בכל מקום.לא מומלץ  בעיית זיהום.

תקציב יומי - לתייר בטיול מאורגן, ניתן להסתפק ב-25-30$ ליום, כולל מים וארוחה אחת .לתייר עצמאי- על פי העדפות.

 

עלויות יחסיות:

ארוחה זולה (בדוכני רחוב וכדומה): 2-4 דולרים, ארוחה  סבירה במסעדה: 4-7 דולרים,

חדר זול:-3-15 דולרים, חדר ממוצע:- 15-60 דולר, במלון יקר:- 60 דולר ומעלה.

אשרת כניסה- אשרת ויזה לבעלי דרכון ישראלי לא נדרשת מראש, לשהייה של פחות מ-30 ימים במדינה.

אדם המעוניין לשהות במדינה למעלה מ-30 ימים יצטרך להצטייד באשרה מיוחדת מבעוד מועד באמצעות שגרירות תאילנד בישראל. יש להביא תמונת דרכון ו-180 ש"ח. ניתן למסור את הדרכון עד הצהרים ולקבלו למחרת. תחבורה - מערכת התחבורה הכוללת שדות תעופה,כבישים, מסילות ברזל ותחבורה ימית בתאילנד הינם המפותחים והנוחים ביותר מכל מדינות דרום מזרח אסיה.

שדות התעופה הקיימים בערים: בנגקוק (בינלאומי), אודון תאני, קהון קאן, נונג קאי, האט יאי, פוקט, קו סאמוי, קראבי, צ'ינג מאי (בינ"ל למזרח אסיה), צ'ינג ראי, אובון רצ'טאני, טראט, פאי, מה הונג סונג, הואה הין ורנונג.

כבישים- מערכת כבישים מהירה בין הערים השונות ברחבי המדינה אשר הופכים את הנסיעה למהירה ונוחה. שילוט באנגלית קיים לכל אורך הדרכים הראשיות ואף באזורי הכפרים.
רכבות- חברת הרכבות הלאומית של תאילנד מפעילה את רשת הרכבות ליעדים שונים ברחבי המדינה. קיימות שלוש דרגות של מחלקות נוסעים:
1. כיסא מרופד אישי לכל נוסע, שני נוסעים בספסל.
2. ספסל מרופד של 4 נוסעים בתא.
3. ספסל קשיח של 4 נוסעים בתא.

לצפון מזרח המדינה קיים קו מסילת ברזל מבנגקוק ועד נונג קאי. לצפון מערב המדינה קיים קו מסילת ברזל מבנגקוק ועד צ'ינג מאי. לדרום המדינה מבנגקוק ועד סנגאי קולוק. למזרח מבנגקוק עד אריניפרטאט.

מעבורת- בבנגקוק ניתן לקחת מעבורת על נהר הצ'או פראיה על מנת להימנע מפקקי התנועה של העיר.- מומלץ מאוד. בעזרת המעבורת ניתן להגיע לאתרי תיירות רבים ואף ישנן סירות מיוחדות לתיירים.

אוטובוס לתיירים – האוטובוסים בדרך כלל מסוג קומתיים מפוארים. בקומה התחתונה מאוכסנות המזוודות ובה גר הנהג ואף אשתו לעתים. בקומה העליונה – נוסעים התיירים. לחלק מן האוטובוסים רק דלת אחת.

אוטובוסים ציבוריים:קיימים שני סוגי אוטובוסים. סוג אחד הינו הממשלתי לרוב מיושן וללא מזגן. עלות נסיעה מאוד זולה כאשר כל העם נוסע בו, לא נעים ולעיתים גם מסריח.

סוג שני בעלות פרטית עלות נסיעה קצת יותר יקרה אולם ממוזג ואנשים יותר תרבותיים נוסעים בו.

הנהיגה בתאילנד מתנהלת בצד השמאלי של הכביש, אולם יש להיזהר מהנהגים התאים  שלא תמיד שומרים על חוקי הנהיגה. הנסיעה באוטובוסים ורכבות זולה ופופולארית ביותר בתאילנד. בתוך העיר נהוג להתנייע בעזרת תלת אופנוע - טוקטוק ( TukTuk), ריקשות, משאיות פתוחות בעלי ספסלים מאחור ומוניות. ישנה אפשרות להשכיר אופנועים, קטנועים ומכוניות ברוב המקומות אולם לא מומלץ לנהוג בעיר בנגקוק. לנהיגה בתאילנד דרוש רישיון בינלאומי בר- תוקף. אפשר להגיע למקומות שונים ויפים ע"י  שייט באוטובוס נהרות ולהימנע מהתחבורה המעיקה בעיר. זו דרך זולה וזמינה.

מכס - כדאי לקנות סיגריות ומשקאות חריפים בחנויות הפטורות ממכס. בתאילנד מוצרים אלו יקרים מאוד.

אין להוציא עתיקות וממצאים ארכיאולוגים מתחום המדינה, אלא אם קיבלתם אישור ממשלתי.

אסור בתכלית האיסור להכניס או להוציא סמים לסוגיהם , כולל נשק. העונש במקרים אלו כבד מאוד , כולל עונש מוות. בכל הקניות יש תוספת של 7% מע"מ.

ביטחון - הטיול בתאילנד בטוח למדי, המדינה יציבה ואין בה כל סכנה. רצוי מאוד שלא לטייל בגבול קמבודיה שזרוע מוקשים, מלכודות אדם ובשטח משוטטים שודדים חמרים מפעם לפעם.

בגבול בורמה יש להיזהר מקרבות הפורצים מעת לעת בין צבא הממשלה למורדים הבורמזים.

כמו כן ישנה סכנה ממבריחי האופיום במשולש הזהב בגבול תאילנד, בורמה וקמבודיה.

אין להתפתות בהעברת חבילה או מזוודה מחוץ לתאילנד. זהירות מכייסים בעיקר בבנגקוק.

תזכורת בנוגע למגבלות המכס בתאילנד - נוסעים רשאים להביא עימם לתוך תאילנד את הפריטים הבאים: 200 סיגריות או 250 גרם סיגרים או טבק, 1 ליטר משקה אלכוהול. נוסע העובר את המכסה המותרת על-פי החלטת שלטונות המכס של תאילנד צפוי לקנס הנע בין 500 - 700 דולר.

המאמר באדיבות מדריך הטיולים אלי ארוסי

 

 


www.2uk.co.il

 


 
מאמרים נוספים :

» כך תעצבו שולחן חגיגי עם כלים חד פעמיים

החשיבות של שולחן מעוצב ברוח החגלא משנה באיזה אירוע מדובר ובוודאי כאשר מדובר בארוחת חג עם המשפחה ו/או החברים, הרי שלשולחן החג יש חשיבות מכרעת לצורה שבה אתם מקבלים את החג. ם ומהודרים, סכום, מפיות ואפילו אגרטל עם פרחים...

» טיפים לטיול מאורגן לסבתא ונכדה

כאשר מדובר בנכדה, הסבתא תהיה הראשונה שתרצה להוציא אותה לטייל ותתפלאו לשמוע כמה סבתות לוקחות את הנכדה לחו"ל ל.טיפים חשובים לארגון טיול של סבתא ונכדה:תהיו רק אתן – אל תרצפו את האימא או אחים ואחיות לטיול. אם אתן רוצות לחזק...

» טיפים לבחירת וילונות מעוצבים

התאמת הווילון לסוג החדר:ראשית כאשר בוחרים וילונות מעוצבים נאפיין קודם כל את החלל אליו מיועד הווילון. יהיה בעיצוב וצבעים שונים מזה של הסלון וככל הנראה גם מזה של חדר ההורים. לכל חלל בבית יש את העיצוב שלו בבתים המודרניים של...

» מה זה שיחות אירוטיות והאם הם עדיין רלוונטיות בזמנינו

 אוראלי,אתרי סרטוני סקס,צאט למבוגרים בלבד,סקסית סקס,סקס פונו,םקם חינמ,סקס ישראלי לצפיה חינם,אתרי סקס מבוגרים,סרטוני סקס להורדה,סקס ישראלי במצלמה,סרטי סקס כחולים,עיסוי אירוטי,צאט סקב,צאט גברים,מצלמות סקס נסתרות,סרטי סקס...

» מה זה ביקורת פנים ומי מבצע אותה?

מבקר שאינו תלוי בגוף המבוקר יכול להציף בפניו סוגים שונים של כשלים ובעיות. בין היתר, המטרה של ביקורת פנימית שמתבצעת על ידי מבקר פנימי בארגון ציבורי היא להפנות את הקשב של המנהלים והעובדים אל הסיכונים בתפקוד של הארגון...

» קורס עבודה מהבית שילמד אתכם לעשות כסף קל באינטרנט בעשרות דרכים

האם משתלם לעשות תואר בשנת 2019 אז ככה היום הכל השתנה פעם מישהי עושה תואר היה מובטח לו תפקיד בכיר בחברה או בעסק מסוים היום זה לא קשור בגלל שנפתחו כל המכללות ונפרצו האוניברסיטאות והגענו למצב שכל אחד יכול ללמוד תואר זה כבר לא...

» איך מגייסים עובדים שיחזיקו מעמד?

עובדים זה נכס יקר בכל עסק. או לא יעיל פוגע בעסק ישירות ואילו עובד מרוצה, עם ניסיון, שהצלחתם למנוע ממנו שחיקה, יעיל משמעותית ומגדיל את התפוקה של העסק. לכן חשוב לשמור כמה שיותר עובדים שמגדילים את התפוצה לעסק ואילו לסלק ממנו...

» מתנות לכנסים, עציצים ממותגים, שישדרגו את המותג והעסק שלך בצורה המיטבית

מתנות לכנסים, עציצים ממותגים, שישדרגו את המותג והעסק שלך בצורה המיטביתמסרים ממותגים בעציצים הם הפתרון האולטימטיבי, לרוצים להעמיק את זהות המותג בתודעת הצרכנים, הלקוחות והעובדים שלכם עם מתנה מקורית ובעלת ערך.אילו...

» אנשים מפספסים הזדמנות של החיים כשהם לא עובדים מהבית

 אנשים היום חיים בכלא, כלא אמיתי, תחשבו על זה כשאתה נולד אתה הולך לגן אתה כל היום בגן מלמדים אותך איך לחשוב ואיך להתנהל גם אם זה לא נכון אחרי זה אתה הולך לבית ספר ויש כאלה שגם אחרי הבית-ספר הולכים לקייטנה כזו או אחרת 12 שנה...

» איפה אפשר להכיר בחורות יפות ולצאת לדייטים מעניינים ולמפגשים עם ישראליות יפייפיות

 1919-121-936 שלוחה 1111 (המספר חסום לך תתקשר לחברת הסלולר שלך ותפתח את זה, זה בחינם)053-3723266055-5919758הכרויות למבוגרים - לאבלי הכרויות,אתר הכרויות אלפא,הכרויות בטלפון חינם,הכרויות חינמי,הכרויות מבוגרות,אתר הכרויות טינדר,אתר הכרויות...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים