שובר לפרסום בגוגלמדפסות כלי חשוב במשרד ובבית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
שני, 07 ינואר 2013 15:41

המחשב הפך בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת לאחד מהפיתוחים הטכנולוגיים החשובים בתקופה בה אנו חיים  המחשב אינו נמצא רק בעסקים ובמשרדי של בעלי מקצועות חופשיים. הורדת המחירים של המחשבים וההיצע הקיים בשוק מאפשרים לרכשם כמעט על ידי כל אחד. היום אפשר למצוא מחשב כמעט בכל בית.מדפסת לייזר HP

בתחילה הייתה מדפסת סיכות שבה מחסנית של צבע שחור כמות ההדפסות גדולה הביאה את הצורך להחליף מחסנית בתדירות גבוהה. מאוחר יותר אפשר היה למצוא בשוק מדפסת הזרקת דיו. במדפסת זו מותקנת מערכת של שלוש מחסניות צבעים שחור, כחול ואדום. מחירן אינו יקר אבל מחסנית הצבע יקרה באופן יחסי. גם תלמידים נדרשים להגיש את העבודות שלהם מודפסות ולכן צריך (וכלכלי יותר) להחזיק מדפסת בבית. למי שאין, בבתי הספר רבים יש חדרי מחשב בו לומדים הילדים לתפעל את המחשב ויש גם בתי ספר ניסיוניים בארץ בהם החליף המחשב הנייד את המחברת והספרים.

בין המדפסות הפופולאריות ביותר בבית הספר אפשר למנות את מדפסת לייזר HP במגוון דגמים ושל חברות נוספות. בבתי ספר יסודיים, תיכוניים ובמוסדות לחינוך גבוהה, נדרשים התלמידים להגיש את עבודות הבית בהדפסת מחשב וזאת כדי להקל על פענוח כתבי יד של התלמיד וקריאת העבודה בצורה שוטפת. לצורך הגשת עבודות מסודרות ונקיות על  התלמידים היה לרכוש מדפסת. אחת הסיבות שבגללן מורים מבקשים עבודות מודפסות הוא כדי שיוכלו לפענח את כתב היד. כדי להבין את המודפס (ובמיוחד אם יש תמונות או ציורים נלווים), צריך מדפסת טובה, שיכולה להדפיס באיכות צפופה. לשם כך צריך לבחור במדפסת טובה, של חברה טובה, למשל HP.

מדפסות לייזר צבעוניות

אחד האמצעים החשובים ביותר בכל מערך ביתי להדפסת עבודות הוא מדפסת צבעונית. הסיבה היא שרוצים להדפיס תמונות לאלבומים, לפעמים הילדים רוצים לתלות תמונה על הארון וכולי. לשם כך שווה להחזיק מדפסת צבעונית איכותית, שמוזילה את העליות של ההדפסה בעשרות אחוזים – בהשוואה לאם הייתם מדפיסים בחוץ. בשוק ניתן למצוא הרבה סוגים של מדפסות. ממדפסות דיו פשוטות בארבעה צבעים, דרך מדפסות שמדפיסות על מדבקות צבעוניות ועד מדפסת לייזר אלחוטית.

אחת מהאפשרויות האיכותיות ביותר הקיימות בשוק, אך גם מהיקרות ביותר – היא מדפסת לייזר צבעונית. ישנם סוגים רבים של מדפסות לייזר צבעוניות, ובמחירים שונים, אולם אפשר לקבוע בוודאות כי בינתיים מדפסות הלייזר הצבעוניות עולות הרבה יותר מאחיותיהן העושות שימוש בטכנולוגיית הזרקת דיו.

מדפסות צבעוניות נרכשות בעיקר על ידי אנשי מקצוע; למשל, במשרדים בהם ישנן הדפסות רבות בצבע והאיכות חשובה – למשל, בית דפוס, למשל, אוניברסיטה בה מדפיסים תעודות רבות וכולי. מדפסות הלייזר איכותיות מאד, עמידות בפני הדפסות רבות – בקצב מהיר תוך שמירה על איכות, טיב ההדפסה לא נפגעת גם אם מדפיסים אלפי דפים ביום. הגרסה בשחור לבן של מדפסת הלייזר היא פופולארית מאד (וגם אטרקטיבית מאד במחיר) ולכן כמעט ולא שווה להחזיק מדפסת דיו בשחור לבן, אבל בצבע, זה כבר סיפור אחר.

בגלל המחיר הגבוה, בממוצע בין 3000-6000 שקלים למדפסת, יש צורך להצדיק אותה, למשל באמצעות פעילויות כפי שהוזכרו בשורות הקודמות. היתרון הגדול של מדפסות לייזר צבעוניות מעבר לאיכות הוא תפוקת העבודה. כלומר, מדפסת לייזר מסוגלת להיות מאד כלכלית – ביחס של עלות הדפסה ונייר, לעומת המקבילות אליה.

לכן, כשעושים שימוש מאסיבי שמצדיק כלכלית את ההשקעה, היא שווה מאד ואף זולה. סיבה פשוטה היא הצורך הנדיר להחליף טונר, וזאת בניגוד לטונר הדיו שנגמר מהר מאד ועולה הרבה מאד כסף.


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים